W Zakopanem wkrótce otworzy się kolejna miejsca atrakcja. Miejski park został ozdobiony świąteczną iluminacją, która odwiedzających ma wprowadzić w wyjątkowy, zimowy nastrój. Problem w tym, że za wstęp do publicznego parku góralom trzeba będzie zapłacić. I to więcej, niż można by przypuszczać.
Zaczęli w Lesznie, w 2012 r., później, w 2018 r. zakład pracy na ok. 200 miejsc wznieśli w Nowej Soli. Teraz lider duńskiego rynku słodyczy zdecydował o przeniesieniu sił produkcyjnych z Bellerup, wschodu Danii, do swojej siedziby w Nowej Soli. Zakład postawiony w 2018 r. zwiększy moce produkcyjne, pojawi się też więcej etatów.
Te sklepy odzieżowe z zielonym logo położone zazwyczaj w centrach dużych miast i w galeriach handlowych zna prawie każdy. Sieć walczy o odzyskanie rentowności, dlatego w ciągu najbliższych dwóch lat musi zamknąć 500 sklepów. Zapadła też decyzja w sprawie losów pracowników tej firmy. Nie wszyscy mogą odetchnąć z ulgą.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów noclegowych na polskim wybrzeżu zmienił właściciela. Chodzi o wzniesiony jeszcze w latach dwudziestych XX wieku hotel, w którym nocowały między innymi Marlena Dietrich oraz Greta Garbo. Wszystko wskazuje na to, że po dopięciu wielomilionowej transakcji hotel doczeka się dużych zmian – mówi się wręcz o prawdziwej metamorfozie.
Ten rodzaj szybkiego zarobku i zwrotu zainwestowanych pieniędzy od lat budził w Polsce zarówno podziw, jak i kontrowersje. W sieci pojawiła się grupa osób, która opowiadała, jak zarobiła miliony i obiecywała szkolenia, aby nauczyć innych, jak zrobić to samo. Jak pisze “Puls Biznesu”, skończyły się dobre czasy dla flipperów, czyli osób inwestujących w nieruchomości do remontu. Oto powody.
Jedna z drogerii, marek spółki Eurocash, polskiego przedsiębiorstwa, które zarządza większością pakietów dużych graczy na rynku spożywczym - ogłosiła ostateczne rozwiązanie działalności. Najpierw sieć zwijała poszczególne tradycyjne punkty sprzedaży, teraz znika także z sieci. Dla klientów i klientek to okazja na wyjątkowo tanie zakupy.
Glovo, barceloński start up, który debiutował na zachodzie Europy w 2015 r., do końca 2023 r. zjednał sobie ponad 6 milionów aktywnych użytkowników w Polsce. Firma wyraźnie widzi przestrzeń do wzrostu. Szefowa działu retail polskiej sekcji podsumowała właśnie trwające od lipca testy. Ich wyniki pokazały, jakie produkty oprócz spożywczych Polacy zamawiają najchętniej przez internet.
Polski odzieżowy gigant z blisko 30-letnią historią ostatecznie pada - na wniosek jednego z wierzycieli spółki. W najnowszym komunikacie z poniedziałku 2 grudnia prezes zarządu Bogusz Kruszyński, obok wniosku o zgodę na ogłoszenie upadłości, wnosi też o przyspieszone postępowanie układowe. Przedstawił warunki i docelowy kurs marki.
Sieć restauracji, znana z dań inspirowanych kuchnią grecką, szykuje się do wejścia na polski rynek. To kolejny krok w międzynarodowej ekspansji marki, która zdobyła popularność w Rumunii i zaczyna rozwijać swoją obecność także w Hiszpanii. W Polsce fastfood zamierza wykorzystać rosnące zainteresowanie kuchnią śródziemnomorską i potencjał dynamicznie rozwijającego się sektora gastronomicznego.
Komisja Zdrowia oraz Komisja Finansów Publicznych przyglądały się dwóm rządowym projektom dotyczącym składki zdrowotnej. W środę (27 listopada) posłowie wysłuchają sprawozdania w tej sprawie. Przedsiębiorcy czekają na wprowadzenie nowych przepisów i możliwe oszczędności. A jak ten pomysł oceniają lekarze i osoby na umowach o pracę, które będą musiały płacić składkę? Niektórzy nie kryją emocji i ostrzegają przed konsekwencjami.
Jeszcze niedawno miliarder polskiego pochodzenia chwalił się, że ogranicza zatrudnienie dzięki sztucznej inteligencji, a dziś szuka pracowników w Polsce. Potentat branży finansowej Sebastian Siemiątkowski ogłosił, że jego firma zatrudni nowych pracowników w Warszawie. Docelowo poszukuje 100 osób. Kto ma szansę na znalezienie nowej pracy?
Henryk Kania nie żyje. Twórca słynnych Zakładów Mięsnych Henryk Kania zmarł w wieku 78 lat. Informację o jego śmierci przekazał w mediach społecznościowych Paweł Sztefek - burmistrz Ustronia (woj. śląskie). Choć z roku na rok sytuacja firmy nie była najlepsza, biznesmen był blisko związany z mieszkańcami rodzinnego miasta. Podano szczegóły pogrzebu.
