Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rewolucja w Poczcie Polskiej. Ogłoszono ważne zmiany w zarządzie
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 16.02.2024 14:13

Rewolucja w Poczcie Polskiej. Ogłoszono ważne zmiany w zarządzie

Poczta Polska
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wielkie trzęsienie ziemi we władzach Poczty Polskiej. Spodziewane od dłuższego czasu zmiany we władzach spółki w końcu się dokonały. Kto zastąpił dotychczasowego prezesa i czego można się spodziewać?

Zmiany we władzach Poczty Polskiej

Zmiany w spółkach Skarbu Państwa trwają w najlepsze. W ciągu kilku ostatnich tygodni zmieniły się władze m.in. w Orlenie czy narodowym zarządcy linii kolejowych, PKP Polskich Liniach Kolejowych.

Jak donosi serwis biznes.interia.pl, w czwartek ogłoszono zmiany w Poczcie Polskiej. O krajowym operatorze przesyłek pocztowych jest głośno w ostatnich tygodniach ze względu na złą sytuację finansową firmy.

Można dostać 1200 złotych z ZUS. Mało kto wie o tym świadczeniu

Odwołane władze

Według cytowanego przez portal komunikatu, nadzwyczajne walne zgromadzenie Poczty Polskiej odbyło się 8 lutego. Trzech członków rady nadzorczej straciło swoje stanowiska - w tym gronie znaleźli się Agnieszka Bolesta, Zbigniew Dżugaj oraz Magdalena Tarczewska-Szymańska. W zamian do rady wybrano Magdalenę Gaj, Mariusza Popka oraz Jerzego Sławka; dodatkowo przewodniczącym rady nadzorczej wybrano Pawła Wojciechowskiego.

W czwartek, 15 lutego br.  rada nadzorcza Poczty odwołała prezesa spółki Krzysztofa Falkowskiego, a także wiceprezesa Wiesława Włodka. Drugi wiceprezes, Maciej Biernat, nie został odwołany - złożył on jednak rezygnację. Miejsce Falkowskiego w fotelu prezesa zajął Sebastian Mikosz.

Specjalista od restrukturyzacji

Sebastian Mikosz dotąd był znany głównie ze stanowisk zajmowanych w organizacjach i przedsiębiorstwach lotniczych. W Polsce był on szefem Polskich Linii Lotniczych LOT od 2009 do 2015 roku, z przerwą w latach 2011-13. Ponieważ jego ówczesnym zadaniem była restrukturyzacja narodowego przewoźnika lotniczego, nietrudno się domyślić, że w Poczcie Polskiej może go czekać to samo zadanie.

Patrząc w dane finansowe - faktycznie jest co naprawiać. Zeszły rok Poczta Polska zamknęła ze sporą stratą finansową, która przekroczyła poziom 780 mln zł.

źródło: biznes.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE: Co z Funduszem Kościelnym? Biskupi w końcu zabrali głos