Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Sąd

Sąd

biznes-info-640x433
26.10.2019 02:00 Pracodawca może cię podglądać w pracy bez twojej wiedzy. Zadziwiający wyrok

Konkretnie sprawa dotyczy wyroku wydanego przez ETPC w sprawie López Ribalda, który toczył proces z Hiszpanią. Dotyczył on użycia monitoringu do śledzenia pracowników, o którym nie byli oni poinformowani. Hiszpania, która występowała w roli obrońcy prywatności obywateli przegrała w Strasburgu 17 października bieżącego roku.

biznes-info-640x433
01.08.2019 02:00 Unikanie listu z sądu nic nie da. Do drzwi zapuka komornik

Szykuje się duża zmiana w procesach w sprawie długów. Nie będzie już przeprowadzania procesów bez dłużnika. Rząd postanowił wprowadzić zmianę - gdy awizo listu z sądu nie zostanie dwukrotnie odebrane do wezwanego wybierze się komornik.Do tej pory w takiej sytuacji sąd uznawał korespondencję za dostarczoną i proces kontynuował. Teraz nie będzie mógł tego robić do momentu, kiedy do list nie zostanie fizycznie dostarczony. Zajmie się tym komornik. Choć nowe rozwiązanie wzmacnia gwarancje procesowe pozwanych, to budzi ogromne kontrowersje.

biznes-info-640x433
24.07.2019 02:00 Berlusconi ma powody do radości. Sąd umorzył postępowanie

Silvio Berlusconi może odetchnąć z ulgą. Sąd w Rzymie umorzył prowadzone przeciwko niemu postępowanie dotyczące pakietu posiadanego przez jego holding w grupie Banca Mediolanum. O sprawie poinformował prawnik Berlusconiego. Niccolo Ghedini. Sędzia, co prawda, przyznał, że dochodzenie "uwypukliło pewne niejasności", ale dowody, które udało się zebrać w sprawie nie pozwalały na dalsze kontynuowanie postępowania.Sąd w Rzymie umorzył postępowanie ws. korupcji przeciwko byłemu premierowi Włoch Silvio Berlusconiemu związane z pakietem posiadanym przez jego holding Fininvest w zarządzającej aktywami i ubezpieczeniami grupie finansowej Banca Mediolanum - podał prawnik.

biznes-info-640x433
26.06.2019 02:00 Poważne kłopoty Rydzyka. Jego fundację czeka śledztwo

Sieć Obywatelska Watchdog Polska walczy już prawie trzy lata o dostęp do danych nt. wydatków publicznych fundacji ojca Rydzyka Lux Veritatis (m.in. nadawca Telewizji Trwam). Dziś Watchdog poinformowała, że decyzją sądu prokuratura będzie musiała zająć się sprawą przeciwko fundacji Lux Veritatis.

biznes-info-640x433
24.06.2019 02:00 Adidas przegrał bitwę o słynne trzy paski

Sąd Unii Europejskiej podtrzymał wyrok unieważniający zastrzeżenie trzech równoległych pasków dla firmy Adidas. Na terenie UE, tego typu logiem będą mogły posługiwać się również inne firmy. Pomimo tego, że logo z trzema paskami zostało po raz pierwszy użyte przez założyciela Adidasa, Adi Dasslera, na butach piłkarskich w dniu 18 sierpnia 1949 r., sąd stwierdził, że firma nie „udowodniła, że ​​znak ten nabył na całym terytorium UE charakter odróżniający”. Wyrok jest częścią długiego sporu między niemieckim producentem odzieży sportowej a belgijską firmą Shoe Branding Europe .

biznes-info-640x433
04.06.2019 02:00 Uważaj na komornicze licytacje. Pośrednicy-oszuści wyczyszczą ci kieszeń

Mieszkanie kupione na licytacji komorniczej to jedna z kilku opcji, aby stać się właścicielem nowego lokalu. Okazuje się jednak, że w ramach tego zakupu szczególnie trzeba mieć się na baczności, co wskazuje przykład 59-letniego oszusta. Mężczyzna, podając się za eksperta w branży, oferował zainteresowanym swoje usługi na drodze zakupu mieszkania.Jak podaje Bankier.pl, 59-letni Dariusz K. był bardzo wiarygodny. Mężczyzna wiedział dokładnie, jaka jest wartość mieszkań, ile pokojów mają, jaki metraż, a także jakie kancelarie komornicze się nimi zajmują. W ten sposób zapewniał, że chętni na zakup mieszkania będą mogli zostać odciążeni, jeśli chodzi o wszelkie formalności, a on zajmie się pośredniczeniem w całym procesie.