Przykre wieści napłynęły z Podlasia. Nie żyje znany polski biznesmen odpowiedzialny za działalność sieci handlowej liczącej ponad 3 tys. sklepów spożywczych w całym kraju. W jego sklepach od lat 90. zakupy robiło wielu Polaków. Współpracownicy pożegnali szefa we wzruszających słowach.
Kiedy prowadzisz firmę, na wiele rzeczy możesz nie mieć czasu. A już na pewno na interesowanie się polityką. Ale pamiętaj: polityka zawsze interesuje się Tobą. Bo to, co dzieje się w Sejmie, Senacie czy w rządzie, w administracji państwowej i samorządowej, dotknąć może Twój biznes i biznes Twoich kontrahentów. Może otworzyć lub zamknąć szanse w partnerstwie publiczno-prywatnym, pomóc lub zaszkodzić w relacjach z podmiotami publicznymi, wzmocnić Twoją firmę albo wręcz przeciwnie – ograniczyć jej możliwości.
Wchodzę na budowę, witam się z panią kierownik, która wygląda jak elegancka, drobna kobieta. Mówię: "Boże dziewczynko, jak ty sobie tu radzisz z tymi chłopakami?". I nagle napatoczył się jakiś mężczyzna, który podpadł tej kobiecie... I usłyszałam łacinę budowlaną – mówiła podczas rozmowy w programie Kobiety Biznesu Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec i prezes Fovere.
Dwa dni temu Prezes UOKiK poinformował publicznie o postawieniu Zrzutka.pl sp. z o.o. zarzutów naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Pod lupę Prezesa UOKiK trafił między innymi kot, który według urzędu wywoływał presję emocjonalną, mogącą stanowić nieuczciwą praktykę rynkową. Czy słusznie? Spółka punktuje decyzję i zapowiada walkę.
Spółka Manufaktura Piwa Wódki i Wina, której prezesem jest Janusz Palikot trafi na aukcję. Taką informację opublikował komornik sądowy w Lublinie. Pierwsza licytacja odbędzie się jeszcze w tym roku i będzie miała formę elektroniczną. Osoby zainteresowane przejęciem części majątku Janusza Palikota będą musiały sięgnąć głębiej do kieszeni.
Pierwotnie Centralny Port Komunikacyjny, jak wskazuje sama nazwa, miał odciążyć Warszawę i stanowić nowy hub bliżej geograficznego środka kraju, tak aby dostęp był równościowy dla mieszkańców wszystkich regionów. Niecały rok po zmianie władzy i pół roku po prezentacji nowej koncepcji okazuje się, że do CPK nie będą mogli dojechać mieszkańcy największych aglomeracji w Polsce.
Polska, mając długą historię zwolnień podatkowych dla firm, które inwestują w naszym kraju, teraz stoi przed wyzwaniem. Globalny minimalny podatek może osłabić naszą konkurencyjność — mówił Przemysław Pruszyński, dyrektor departamentu podatkowego w Konfederacji Lewiatan, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei.
Paweł Sz., założyciel marki odzieżowej Red is Bad i jeden z głównych antybohaterów afery związanej z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, został zatrzymany. Mężczyznę ukrywającego się od wielu miesięcy za granicą ujęto na Dominikanie.
Trwa rejestracja na kolejną edycję Forum Rynku Spożywczego i Handlu – największej konferencji w Polsce poświęconej sektorom spożywczemu, handlowemu oraz HoReCa. Wydarzenie odbędzie się w terminie 4-5 listopada 2024 w hotelu Sheraton Grand Warsaw. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję zgłębić kluczowe tematy w obszarze odpowiedzialności (zielony rozwój, zrównoważone działania, rewolucje w opakowaniach), w zakresie wyzwań technologicznych (FoodTech, AgriTech, RetailTech), poznać inspiracje i trendy dla liderów rynku oraz podyskutować o potrzebach konsumentów i pracowników.
Internet jest potężnym narzędziem. Powielane negatywne treści nie tylko wprowadzają czytelnika w błąd, ale również oddziałują na zatrudnienie pracowników, utratę klientów, wyniki finansowe — działają jak boomerang. Z tym że jak do nas wróci, to z pewnością w gorszej formie — mówiła Magdalena Maruszczak, radca prawny i założycielka Forigi w programie Kobiety Biznesu.
Miała rozpętać burzę w Internecie — co też zrobiła. Całe grono odbiorców kierowała wprost na nas. Wypisywali, że jesteśmy najgorsi, niszczymy włosy i życia, oszukujemy... I to były miliony wyświetleń, bo wiadomo — hejt niesie się najlepiej. I tej lawiny nie można już było zatrzymać — mówiła Klaudia Duszyńska, założycielka sieci salonów Hollywood Hair w programie Kobiety Biznesu.