Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Sąd

Sąd

dom, płot
20.04.2024 21:54 Zażądała odszkodowania za zniszczony płot. Dostała 3 mln zł kary

Kilka centymetrów wycenione na 3 miliony złotych. Po tym, jak mieszkanka rogatek Łodzi pozwała urzędników za zniszczenie ogrodzenia podczas prac przy kanalizacji, urzędnicy znaleźli kruczek prawny, by zażądać od niej absurdalnej kwoty. Specjalista prawa budowalnego cytowany przez “Interwencję” PolsatNews precyzuje, że sprawa rozgrywa się o… centymetry terenu.

jeansy
14.04.2024 18:19 Gigant zamyka fabrykę w polskim mieście. 650 osób straci pracę

Firma Levi Strauss ogłosiła zamknięcie swojej produkcji w Płocku. W związku z tym około 650 osób straci swoje stałe zatrudnienie. Okazało się, że pracownicy nie są zadowoleni z odpraw, jakie proponuje im pracodawca. Już w najbliższy czwartek zaplanowano pierwsze pikiety.

Polskie Radio
09.04.2024 17:22 Polskie Radio w stanie likwidacji. Sąd podjął ostateczną decyzję

Polskie Radio oficjalnie zostało postawione w stan likwidacji. To efekt decyzji Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy. Decyzja znalazła się już w Krajowym Rejestrze Sądowym, wraz z nazwiskiem likwidatora.

Biedronka
31.03.2024 15:17 Gigantyczna kara finansowa dla Biedronki. Jest decyzja sądu

Sąd Apelacyjny podjął decyzję w sprawie Biedronki i podtrzymał karę nałożoną przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Teraz właściciel popularnej sieci będzie musiał zapłacić potężną karę finansową. Przedstawiamy szczegóły. 

pieniądze
26.03.2024 17:27 Wygrała 43 miliony dolarów. Zamiast tego dostała 2 dolary i obiad

Chociaż sprawa gigantycznej wygranej zaczęła się w 2017 roku, dopiero teraz może doczekać się finału. Podczas wizyty w kasynie kobieta wygrała aż 43 miliony dolarów, jednak do dzisiaj nie doczekała się pieniędzy. Jak do tego doszło?

dokumenty
15.03.2024 09:13 Jak napisać ważny testament? Wiele osób o tym zapomina

Większość Polaków zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym dokumentem jest testament. To, o czym wiele osób nie ma pojęcia, to jak napisać testament, by nie istniało ryzyko jego podważenia. Jak napisać ważny testament? Wyjaśniamy.

reklama Biedronki, auto
12.03.2024 20:38 Biedronka z nowymi reklamami. Znów atakuje Lidla?

Ostatnie reklamy Biedronki musiały zostać zajęte przez komornika. Nowe hasło sieci znów atakuje konkurencje? Tym razem Lidl może mieć jednak zagwozdkę.

kolektura Lotto
09.03.2024 11:43 Awantura o gigantyczną wygraną w Lotto. Sprawa trafiła do sądu

Rekordowa wygrana aż 2 miliardy dolarów padła w loterii Powerball, czyli amerykańskiej wersji dobrze znanego wszystkim Polakom Lotto. Zwycięzca został jednak oskarżony o… kradzież kuponu! To jednak nie on trafił przed sąd.

policja
26.02.2024 19:37 Służby weszły do skarbówki i zatrzymały cztery osoby. Znamy powód

20 lutego czterech pracowników Urzędu Skarbowego w Nowym Targu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. Dzisiaj nareszcie postanowiono zarzuty. Powodem zatrzymania miała być korupcja.

Tomasz Komenda
22.02.2024 15:12 Brat Tomasza Komendy zabrał głos ws. spadku. Powiedział to wprost

W środę, 21 lutego br. mediami wstrząsnęła wiadomość o śmierci Tomasza Komendy. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat, został bowiem skazany za zbrodnie, której nie popełnił. Zmarł w wieku 46 lat, po długiej walce z chorobą. Jego ostatnią wolę przekazał brat, Gerard Komenda.

Tomasz Komenda
22.02.2024 11:18 Tomasz Komenda nie żyje. Ujawnili, na co wydał pierwszy milion

Wczoraj, 21 lutego, w wieku 46 lat zmarł Tomasz Komenda. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat po tym, jak sąd skazał go za zbrodnię, której nie popełnił. W ramach zadośćuczynienia otrzymał niemal 13 mln złotych. Wiadomo, na co wydał pierwszy milion.

