Weekendowa loteria okazała się niezwykle szczęśliwa dla mieszkanki Michigan
wikimedia
Autor Radosław Święcki - 24 Stycznia 2021

Wygrała ponad miliard dolarów na loterii. Spektakularne szczęście

O miliard dolarów wzbogaciła się mieszkanka amerykańskiego stanu Michigan. Taką właśnie kwotę wygrała na loterii Mega Milions. To trzecia tak duża wygrana w Stanach Zjednoczonych.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Mieszkanka Michigan wygrała miliard dolarów
  • Jakie opcje dotyczące odbioru pieniędzy ma teraz amerykanka
  • Jaki jest rekord pod względem wygranych w Polsce

Dzięki loterii wzbogaciły się o miliard dolarów

O spektakularnym szczęściu może mówić mieszkanka amerykańskiego stanu Michigan. Kobieta wygrała na loterii Mega Milions miliard dolarów. Nie wiadomo jednak czy od razu otrzyma całą kwotę, gdyż istnieje również inna opcja wypłaty wygranej, o czym za chwilę.

Jak podaje za ABC News portal mns.pl szczęśliwy los został zakupiony w Novi na przedmieściach Detroit. Wyniki losowania przedstawiono w sobotę rano. Wygraną zapewniły następujące liczby: 4, 26, 42, 50, 60 i dodatkowo 24.

Mieszkanka Michigan ma teraz do wyboru dwie opcje. Pierwsza zakłada możliwość zgarnięcia od razu całej sumy, co w tym wypadku - w związku z opodatkowaniem wygranej - będzie oznaczać, że zwyciężczyni loterii otrzyma netto ok. 530 milionów dolarów.

Niemal pełną kwotę (również pomniejszoną o podatki) - i to jest ta druga opcja - Amerykanka dostanie, jeśli zgodzi się, aby w tej chwili wypłacono jej tylko część pieniędzy. Pozostała część została rozłożona na kolejne raty po jednej na każde 30 lat.

Weekendowy sukces mieszkanki stanu Michigan to, jak zauważają przedstawiciele Mega Milions, druga co do wielkości wygrana w historii tej loterii i trzecia w historii wszelkich loterii ogółem.

Dotychczas jak zauważa portal, rekordowa wygrana w Stanach Zjednoczonych i na świecie w ogóle to 1,537 miliarda dolarów, która padła 23 października 2018 roku. Kwota ta trafiła do szczęśliwcy z Karoliny Południowej.

Nie wiadomo kim dokładnie jest zwyciężczyni piątkowej loterii, choć jak wynikać może ze zdjęcia, które publikuje ABC News, jest to młoda kobieta. W stanie Michigan jak przypomina mns.pl triumfatorzy loterii nie mają obowiązku ujawniać tożsamości. Muszą jednak osobiście zgłosić się po odbiór wygranej.

Jak w Polsce?

W samym Michigan dotychczas rekordową wygraną było 337 milionów dolarów. Ta trafiła do osoby, która nabyła kupon Powerball.

Rekord w historii polskich gier liczbowych padł 10 maja 2019 roku, kiedy to w Eurojackpot (gra ta obecna jest w naszym kraju od 2017 roku) padła wygrana ponad 193 mln zł. Zwycięzca obstawił szczęśliwy kupon w kolekturze LOTTO w powiecie piotrkowskim.

Druga najwyższa wygrana padła (również w Eurojackpot) we wrześniu zeszłego roku. Wówczas to szczęśliwiec stał się posiadaczem prawie 97 mln zł.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News