Pewnej mieszkance Nowego Jorku wizyta w restauracji już zawsze będzie kojarzyć się z wielkim koszmarem. Kobieta chciała tylko miło spędzić czas i zasmakować w prawdziwych rarytasach, teraz jednak walczy z lokalem w sądzie o potężne odszkodowanie. Wszystko po tym, jak zamówiła sałatkę i znalazła w niej bardzo niemiłą niespodziankę. Adwokat powódki twierdzi, że ta mierzy się obecnie z ogromną traumą.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła zbrojną inwazję na Ukrainie. Niestety, końca tej wojny wciąż nie widać – trwa już ponad 600 dni. Jest to najkrwawszy konflikt w Europie od czasów II wojny światowej. Pochłonął mnóstwo ofiar, spowodował niewyobrażalne straty materialne i odcisnął piętno na sytuacji gospodarczej wielu państw. Ukrainie, na różne sposoby, pomagają przedstawiciele krajów z całego świata. W tym gronie nie mogło zabraknąć prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, który złożył ważną zapowiedź.
Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Wilmington, w stanie Delaware (USA). 47-letni Jamal Wing, przez to, że jechał samochodem zbyt szybko, został zatrzymany przez stanową policję. Historia mogłaby być typowa, gdyby nie fakt, że mężczyzna postanowił uciekać, atakując…psa policyjnego. Sytuacja miała miejsce w lipcu tego roku.
Sekretarz stanu USA Antony Blinken ostrzegł urzędników administracji Joe Bidena przed kolejnym konfliktem zbrojnym. Jego zdaniem istnieje ogromne ryzyko, że w najbliższych tygodniach Azerbejdżan zaatakuje Armenię.
Raz na jakiś czas słyszymy o dziwnych konkursach, ale ten zorganizowany przez amerykańską sieć fast foodów Subway jest wyjątkowo zaskakujący.
Jedna z największych firm transportowych w USA ogłosiła wstrzymanie działalności i zwolnienie wszystkich pracowników. Yellow Corp zakończy działalność po blisko stu latach. Co się stało?
Ksawery ustawił się jako pierwszy w kolejce w czwartek rano 27 lipca. Wówczas jeszcze ponad doba dzieliła Szczecinian od otwarcia drugiej takiej restauracji w Polsce. Nastolatek pobił światowy rekord w staniu po specjalny darmowy roczny voucher – nikt nigdy dotąd nie czekał na Chicken Sandwich tak długo!
Bezpośrednio po środowych odczytach kurs dolara pogłębiał minima, tak w relacji do złotego, jak również głównych walut. USD/PLN, osiągając 4,01, znalazł się niemal 21 proc. poniżej ubiegłorocznych szczytów.
Szokujące znalezisko w oficjalnej rezydencja i miejscu pracy prezydenta USA. "Washington Post" donosi, że w Białym Domu znaleziono kokainę.
Popeyes to sieć restauracji szybkiej obsługi, którą założono w Nowym Orleanie w 1972 roku. Słynie z dań przyrządzanych na bazie kurczaka marynowanego w specjalnych przyprawach oraz serwowania typowych dodatków kuchni amerykańskiej. W lipcu we Wrocławiu otworzy u nas swój pierwszy lokal – donosi „Rzeczpospolita”.
W minionym tygodniu środki do dyspozycji administracji USA przejściowo stopniały poniżej 40 mld dolarów. Przedłużający się polityczny impas i trudne negocjacje, w których wiodące role odegrali prezydent Joe Biden i republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy, znalazły pozytywny finał już w weekend. Jednak dopiero dziś można definitywnie stwierdzić, że Stany Zjednoczone unikną bankructwa.
Serwis money.pl informuje, że notowana na Wall Street spółka Alarm.com kupiła sto procent udziałów w polskiej firmie EBS, działającej w branży security od ponad trzech dekad.
Texas Chicken zamierza otworzyć swoje lokale w naszym kraju. To sieć restauracji typu fast food, która w USA oraz na międzynarodowych rynkach jest poważną konkurencją dla KFC. Obecnie firma poszukuje u nas potencjalnych franczyzobiorców – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.