Tomasz Komenda
21.02.2024 22:48 Po śmierci Tomasza Komendy. Co się stanie z jego pieniędzmi?

21 lutego Polskę obiegła informacja o śmierci Tomasza Komendy. Niesłusznie skazany w 2004 roku mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu; na wolność wyszedł w 2018 roku. Co się stanie po jego śmierci z pieniędzmi, jakie otrzymał od Skarbu Państwa w ramach zadośćuczynienia i odszkodowania?

Małgorzata Potocka, Aleksandra Popławska
20.02.2024 07:56 Burza w mediach. Polscy aktorzy okłamywani przez wpływową agentkę?

Najbardziej rozpoznawalni polscy aktorzy powiedzieli stop i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Jak twierdzą, znana w branży agentka Krystyna Lewenfisz przez długi czas miała dopuszczać się wobec nich wielu manipulacji i kłamstw, a także zalegać z wypłatami. Całą sprawę przedstawił we wtorek dziennikarz Gońca Mateusz Baczyński, który dotarł do pokrzywdzonych osób i szczegółowo opisał ich historie.

dokumenty
09.02.2024 17:17 Problemy przy dziedziczeniu. Każdy spadkobierca powinien to wiedzieć

Przejęcie spadku bywa zadaniem niezwykle trudnym i wiele osób nie wie, jak się z nim uporać. Czym jest postępowanie spadkowe? Kiedy sprawą zajmuje się sąd, a kiedy wystarczy wizyta spadkobierców u notariusza? Czym jest ”dobrodziejstwo inwentarza”? Wyjaśniamy.

List z ZUS, pieniądze
05.02.2024 21:59 Pobrał emeryturę zmarłej matki, sprawa trafiła do sądu. Wyrok jest zaskakujący

Pewien mężczyzna pobrał emeryturę swojej zmarłej mamy. Choć zrobił to całkowicie nieświadomie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zażądał od niego zwrotu. Sprawa została skierowana do sądu i jakiś czas temu został wydany wyrok, który może być dla wielu osób niemałym zaskoczeniem.

Michał Wiśniewski
04.02.2024 19:23 Michał Wiśniewski przerwał milczenie ws. wyroku. Chodzi o niespłacony dług

W październiku ubiegłego roku Michał Wiśniewski został uznany przez sąd za winnego ”doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem”. Chodzi o blisko 3 miliony złotych. Po materiale na Kanale Zero, piosenkarz zwrócił się do fanów.

Mikrofon
17.01.2024 12:03 Popularne radio w stanie likwidacji. Właśnie przekazano przykre wieści

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w mediach społecznościowych przekazało przykre doniesienia. Okazuje się, że popularne i lubiane radio zostanie zlikwidowane. Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy fanów rozgłośni. Przedstawiamy szczegóły. 

Koszyk w sklepie
28.12.2023 17:52 Będą zmiany w zakazie handlu? Nagła interwencja RPO

Omijanie zakazu handlu w niedziele przez niektórych sprzedawców jest sprawą bardzo sporną. Teraz jednego z ukaranych grzywną sprzedawców wziął w obronę Rzecznik Praw Obywatelskich; w tym konkretnym przypadku chodziło o punkt biblioteczno-czytelniczy w placówce handlowej.

policjanci
17.12.2023 18:09 Czy trzeba odblokować telefon na polecenie policjanta? Każdy powinien to wiedzieć

Nagrywanie interwencji policjantów staje się coraz bardziej popularniejszą metodą dokumentacji działań funkcjonariuszy. Problem pojawia się jednak, gdy policjant zacznie żądać pewnych rzeczy od nagrywającego. Czy w takim wypadku trzeba wykonywać polecenia?

restauracja
01.12.2023 10:27 Zamówiła sałatkę, teraz walczy o odszkodowanie. Oburzające, co znalazła w daniu

Pewnej mieszkance Nowego Jorku wizyta w restauracji już zawsze będzie kojarzyć się z wielkim koszmarem. Kobieta chciała tylko miło spędzić czas i zasmakować w prawdziwych rarytasach, teraz jednak walczy z lokalem w sądzie o potężne odszkodowanie. Wszystko po tym, jak zamówiła sałatkę i znalazła w niej bardzo niemiłą niespodziankę. Adwokat powódki twierdzi, że ta mierzy się obecnie z ogromną traumą.

