Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Amerykańska firma przenosi produkcję do Polski. Powstanie 100 nowych miejsc pracy
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 05.07.2024 09:18

Amerykańska firma przenosi produkcję do Polski. Powstanie 100 nowych miejsc pracy

fabryka
Fot. Freepik/usertrmk (zdj. ilustracyjne)

Amerykańska firma przenosi produkcję do Polski, a dokładniej do zakładu znajdującego się pod Krakowem, w Niepołomicach. Powstanie tam aż 100 nowych miejsc pracy, a poszukiwania pracowników już si rozpoczęły. Przedstawiamy szczegóły.

Kultowa amerykańska firma

Firma Woodward jest znana na całym świecie z dostarczania systemów sterujących dla przemysłu i lotnictwa. Woodward zajmuje się też projektowaniem i serwisowaniem między innymi pomp paliwowych, układów sterowania silnikami, siłowników, zaworów powietrza, dysz paliwowych i elektroniki. Jeśli chodzi o polski rynek, to firma jest na nim obecna już od 2005 roku.

Zobacz także: Te osoby są zwolnione z opłat za śmieci. Ulgi nie tylko dla seniorów

W ten sposób przyspieszysz wyjazd do sanatorium. Termin nawet za kilka dni

Amerykańska firma przenosi produkcję do Polski

Firma Woodward właśnie ogłosiła, że przenosi linię produkcyjną zaworów i siłowników z Woodward Lincoln Campus w Stanach Zjednoczonych do polskiego zakładu, który znajduje się w podkrakowskich Niepołomicach. Cały proces ma potrwać około dwóch lat, a rozpocznie się już w trzecim kwartale bieżącego roku.

Cieszymy się z perspektywy dalszego rozwoju naszego zespołu w Niepołomicach. Nowe możliwości produkcyjne pozwolą nam zatrudnić dodatkowych specjalistów, co przyniesie korzyści lokalnemu rynkowi pracy - wyjaśnił Krzysztof Nowak, talent acquisition partner w polskim oddziale Woodward, cytowany przez Puls HR.

Powstanie 100 nowych miejsc pracy, firma już szuka pracowników

Przeniesienie produkcji ze Stanów Zjednoczonych do Polski będzie wiązało się z powstaniem około 100 nowych miejsc pracy w zakładzie pod Krakowem. Jak poinformował Krzysztof Nowak, cytowany przez Puls HR, poszukiwanie pracowników już się rozpoczęło.

Aktualnie ruszyliśmy z rekrutacją specjalistów z obszaru jakości i zarządzania, a w kolejnych etapach będziemy dalej powiększać nasz zespół, docelowo o około 100 osób - przekazał.