„Business Insider” informuje o 18-latku, który wygrał 1 mln dol. na loterii. Zdrapkę dostał w prezencie urodzinowym od babci.
Firma Frogum z Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą jest obecna na rynku od ponad trzech dekad. Powstała w czasach PRL-u spółka zajmowała się produkcją dywaników samochodowych do małych fiatów i polonezów. Obecnie sprzedaje w całej Europie, USA i Afryce, czytamy na stronie biznes.interia.pl.
Postawa Polski wobec konfliktu zbrojnego w Ukrainie jest zauważana przez zagraniczne media. Wiele dzienników komentuje działania podejmowane przez polski rząd i ocenia je bardzo pozytywnie. Na stronie rmf24.pl czytamy, że w ostatnim czasie głos w tej sprawie zabrał były dowódca wojsk lądowych USA w Europie gen. Ben Hodges.
Wsparcie udzielane Ukrainie przez Polskę jest coraz częściej zauważane i komentowane na świecie. Wiele zagranicznych dzienników komentuje działania podejmowane przez polski rząd i ocenia je bardzo pozytywnie, podkreślając coraz bardziej znaczącą pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej.
Już we wtorek, 21 lutego, z wizytą do Polski przyleci Prezydent Stanów Zjednoczonych. Przyjazd Joe Bidena musi być perfekcyjny pod każdym względem, dlatego Intensywne przygotowania do tego dnia już trwają.
Ambasada USA w Moskwie wezwała Amerykanów do natychmiastowego opuszczenia terytorium Rosji. Jako powód wskazano ryzyko wystąpienia bezpodstawnego aresztu i nękania oraz fakt, iż osoby z podwójnym obywatelstwem mogą dostać wezwanie do rosyjskiego wojska.
Stopa bezrobocia w USA spadła do najniższego poziomu od 1969 roku, co zaskoczyło analityków i wywołało reakcje na rynkach finansowych. W efekcie, inwestorzy zaczynają wierzyć w kontynuację podnoszenia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Dolar zyskał na wartości.Jerome Powell, szef Rezerwy Federalnej nie zdołał w minionym tygodniu przekonać inwestorów, że amerykański bank centralny dokona więcej niż jednej podwyżki stóp procentowych w trwającym od niemal roku cyklu zacieśniania. Wyręczyły go jednak wręcz kosmiczne dane z rynku pracy za styczeń. W ich efekcie dochodzi od podbicia rentowności długu USA i spadków na Wall Street. Dolar zalicza gwałtowne odbicie z dna, a złoty traci na wartości.
W amerykańskim stanie Oklahoma mężczyzna udał się do Starbucksa po dwie kawy: dla siebie i żony. Złożył zamówienie o wartości 10 dolarów, ale zapłacił… ponad 4 tys. dolarów (przeszło 17 tys. zł). Nie sprawdził paragonu, wskutek czego o gigantycznym rachunku zorientował się dopiero później.
Według belgijskiej gazety „Het Laatste Nieuws” prawie 92% firm zachodnich (w tym państw z G7 oraz Unii Europejskiej) nie opuściło Rosji i nadal prowadzi tam swoją działalność.Powszechne myślenie, że większość firm amerykańskich i europejskich uciekła z Rosji po rozpoczęciu wojny, która toczy się już prawie rok, jest błędne. Jak się okazało jest to mit. Według analizy Belgów, jest zupełnie inaczej. Tylko 8,5% firm z USA i UE nie ma już w Rosji. Ogromna większość(91,5%) jest na miejscu, nadal handluje i robi interesy z Rosją.Dane przedstawiające te mocno zaskakujące dla wielu osób wyniki są efektem pracy analityków z uniwersytetu w St.Gallen oraz szkoły biznesu IMD w Lozannie.Po przeprowadzeniu badania, naukowcy wyliczyli, że przed wojną w Rosji funkcjonowało ponad 1,4 tysiąca firm z krajów UE i G7.„Wydaje się, że zachodni decydenci oraz duży biznes nie są zgodni w ocenie konieczności wycofania się z Rosji” – twierdzą autorzy badań.Biznes zignorował politykę i polityków, dla biznesmenów najważniejsze jest przetrwanie ich własnych firm oraz realizowanie zysków. Poza kilkoma rzucającymi się w oczy wielkimi graczami (np. McDonald's), przedsiębiorcy w zasadzie zignorowali patriotyczne apele rządów zachodnich państw wywołane silnymi emocjami (które już znacząco opadły) zaraz po rozpoczęciu wojny. Większość zachodnich firm, które uciekły z Rosji to firmy państwowe.Jeżeli firmy prywatne nie wycofały się w okresie poprzednich 10 miesięcy, kiedy presja była gigantyczna, mało prawdopodobne jest, że zrobią to w bliskiej przyszłości.