Pani Ewa płaci alimenty na córkę z którą mieszka
21.11.2023 22:35 Pani Ewa płaci alimenty na córkę, chociaż z nią mieszka. "To jest nieludzkie"

Płacić alimenty na dziecko z którym się mieszka? Brzmi jak absurd. Komornik zajmujący konto żeby alimenty odzyskać? Wielu uznałoby, że to scenariusz kiepskiej powieści - ale okazuje się, że z taką sytuacją musi się mierzyć mieszkanka okolic Siedlec.

pieniądze
28.10.2023 10:31 Kredytobiorcy nie muszą płacić rat. Pierwsza taka decyzja w Polsce

Przełomowe postanowienie Sądu Okręgowego w Kaliszu. Pod koniec października organ wydał decyzję, zgodnie z którą na czas trwania procesu sądowego kredytobiorcy zostali całkowicie zwolnieni z obowiązku spłaty rat kredytu. Sprawa dotyczy unieważnienia umowy kredytu złotowego o zmiennym oprocentowaniu w związku z, jak twierdzą wnioskodawcy, “wadami WIBOR-u”. Wyrok może zapaść jeszcze przed końcem roku.

wiśnie
28.10.2023 09:03 16-latka sprzedawała wiśnie z sadu dziadka. Sąd właśnie wydał wyrok

Znany jest finał głośnej sprawy 16-letniej Marysi z Lubna (woj. lubuskie). Kilka miesięcy temu dziewczynka sprzedawała wiśnie z ogrodu dziadka, aby zarobić na szkolny wyjazd. Jej stoisko skontrolowały jednak pracownice sanepidu, które dopatrzywszy się nieprawidłowości, ukarały mandatem ojca nastolatki. Mężczyzna nie przyjął kary i sprawa trafiła do sądu. Ten właśnie wydał wyrok.

Co z dziedziczeniem w przypadku bezdzietnego spadkodawcy?
19.10.2023 15:24 Kto dostanie spadek po bezdzietnym? Ustawa wskazuje jasno

Gdy umiera członek rodziny, spadek najczęściej otrzymują jego dzieci i małżonek. Co jednak się dzieje, gdy spadkodawca nie miał dzieci, a w testamencie nie wskazał spadkobierców bądź w ogóle go nie sporządził? Sprawa wydaje się znacznie prostsza, niż może się wydawać.

Policjant z kajdankami
23.09.2023 20:40 Zaostrzają przepisy. Lepiej uważaj, kary będą znacznie surowsze

Od października w życie wejdą zmiany związane z karami za przestępstwa. Będą one znacznie surowsze niż do tej pory, a jak wynika z doniesień medialnych - obejmą one jeszcze większą grupę osób niż obecnie.

Emerytury wielu Polaków będą zagrożone
20.09.2023 13:48 Emerytury Polaków zagrożone. Szykuje się wielka afera, będzie sporo pozwów

Wraz z Nowym Rokiem w życie wchodzą zmiany w emeryturach. Takiego trzęsienia ziemi, jakie nastąpi w konsekwencji tych zmian, mało kto się raczej spodziewał. Świadczenia wielu Polaków są bowiem zagrożone - nie jest wykluczone, że w przypadku pozwów w tej sprawie będziemy mieli do czynienia z istną lawiną.

Gubałówka
16.09.2023 21:44 Opłaty za szlak na Gubałówkę. Jest ostateczna decyzja sądu

W zeszłym roku jedna z rodzin mieszkająca przy szlaku na Gubałówkę zagrodziła go i zażądała opłat. Sprawa trafiła do sądu, który wydał właśnie wyrok - najwyraźniej zamykający całą sprawę.

Sędzia, wyrok, akta
07.09.2023 08:46 Nietrzeźwy kierowca skazany na więzienie za jazdę samochodem po swoim podwórku. RPO interweniuje

Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest surowo karane, bo to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Auto Świat opisuje przypadek pijanego kierowcy, który został skazany na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności. W obronie mężczyzny stanął Rzecznik Praw Obywatelskich.