Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Pracodawcy

Pracodawcy

biznes-info-640x433
27.01.2020 01:00 Najbogatszy człowiek PRL, o którym już niewielu pamięta. Dorobił się, gdy płaciliśmy kartkami

PRL to czas, kiedy mało kto mógł ocenić swoją sytuację materialną, jak dobrą. Przede wszystkim trudno było w latach 80., kiedy to po krótkim prosperity z lat 70. trzeba było przenieść się na system kartkowy i ogólną reglamentację towarów. Mimo tak niesprzyjających warunków już wówczas w Polsce zaczęli się pojawiać pierwsi milionerzy. Majątki, które udało im się zgromadzić, zawdzięczają tzw. firmom polonijnym

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Nieznajomy mezczyzna puka do drzwi mieszkania starszej osoby
07.01.2020 01:00 Kontrole ruszą w całym kraju, mogą prześwietlić i ciebie. Rząd szykuje zmiany w prawie

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie rozwiązania w zakresie kontroli trzeźwości panują obecnieJakie zmiany szykuje rządJak do kwestii kontroli odnoszą się wszystkie strony zaangażowane w sprawę

biznes-info-640x433
12.12.2019 01:00 Jeśli nie przejdziesz na emeryturę, możesz bardzo wiele zyskać. Seniorzy w pracy bardzo potrzebni

Praca dla seniorów musi odbywać się na lepszych warunkach. Z takiego założenia wychodzą związkowcy i pracodawcy, którzy chcą wprowadzić dodatkowe przywileje dla osób starszych. Seniorzy mieliby dostać prawo do dodatkowych 15-minutowych przerw od pracy. Stanowiska pracy mają zostać dostosowane do ich potrzeb dzięki środkom z Funduszu Pracy. Dla pracodawców zatrudnianie osób starszych powinno być korzystne finansowo dzięki zwolnieniom podatkowym lub obniżeniem składek ZUS, albo dofinansowaniem tych kosztów z Funduszu Pracy. Zmianie ma także ulec system ochrony przedemerytalnej.

biznes-info-640x433
22.09.2019 02:00 Robert Lewandowski zarabia coraz więcej na swoim nowym biznesie

Robert Lewandowski to nie tylko znakomity piłkarz, ale i biznesmen. Agencja mediowa RL Media, w której udziały ma gwiazda reprezentacji Polski, uzyskała w zeszłym roku 2,2 mln zł zysku netto. Spółka zajmuje się przygotowywaniem kampanii wizerunkowych dla sportowców. Firma wystartowała na jesieni 2017 roku - to właśnie w tamtym momencie gwiazdor Bayernu Monachium wykupił za pośrednictwem RL Investments 49 proc. udziałów w firmie. Właścicielem reszty udziałów (51 proc.) jest spółka Group One. Ubiegły rok był pierwszym, w którym agencja działała przez 12 miesięcy.

biznes-info-640x433
17.09.2019 02:00 Abonament na dojazdy nowością wynagrodzeń. Szef zapłaci ci za dojazd

Pracownicze Plany Kapitałowe oraz wieści o zniesieniu limitów składek na ZUS robią swoje. Pracodawcy coraz mniej chętnie wydają pieniądze na wyższe płace swoich zatrudnionych. Jednak na rynku pracownika muszą jakość przyciągać do swoich zakładów "świeżą krew". Jednym z takich pomysłów jest abonament na dojazdy.Obok karty MultiSport, abonamentu medycznego, wyprawki dla dzieci oraz wspólnych wyjazdów na koncerty pojawił się nowy sposób na wynagradzenie pracowników. Abonament na dojazdy to najnowszy krzyk mody wśród sposobów na wynagradzanie pracowników. Strefa Biznesu podaje, że z ofertą do przedsiębiorców wystąpiła już platforma Vooom, która oferuje zebranie na jednej mapie wszystkie usługi transportowe - transport publiczny, usługi współdzielone.

biznes-info-640x433
27.07.2019 02:00 800 złotych za rozwiązanie umowy. Bank w ten sposób odsyła klientów

Bank DNB pozbywa się klientów indywidualnych. Jak podaje Gazeta.pl, insytutcja finansowa rozdaje nawet po 800 złotych, by klienci rozwiązalli umowy o konta, karty kredytowe, a także anulowali ubezpieczenie. Wszystko przez zmianę strategii działania banku, który zdecydował się, że odtąd będzie obsługiwał jedynie firmy. Robi to już od kilku miesięcy.Przedtem jednak DNB Bank Polska oferował klientom nie od 600 do nawet 800 złotych, a 300 złotych. Pieniądze otrzymają ci, którzy z własnej woli rozwiążą umowę i zamkną konta osobiste, wallutowe, oszczędnościowe oraz zrezygnują z wszelkich kart wydanych im przez bank. Gazeta.pl informuje, że najwięcej dostaną ci, którzy mają wykupione ubezpieczenienieruchomości czy na życie, gdyż to kolejne 200 złotych i wówczas z podstawowego 600 złotych zrobi się 800.

biznes-info-640x433
16.07.2019 02:00 Pracownicy fizyczni poszukiwani tak często jak informatycy. Kto na pewno znajdzie pracę?

Jak pisze Puls HR, wciąż wzrasta zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, takich jak: hydraulicy, elektrycy, montażyści, operatorzy wózków widłowych, konserwatorzy, pomoce kuchenne, pracownicy remontu dróg i kierowcy.

biznes-info-640x433
12.07.2019 02:00 Ile pracuje biznesmen? Wszystko zależy od niego

Ile pracuje biznesmen? Na to pytanie niełatwo odpowiedzieć, ponieważ biznesmeni, zwykle działający jako szefowie firm, nie mają norm pracy. Jako, że nie posiadają zwierzchników, nikt nie rozlicza ich z godzin pracy. Jednak jak wskazuje Puls Biznesu, biznesmeni-pracodawcy zwykle pracują więcej od swoich pracowników. Wskazuje na to badanie przeprowadzone przez prof. Dominikę Maison z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w którym udział wzięło 500 biznesmenów.Zgodnie z wynikami pracodawcy pracują średnio o 8 godzin tygodniowo więcej od swoich pracowników zatrudnionych na etatach, bo 51 godzin, kiedy średnio pracownik wypracowuje tygodniowo 40 - 43 godziny. Co więcej, badania przedstawiają także rozbieżność między pracownikami a pracodawcami, w kwestii brania zwolnień lekarskich czy urlopów. W 2013 roku na takie zwolnienie zdecydowało się ponad 27% etatowców, a biznesmenów niecałe 13%.

biznes-info-640x433
11.07.2019 02:00 Czy biznesmen to zawód? Coraz częściej się o nim tak mówi

Czy biznesmen to zawód? Najpierw powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest definicja tego słowa. Jak podaje Słownik Języka Polskiego, zawód to "zajęcie, którego ktoś się wyuczył, wykonywane w celach zarobkowych". Nie ma jednak szkół czy studiów, po których zostajemy dyplomowanymi biznesmenami.Nie można jednak z tego względu wyrzucać biznesmena z puli zawodów. Choć nie podchodzi on pod tę definicję, to nic nie stoi na przeszkodzie, by uznać go za zawód. Musimy bowiem pamiętać, że biznesmen to nietypowe zajęcie, które wymaga jednak różnych kompetencji w zależności od profilu biznesu, jakiego dana osoba się podejmuje. Przykładowo - biznesmen prowadzacy firmę informatyczną, posiadający wykształcenie informatyczne, pracuje w zawodzie. W końcu także biznesmen spełnia warunek "wykonywania zajęcia w celach zarobkowych".

biznes-info-640x433
11.07.2019 02:00 Kiedy otwierać biznes? Lepiej późno niż wcale

Kiedy otwierać biznes? Czy jest na to pytanie jedna dobra odpowiedź? Zadaje je sobie z pewnością wielu, którzy chcą wejść na rynek z własnym pomysłem i przedsiębiorstwem. Jednak odpowiedź na to pytanie nie jest taka, jakiej życzyliby sobie zieloni na rynku firm. A jeśli już posiłkują się danymi z internetu, mogą się nieźle zdziwić.Problem w tym, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Dowodem na to jest chociażby fakt, że naprzeciw z odpowiedzią pytającym próbują wyjść w sieci artykuły, w których możemy przeczytać o tym, że nie należy otwierać biznesu podczas pustego biegu Księżyca, bo wówczas firma nam padnie. Inna perełka z o podobnym zabarwieniu mówi natomiast, że "planety opiekują się swoimi sferami biznesu" i dobrze otworzyć daną firmę w dzień, kiedy Ziemia leży na jednej linii z nią i Słońcem. Oczywiście takie porady możemy włożyć między bajki.

biznes-info-640x433
11.07.2019 02:00 Po co piszemy biznesplan? To jeden z filarów zakładania firmy

Po co piszemy biznesplan? Powodów jest kilka i niewątpliwie są one znaczące dla przyszłego szefa firmy i jego ekipy, która skupia się na pisaniu biznesplanu. Przede wszystkim należy pamiętać o korzyściach finansowych, które mogą płynąć z napisania biznesplanu. Bez jego przedłożenia w Urzędzie Pracy czy w banku, nie mamy co liczyć na pieniądze na rozwój, które często są zbawienne dla młodych firm.Jednakże to tylko jedna z zalet napisania biznesplanu. Dobrze, czyli rzetelnie i wiarygodnie napisany biznesplan jest niewątpliwie przyjacielem przedsiębiorcy. Pozwala bowiem na symulację przyszłości firmy, jej możliwości, mocne i słabe strony, a także zagrożenia i sposoby radzenia sobie z nimi. To także szczegółowy opis przedsiębiorstwa w jego wymiarze finansowym i gospodarczym. Zawiera także stanowiska wymagane do działania firmy, ale również narzędzia potrzebne do pracy i inne szczegóły na temat działania firmy.