Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Zasiłek

Zasiłek

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:05 Urząd zażądał zwrotu 37 tys. zł za zasiłek. Wszystko przez samochód służbowy

Zasiłek o równowartości 37 tys. złotych muszą oddać rodzice, którzy pobierali dotąd świadczenie na swoje pociechy. Bez uprzedzenia urzędników otrzymali wezwanie do oddania pieniędzy. Powód? Do dochodu małżonków doliczyli bowiem samochód służbowy, którym posługuje się głowa rodziny.Sytuacja dotyczy brytyjskiego małżeństwa Richarda i Rebekhi Nicholls z New Waltham na Wyspach. Para otrzymała rachunek na 7,4 tys. funtów (równowartość 37 tys. złotych) ze względu na "bezprawnie pobierany zasiłek" Child Benefit. Dlaczego urzędnicy uznali pobierane przez nich pieniądze za bezprawne? Do dochodów głowy rodziny wliczono samochód służbowy, który uznali za świadczenie rzeczowe liczące się do dochodu.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:05 Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów

Czasem sytuacja życiowa powoduje, że tracimy pracę na kilka lat przed przejściem na emeryturę, co grozi nam utratą źródła utrzymania. Aby tak się nie stało, można ubiegać się na przykład o ziasłek przedemerytalny, jednak pod pewnymi warunkami.

Zasiłek opiekuńczy po 25 maja
22.03.2022 08:57 Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Rząd podjął decyzję

Zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 12 lipca, poinformowała szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg. Zasiłek obejmuje rodziców dzieci do 8. roku życia. Zasady wypłaty pozostają niezmienne - jeżeli któryś z rodziców nie będzie mógł lub nie będzie chciał posłać dziecka do żłobka lub przedszkola może wnioskować o zasiłek.