Microsoft founder, Co-Chairman of the Bill & Melinda Gates Foundation, Bill Gates delivers a speech during the conference of Global Fund to Fight HIV, Tuberculosis and Malaria on october 10, 2019, in Lyon, central eastern France. - The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria opened a drive to raise $14 billion to fight a global epidemics but face an uphill battle in the face of donor fatigue. (Photo by Ludovic MARIN / POOL / AFP)
East News, Ludovic MARIN
Autor Kamila Jeziorska - 17 Stycznia 2021

Bill Gates najpotężniejszym rolnikiem w USA? Fakty mówią same za siebie

Bill Gates to postać niezwykle legendarna i wyjątkowa dla współczesnej społeczności. Właściciel Microsoftu, jeden z najbogatszych ludzi na świecie jest także największym rolnikiem w Stanach Zjednoczonych. Jak to się stało i dlaczego Bill Gates jest nie tylko potężną jednostką, ale i rolnikiem?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób Bill Gates stał się najbogatszym rolnikiem w USA
  • Po co Billowi Gatesowi liczne hektary ziemi
  • Czy Bill Gates zarobi na gruntach rolnych

Bill Gates najpotężniejszym rolnikiem

Bill Gates nie ma sobie równych i choć właściciel jakiś czas temu musiał pożegnać się ze statusem najbogatszego człowieka na świecie, nadal pozostaje w ścisłej czołówce. Bill Gates chętnie angażuje się w akcje filantropijne, na które przeznacza miliony dolarów rocznie.

Okazuje się, że Bill Gates to także człowiek wielu talentów: jest nie tylko informatykiem, przedsiębiorcą, jednym z najbogatszych osób na świecie, ale także rolnikiem. Według informacji podawanych przez portal wrp.pl, Bill Gates jest największym prywatnym właścicielem ziemi uprawnej w Stanach Zjednoczonych.

"Bill Gates posiada dokładnie 96,8 tys. hektarów ziem rolnych (242 tys. akrów), jak wynika z najnowszych danych" - informuje Business Insider. Portal dodaje, że przed Billem Gatesem znajduje się tylko John Malone z 880 tys. hektarów.

Bill Gates ziemię skupował przez lata i posiada mnóstwo hektarów w osiemnastu stanach USA. Największe posiadłości znajdują się m.in.: w Luizjanie, Arkansas i Nebrasce.

Bill Gates zmiata konkurencję

Bill Gates posiada także udziały w 25 750 akrach ziemi w Phoenix w Arizonie. Co więcej, aktualnie są one przekształcane w działki budowlane i jak nietrudno zgadnąć, powstanie tam nowe osiedle. Oczywiście Bill Gates zarobi na tej transakcji jeszcze więcej niż w momencie zakupu terenów.

Skupem ziemi dla Billa Gatesa zajmuje się Cascade Investments - jest to spółka zależna miliardera. To właśnie Cascade Investments zarządza jego majątkiem. Rzeczpospolita zauważa, że ponad połowa majątku Billa Gatesa ulokowana jest w innych akcjach niż te Microsoftu.

Bill Gates wraz z żoną ziemi rolnych nie skupują po to, aby na jesień życia mieć gdzie osiąść. Wszystko jest biznesowym interesem w więkoszości wykorzystywanym do prowadzenia badań.

Owe badania mają pomóc azjatyckim oraz afrykańskim rolnikom dostosować się do zmian klimatycznych. Fundacja Billa Gatesa przeznacza setki milionów dolarów rocznie na ten cel.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News