BiznesINFO.pl
Microsoft founder, Co-Chairman of the Bill & Melinda Gates Foundation, Bill Gates delivers a speech during the conference of Global Fund to Fight HIV, Tuberculosis and Malaria on october 10, 2019, in Lyon, central eastern France. - The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria opened a drive to raise $14 billion to fight a global epidemics but face an uphill battle in the face of donor fatigue. (Photo by Ludovic MARIN / POOL / AFP)

East News, Ludovic MARIN

Bill Gates najpotężniejszym rolnikiem w USA? Fakty mówią same za siebie

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Bill Gates to postać niezwykle legendarna i wyjątkowa dla współczesnej społeczności. Właściciel Microsoftu, jeden z najbogatszych ludzi na świecie jest także największym rolnikiem w Stanach Zjednoczonych. Jak to się stało i dlaczego Bill Gates jest nie ty

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób Bill Gates stał się najbogatszym rolnikiem w USA

  • Po co Billowi Gatesowi liczne hektary ziemi

  • Czy Bill Gates zarobi na gruntach rolnych

Bill Gates najpotężniejszym rolnikiem

Bill Gates nie ma sobie równych i choć właściciel jakiś czas temu musiał pożegnać się ze statusem najbogatszego człowieka na świecie, nadal pozostaje w ścisłej czołówce. Bill Gates chętnie angażuje się w akcje filantropijne, na które przeznacza miliony dolarów rocznie.

Okazuje się, że Bill Gates to także człowiek wielu talentów: jest nie tylko informatykiem, przedsiębiorcą, jednym z najbogatszych osób na świecie, ale także rolnikiem. Według informacji podawanych przez portal wrp.pl, Bill Gates jest największym prywatnym właścicielem ziemi uprawnej w Stanach Zjednoczonych.

"Bill Gates posiada dokładnie 96,8 tys. hektarów ziem rolnych (242 tys. akrów), jak wynika z najnowszych danych" - informuje Business Insider. Portal dodaje, że przed Billem Gatesem znajduje się tylko John Malone z 880 tys. hektarów.

Bill Gates ziemię skupował przez lata i posiada mnóstwo hektarów w osiemnastu stanach USA. Największe posiadłości znajdują się m.in.: w Luizjanie, Arkansas i Nebrasce.

Bill Gates zmiata konkurencję

Bill Gates posiada także udziały w 25 750 akrach ziemi w Phoenix w Arizonie. Co więcej, aktualnie są one przekształcane w działki budowlane i jak nietrudno zgadnąć, powstanie tam nowe osiedle. Oczywiście Bill Gates zarobi na tej transakcji jeszcze więcej niż w momencie zakupu terenów.

Skupem ziemi dla Billa Gatesa zajmuje się Cascade Investments - jest to spółka zależna miliardera. To właśnie Cascade Investments zarządza jego majątkiem. Rzeczpospolita zauważa, że ponad połowa majątku Billa Gatesa ulokowana jest w innych akcjach niż te Microsoftu.

Bill Gates wraz z żoną ziemi rolnych nie skupują po to, aby na jesień życia mieć gdzie osiąść. Wszystko jest biznesowym interesem w więkoszości wykorzystywanym do prowadzenia badań.

Owe badania mają pomóc azjatyckim oraz afrykańskim rolnikom dostosować się do zmian klimatycznych. Fundacja Billa Gatesa przeznacza setki milionów dolarów rocznie na ten cel.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >