Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kara

Kara

Kara

pieniądze
13.07.2024 08:41 Nie zapomnij o tym podatku. Za brak opłaty grozi gigantyczna kara

Wszyscy powinni pamiętać o tym podatku. Łatwo jest przeoczyć konieczność uiszczenia tej opłaty, a konsekwencje mogą być opłakane. Chodzi to konkretnie o podatek od czynności cywilnoprawnych. Kiedy należy go zapłacić? Wyjaśniamy.

kierowca, samochód
12.07.2024 09:18 Mandat za jazdę w okularach? Przepisy nie pozostawiają wątpliwości

Nosisz okulary? Za prowadzenie w nich samochodu możesz dostać mandat. Przepisy jasno określają także, kiedy kierowca powinien nosić soczewki. Sprawdzamy szczegóły.

platforma zakupowa
11.07.2024 21:31 Znana platforma utrudniała Polakom wypłatę pieniędzy. Teraz czeka ją gigantyczna kara

Popularna platforma handlowa utrudniała Polakom wypłatę pieniędzy za sprzedane za jej pośrednictwem towary - przekazuje w raporcie z międzynarodowego śledztwa UODO - Urząd Ochrony Danych Osobowych.

kosze na śmieci
11.07.2024 09:15 Wyrzucisz to do śmieci i zapłacisz nawet 5 tys. zł. Mandatu można uniknąć

Warto pamiętać, że nie wszystkie odpady możemy wyrzucić do kosza na śmieci. W niektórych przypadkach grozi nam nawet do 5 tys. zł mandatu za niewłaściwe umieszczenie śmieci w koszu. W prosty sposób możemy uniknąć kary. Przedstawiamy szczegóły.

praca
10.07.2024 12:55 Będą wyższe kary - PIP ostrzega przedsiębiorców. Chodzi o nielegalne zatrudnienie

Państwowa Inspekcja Pracy ostrzy zęby. Przedsiębiorcy powinni być przygotowany na ostrzejsze kary. PIP planuje je wprowadzić za jedno wykroczenie. Złamanie przepisów odbije się nie tylko na kieszeni pracodawcy.

paragon, zakupy
09.07.2024 09:58 Dostaniesz w sklepie taki paragon? Natychmiast to zgłoś

Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji ”Weź paragon”. Z tej okazji przypominamy, dlaczego warto pamiętać o dowodzie zakupu. Co grozi sprzedawcy, jeśli go nie wyda? Czy coś grozi nam, jeśli jako klienci zrezygnujemy z paragonu?

policja
07.07.2024 12:58 Szykują się zmiany dla kierowców. Wyższe kary za najczęściej popełniane wykroczenie

Mandaty są zmorą kierowców. Warto jednak pamiętać, że łamanie przepisów jest z kolei zmorą wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie wszystkie kary okazują się dostateczną zachętą do ich przestrzegania, a jedno przewinienie polscy kierowcy popełniają szczególnie chętnie. Wkrótce mandaty mają jednak pójść w górę.

działka
07.07.2024 08:27 Masz to na działce? Lepiej uważaj, możesz dostać surową karę

To ”wykroczenie” dotyczy niemal wszystkich działkowców. Wielu z nich nie ma pojęcia, że robi coś nielegalnego. W rzeczywistości jednak ryzykują nie tylko wysoką karą finansową, ale nawet aresztem.

samochody, droga
05.07.2024 11:46 Policja rozdaje mandaty. Kierowcy powinni mieć się na baczności

Kierowcy powinni mieć się na baczności. Na polskich drogach pojawi się bowiem kilkadziesiąt nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich funkcjonuje już od 1 lipca. Mogą posypać się mandaty. Przedstawiamy szczegóły.

mężczyzna, drzwi
05.07.2024 10:25 Masowe kontrole w domach Polaków. Sypią się wysokie kary

Trwają masowe kontrole na terenie całego kraju. Pracownicy Poczty Polskiej odwiedzają domy Polaków i sprawdzają, czy dopełniają obowiązku związanego z abonamentem RTV. Kary za niepłacenie daniny są naprawdę gigantyczne, więc lepiej mieć się na baczności. Najnowsze dane Ministerstwa Finansów mówią same za siebie.

policja, pieniądze
01.07.2024 10:21 Kary nigdy nie były tak wysokie. Za brak OC zapłacisz rekordowy mandat

1 lipca w życie wszedł cały szereg zmian: podwyżka minimalnej krajowej, nowe ceny prądu, a także — wyższe kary dla kierowców. Za brak OC właścicielom samochodów grozi teraz rekordowo wysoki mandat. Kto powinien się martwić?

szef
27.06.2024 09:59 Pracodawca spóźnia się z wypłatą pensji? Już niedługo słono za to zapłaci

Wynagrodzenie wypłacane z opóźnieniem to dość częsty problem. Ministerstwo Pracy chce z nim walczyć. Prawdopodobny jest scenariusz wprowadzenia podwyżki kar dla pracodawców. Jak informuje najnowsze wydanie “DGP”, wszystko będzie zależało od premiera.

pieniądze, parawan, plaża
25.06.2024 16:53 Mandat za parawan na plaży to nie żart. Trzeba to wiedzieć

Planujesz wakacje nad polskim morzem? W tym roku plażowicze powinni być czujni. Nawet spokojny wypoczynek nad wodą ograniczają pewne zasady. Zignorowanie ich może nas słono kosztować. Przyczyną kłopotów może okazać się zwykły parawan, które kochają Polacy. Z wakacji można wrócić z mandatem.

samochód
23.06.2024 10:17 Nie przerejestrowałeś auta? Możesz dostać nawet 2000 zł kary

Od początku tego roku obowiązują nowe regulacje dla kierowców. W przypadku, gdy kupią auto, mają obowiązek je przerejestrować. Jeżeli nie zrobią tego w określonym czasie, zapłacą gigantyczną karę finansową. Przedstawiamy szczegóły.

mężczyzna, drzwi
20.06.2024 09:08 Masowe kontrole domów w całej Polsce. Mogą posypać się wysokie kary

Do końca sierpnia bieżącego roku zostaną przeprowadzone masowe kontrole domów w całej Polsce. Są one związane z niedawno wprowadzonym obowiązkiem dla gmin. Wiadomo, co będą sprawdzali urzędnicy. Jeśli podczas wizyty wyjdą na jaw nieprawidłowości, posypią się gigantyczne kary. 

samochód
14.06.2024 18:04 Kierowcy zapłacą więcej za brak OC. Gigantyczne kary, zacznie się już 1 lipca

Polisa OC jest obowiązkowa dla wszystkich kierowców. Za brak ubezpieczenia grożą gigantyczne kary finansowe. Jak się okazuje, od 1 lipca bieżącego roku mandaty będą jeszcze wyższe. Przedstawiamy szczegóły.

działka, pieniądze
13.06.2024 15:42 Nawet 5 tys. zł kary dla działkowców. Lepiej na to uważać

Działkowcy powinni dokładnie zapoznać się z regulaminem dotyczącym korzystania z ogródków działkowych. Trzeba pamiętać, że zasady określają, czego nie wolno robić na działce oraz czego nie można tam trzymać. Za niedopilnowanie tych zasad grożą kary finansowe.

mężczyzna, drzwi
08.06.2024 16:56 Masowe kontrole domów w całej Polsce. Wiemy, co sprawdzają urzędnicy

Urzędnicy przeprowadzają masowe kontrole domów na terenie całego kraju. To obowiązek wszystkich gmin, które muszą sporządzić specjalne sprawozdania do końca sierpnia. Wiadomo, co będą sprawdzać kontrolerzy podczas takich wizyt. Jeśli zostaną ujawnione nieprawidłowości, mieszkańcy zapłacą surowe kary. Przedstawiamy szczegóły.

