Sławomir Nowak pozostanie w areszcie
Flickr/Platforma Obywatelska RP, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Autor Maria Glinka - 11 Sierpnia 2020

Złe wieści dla Sławomira Nowaka. Sąd nie ma dla niego litości

Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję, że Sławomir Nowak nie opuści aresztu. Polityk jest podejrzewany o korupcję w związku z przetargami drogowymi na Ukrainie.

Sławomir Nowak nadal w areszcie

Były minister transportu Sławomir Nowak przebywa w areszcie od lipca i pozostanie w nim przez najbliższe trzy miesiące. We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzył zażalenia na środki zapobiegawcze zastosowane względem zatrzymanego Sławomira Nowaka oraz Dariusza Zawadki, jak podaje Puls Biznesu.

- Sąd utrzymał postanowienie sądu rejonowego, podzielił argumentację tego sądu. Na chwilę obecną nasz klient pozostaje w areszcie" - wyznał obrońca Sławomira Nowaka Antoni Kania-Sieniawski.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Potwierdzone: Rząd wprowadza nowy dodatek do emerytury. Świadczenia wystrzelą dla sporej grupy osób
2. PKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępować

Zarzuty wobec Sławomira Nowaka

Powodem podtrzymania decyzji o aresztowaniu Sławomira Nowaka była obawa matactwa. Poza tym byłemu ministrowi finansów grozi bardzo surowa kara. Obrona złożyła wniosek o zastosowanie nieizolacyjnych środków zapobiegawczych np. poręczenia osobistego, majątkowego, zakazu opuszczania kraju lub dozoru policyjnego. Mimo negatywnej decyzji sądu adwokaci zaznaczyli, że wierzą w "w niewinność swojego klienta i będą robić wszystko, co się da", aby kara dla Sławomira Nowaka była jak najmniej dotkliwa.

Sławomir Nowak - minister transportu w latach 2011-2013 oraz były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor, jest podejrzewany o korupcję, nadzorowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz pranie brudnych pieniędzy. Poza Sławomirem Nowakiem zatrzymano także Dariusza Z., Jacka P. oraz Aleksandra D.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myślała, że na nosie ma zwykłą krostkę. Niestety był to pierwszy objaw strasznej choroby
  2. Na twojej posesji rośnie las? Możesz walczyć o dopłatę. Nawet 14 213 zł za hektar
  3. Dantejskie sceny w Janowie Podlaskim. Komentator rzucił się z pięściami na byłego prezesa i zwyzywał
  4. Zaskakujący wpływ koronawirusa na dietę Polaków. Jeden produkt poszedł w odstawkę
  5. Polacy przestali płacić rachunki za jedną usługę. Liczba dłużników rośnie lawinowo
  6. Żona Gierka miała latać na zakupy do Paryża, ale też eksperymentowała w kuchni. Wymyśliła przepyszną przekąskę dla swoich dzieci
Dopłata nawet na 1500 zł już pewna. Wiemy kto i jakie kryteria musi spełnić, by dostać pieniądzeDopłata nawet na 1500 zł już pewna. Wiemy kto i jakie kryteria musi spełnić, by dostać pieniądzeCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News