Pierwszy lokal sieci Popeyes Louisiana Kitchen otwarto w USA już 50 lat temu. Dziś restauracje pod tym logiem mieszczą się już w 30 krajach w liczbie ponad 3,7 tys. lokali. W przyszłym roku pojawią się również w Polsce i Czechach. Na terytorium obu państw ma powstać nawet 600 restauracji. Popeyes Louisiana Kitchen ma w swojej ofercie dania zbliżone do tych proponowanych przez McDonald’s i KFC, stąd też uchodzi za ich konkurencję.
Władze Nowego Jorku szukają szczurołapa. Jak podaje wn.pl, idealny kandydat może liczyć na roczną pensję w wysokości nawet 170 tys. dolarów.
Po ostatnim incydencie(wybuch w Przewodowie), który opisywały media na całym świecie, wielu polityków Partii Republikańskiej publicznie wyraziło swoje zmęczenie wojną na wschodzie Europy. Konserwatywni politycy apelują o zakończenie wysyłania miliardów dolarów i uzbrojenia dla Ukrainy oraz pracę nad pokojowym zakończeniem konfliktu.
Zaledwie kilka tygodni po wybraniu amerykańskiej firmy Westinghouse jako wykonawcy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, pojawiły się duże nieporozumienia.
Jeszcze nie tak dawno, rząd analizował oferty i zastanawiał się kto wybuduje pierwszą elektrownię atomową w Polsce. Teraz rząd myśli już o kolejnych elektrowniach.Wiemy już kto wybuduje pierwszą elektrownię atomową w Polsce – będzie to amerykańska firma Westinghouse.Decyzja została ogłoszona w piątek przez premiera Mateusza Morawieckiego.Rzecznik rządu Piotr Müller, wspomina już o kolejnych projektach.- Na ten moment pewne jest, że pierwszą elektrownię jądrową wybudujemy we współpracy z amerykańską firmą Westinghouse. Jesteśmy otwarci na oferty w kolejnych projektach, które mogą być realizowane w Polsce. Temat współpracy z innymi krajami nie jest zamknięty, ponieważ w Polsce planujemy budowę kilku elektrowni – mówi Müller
Ministrowie Anna Moskwa i Jacek Sasin dwa dni temu udali się do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotkali się z sekretarz energii USA Jennifer Granholm. Podczas spotkania omawiane były przede wszystkim tematy związane z mającą powstać niedługo w Polsce elektrownią atomową.Sasin mówił, że to bardzo konstruktywne i ważne spotkanie, które dotyczyło wspólnych projektów USA i Polski w zakresie energetyki jądrowej.- Zgodnie z programem polskiej energetyki jądrowej nasz kraj do końca roku wybierze technologie w której będzie budowana pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce. Zależy nam, żeby tego terminu dotrzymać, tak żeby rozpoczęcie budowy w 2026 roku było realne – powiedziała Anna Moskwa.Oznacza to, że pierwszy reaktor mógłby zacząć pracować już w 2033 roku. Polski program jądrowy zakłada budowę sześciu reaktorów oddawanych kolejno co dwa lata – dodała minister.