Działka
08.06.2024 12:35 Właściciele ogródków działkowych muszą uważać. Za to można dostać ogromną karę

Wycinanie drzew i krzewów, nawet na własnej posesji jest bez wymaganego zezwolenia przeważnie nielegalne. Za takie działanie grożą konkretne kary. Co trzeba wiedzieć, by ich uniknąć?

straż miejska
04.06.2024 17:37 Ruszyły kontrole w całej Polsce. Nawet 500 zł kary

Sezon na polskie owoce rozkwita, a w sklepach widzimy coraz więcej koszyków z truskawkami, malinami i borówkami. Wbrew pozorom, sprzedaż owoców może spowodować wiele zagrożeń dla klientów. Sprawa przyciągnęła już uwagę Głównego Inspektoratu Sanitarnego i nie tylko. Możliwe wysokie kary.

policja
30.05.2024 12:44 Nawet 500 zł mandatu. Ważne zmiany dla kierowców już od 1 lipca

Od 1 lipca polscy kierowcy powinni być czujni. W życie wejdzie ważna zmiana, pierwsza taka w naszym kraju. Osoby, które o niej zapomną, zapłacą nawet pół tysiąca złotych kary.

podlewanie
30.05.2024 09:09 Robisz to w swoim ogródku? Możesz zapłacić nawet 500 złotych kary

Za oknem słońce przygrzewa coraz intensywniej, tymczasem w wielu miejscach Polski deszczu jest jak na lekarstwo. Susza panuje już w całym kraju, co zmusiło niektóre gminy do reakcji w postaci wprowadzenia całkowitego zakazu podlewania ogrodów i trawników. Za jego złamanie można słono zapłacić. 

telewizor
29.05.2024 09:28 Potężne kary dla TVP, TVN i Polsatu. KRRiT i nie miała litości, powody mogą zaskoczyć

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwiększa kontrolę nad treściami emitowanymi w polskich mediach. W 2023 roku nałożono setki tysięcy złotych kar, głównie za nadmierną ilość reklam, przerywanie programów informacyjnych i emisję treści zagrażających nieletnim. Najwięcej skarg skierowano przeciwko "starej TVP".

mężczyzna, drzwi
24.05.2024 20:54 Pukają do drzwi domów w całej Polsce. Gminy się nie patyczkują

Gminy przeprowadzają masowe kontrole Polaków. Wiele osób powinno spodziewać się wizyty urzędników. Samorządy weryfikują przydomowe szamba. Jeżeli na jaw wyjdą nieprawidłowości, właściciele zapłacą ogromne kary finansowe.

mężczyzna, drzwi
23.05.2024 21:42 Skarbówka masowo kontroluje Polaków. Mogą posypać się wysokie kary

W całej Polsce trwają kontrole Polaków. Pracownicy skarbówki odwiedzają właścicieli mieszkań i sprawdzają jedną rzecz. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, to mieszkańcy zapłacą potężne kary finansowe. Przedstawiamy szczegóły.

policja
22.05.2024 22:15 Duże zmiany na A1. Piraci drogowi mają się czego obawiać

Już niedługo kierowcom, którzy na co dzień mają tendencję do przekraczania prędkości, autostrada A1 da się we znaki. Nie chodzi jednak o roboty na drogach, a odcinkowe pomiary prędkości. Dwie sztuki już zostały zainstalowane i niedługo zaczną działać. Gdzie się pojawią?

senior ręce
20.05.2024 22:30 Czas tylko do 25 maja. Później mogą zmniejszyć emeryturę

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo niektórych emerytów czeka niemiłe zaskoczenie. Na nieuczciwe osoby czeka kara w postaci zmniejszenia emerytury. Dotyczy to tych osób, które nie płacą abonamentu RTV. Przypomnijmy, że czas na uiszczenie opłaty mija już 25 maja.

Vectra/Katowice
14.05.2024 15:31 Vectra i Multimedia Polska pod lupą UOKiK. Chodzi o rabat dla klientów

Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji prowadzi postępowanie w sprawie Vectry i Multimedia Polska, dostawcy usług medialnych i operatora telewizji kablowej. Prezes UOKiK przekazał nowe informacje w najnowszym raporcie ze śledztwa.