media bez wyboru protest mediów
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 10 Lutego 2021

Protest mediów w Polsce odbija się echem na świecie. Wsparcie płynie z USA

Protest mediów w Polsce trwa w najlepsze i już odbija się szerokim echem na całym świecie. Pierwszy głos w sprawie protestu mediów w Polsce zabrała była sekretarz stanu USA w gabinecie Billa Clintona, Madeleine Albright. Ogłosiła, że wspiera protest mediów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co dokładnie o całej sprawie sądzie była sekretarz stanu USA
  • Czemu potępia zachowanie polskiego rządu
  • Kto jeszcze wspiera protest mediów

Protest mediów przeciwko nowej daninie

Protest mediów w Polsce trwa od rana. Stacje telewizyjne, radiowe, gazety, a nawet portale internetowe protestują przeciwko nowej daninie, którą na media chce nałożyć rząd.

Zjednoczona Prawica podkreśla, że pieniądze z podatku byłyby przekazywane na Narodowy Fundusz Zdrowia, kulturę oraz polskie zabytki. Co więcej, rząd oszacował, że z podatku od mediów zebrałby rocznie 800 mln zł.

"Ma to być podatek od reklamy w internecie, w mediach tradycyjnych (telewizjach, radiach, prasie), oraz w kinach. Opłata ma objąć media, których roczny przychód przekracza 1 mln złotych. W przypadku prasy kwota ta została ustalona na 15 mln złotych" - pisze RMF FM o nowym podatku. Warto zaznaczyć, że rozgłośnia również bierze udział w proteście.

Okazuje się, że echem na świecie odbija się tylko sprawa aborcji w Polsce i praw kobiet, ale także ów protest mediów. W sprawie zabrała głos była sekretarz stanu USA w gabinecie Billa Clintona, Madeline Albright.

Protest mediów wspierany przez polityków

"Jako osoba głęboko zatroskana losami Polski jestem zaniepokojona planami polskich władz, które chcą zdusić wolność mediów" - napisała na swoim Twitterze cytowana przez RMF FM.

Co więcej, była sekretarz stanu bez ogródek oświadczyła, że postępowanie polskich władz to zamach na demokrację i rządy prawa.

Podobnego zdania jest wielu medioznawców i ekspertów. W sprawie coraz częściej zabierają głos prawnicy, którzy również podkreślają wymiar polityczny nowej daniny.

Protest mediów w Polsce wspierają także politycy opozycji. W dzisiejszym programie TVP Info Mirosław Suchoń, poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej, opuścił program w geście solidarności z protestem mediów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News