Grzywna za jazdę po lesie
Obraz Free-Photos z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 8 Października 2020

15 tys. zł grzywny za jazdę po lesie. Sąd nie miał wątpliwości

Aż 15 tysięcy złotych kary grzywny musi zapłacić mężczyzna, który jeździł motocyklem po lesie objętym ochroną w ramach Karkonoskiego Parku Narodowego. Jak dowiadujemy się z Wirtualnej Polski, sąd nie miał żadnych wątpliwości co do wykroczenia jakiego dopuścił się 24-latek.

Sąd nakazał zapłatę kary grzywny za jazdę na motocyklu po Karkonoskim Parku Narodowym. 24-letni mężczyzna będzie musiał zapłacić aż 15 tysięcy złotych. Jak dowiadujemy się z Wirtualnej Polski, mężczyzna został przyłapany podczas jednej z wielu akcji kontrolnych, jakie są przeprowadzane w polskich parkach narodowych. Przypomnijmy – tereny te mają zapewniać ochronę środowiska, a wykorzystywanie ich jako torów do jazdy quadami lub motocyklami jest nielegalne.

Kara grzywny za jazdę po lesie

WP informuje, że mężczyzna został ukarany tak wysoką grzywną, ponieważ płoszył zwierzynę, niszczył przyrodę, a podczas próby zatrzymania chciał wjechać w funkcjonariuszy. Wydarzenie miało miejsce w 2018 roku. Jak czytamy w przywołanym źródle, we wrześniu 2018 roku funkcjonariusze patrolujący Karkonoski PN zauważyli osobę poruszająca się na motocyklu crossowym po terenie objętym ochroną. Próba zatrzymania mężczyzny poskutkowało podjęciem przez niego ucieczki.

Skierowania do lekarzy będą wyglądać zupełnie inaczej. Funkcjonowanie przychodni NFZ czeka rewolucjaSkierowania do lekarzy będą wyglądać zupełnie inaczej. Funkcjonowanie przychodni NFZ czeka rewolucjaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?
2. Przez 17-lat był więziony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa

Jak informuje policja, podczas próby ucieczki, mężczyzna chciał wjechać w funkcjonariuszy dokonujących zatrzymania. Sytuacja wyglądała na bardzo poważną, na szczęście w jej wyniku nikt nie ucierpiał. Sprawa została skierowana do sądu, w którym postawiono mężczyźnie szereg zarzutów, w tym między innymi ten za próbę wjechania w funkcjonariuszy. Sąd po rozpoznaniu orzekł karę grzywny w wysokości 15 tys. złotych.

Jak podaje Wirtualna Polska, choć opisywany przypadek jest ekstremalny, to ukarani możemy zostać bardzo dotkliwie już za samą jazdę po lesie. Policja oraz leśnicy przypominają – jazda na motocyklach i quadach w parkach narodowych będzie karana.

PKO BP wprowadza nieuniknione podwyżki. Opłata jest bezwarunkowaPKO BP wprowadza nieuniknione podwyżki. Opłata jest bezwarunkowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowoIkea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News