Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Bill Gates najpotężniejszym rolnikiem w USA? Fakty mówią same za siebie
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 17.01.2021 01:00

Bill Gates najpotężniejszym rolnikiem w USA? Fakty mówią same za siebie

Microsoft founder, Co-Chairman of the Bill & Melinda Gates Foundation, Bill Gates delivers a speech during the conference of Global Fund to Fight HIV, Tuberculosis and Malaria on october 10, 2019, in Lyon, central eastern France. - The Global Fund to
East News, Ludovic MARIN

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób Bill Gates stał się najbogatszym rolnikiem w USA

  • Po co Billowi Gatesowi liczne hektary ziemi

  • Czy Bill Gates zarobi na gruntach rolnych

Bill Gates najpotężniejszym rolnikiem

Bill Gates nie ma sobie równych i choć właściciel jakiś czas temu musiał pożegnać się ze statusem najbogatszego człowieka na świecie, nadal pozostaje w ścisłej czołówce. Bill Gates chętnie angażuje się w akcje filantropijne, na które przeznacza miliony dolarów rocznie.

Okazuje się, że Bill Gates to także człowiek wielu talentów: jest nie tylko informatykiem, przedsiębiorcą, jednym z najbogatszych osób na świecie, ale także rolnikiem. Według informacji podawanych przez portal wrp.pl, Bill Gates jest największym prywatnym właścicielem ziemi uprawnej w Stanach Zjednoczonych.

"Bill Gates posiada dokładnie 96,8 tys. hektarów ziem rolnych (242 tys. akrów), jak wynika z najnowszych danych" - informuje Business Insider. Portal dodaje, że przed Billem Gatesem znajduje się tylko John Malone z 880 tys. hektarów.

Bill Gates ziemię skupował przez lata i posiada mnóstwo hektarów w osiemnastu stanach USA. Największe posiadłości znajdują się m.in.: w Luizjanie, Arkansas i Nebrasce.

Bill Gates zmiata konkurencję

Bill Gates posiada także udziały w 25 750 akrach ziemi w Phoenix w Arizonie. Co więcej, aktualnie są one przekształcane w działki budowlane i jak nietrudno zgadnąć, powstanie tam nowe osiedle. Oczywiście Bill Gates zarobi na tej transakcji jeszcze więcej niż w momencie zakupu terenów.

Skupem ziemi dla Billa Gatesa zajmuje się Cascade Investments - jest to spółka zależna miliardera. To właśnie Cascade Investments zarządza jego majątkiem. Rzeczpospolita zauważa, że ponad połowa majątku Billa Gatesa ulokowana jest w innych akcjach niż te Microsoftu.

Bill Gates wraz z żoną ziemi rolnych nie skupują po to, aby na jesień życia mieć gdzie osiąść. Wszystko jest biznesowym interesem w więkoszości wykorzystywanym do prowadzenia badań.

Owe badania mają pomóc azjatyckim oraz afrykańskim rolnikom dostosować się do zmian klimatycznych. Fundacja Billa Gatesa przeznacza setki milionów dolarów rocznie na ten cel.

Tagi: USA rolnictwo