BiznesINFO.pl > Polityka

Polityka

dubaj-marcinkiewicz-szejk
28.09.2023 10:23 Były premier Polski będzie pracował w Dubaju. Został doradcą szejka

Zakończenie kariery politycznej nie musi oznaczać przejścia na emeryturę. Polski fizyk, nauczyciel i polityk, w latach 2005-2006 nasz premier – Kazimierz Marcinkiewicz – właśnie ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że został doradcą szejka. Zamieścił też kilka zdjęć z biznesowych spotkań. Czym dokładnie będzie się teraz zajmował? O tym poniżej.

Telewizja Polska
13.09.2023 21:58 Król Polski przemówi w TVP. Nie żartujemy, pozwala na to prawo

Może to zabrzmieć jak jakiś słaby żart, ale jest to fakt. Na antenie Telewizji Polskiej w najbliższych tygodniach wystąpi król Polski. Co więcej, wszystko odbywa się zgodnie z polskim prawem.

Obwodowa komisja wyborcza
05.09.2023 10:56 Obietnice z kosmosu. Będą kosztowały podatników krocie

Chociaż kampania wyborcza dopiero wystartowała, to wiadomo już, że finanse publiczne mocno ucierpią po jesiennych wyborach. Obietnice składane przez polityków będą kosztować wielkie sumy pieniędzy - a za realizację programów, bez względu na zwycięzcę, zapłacą podatnicy.

Politycy PiS
30.08.2023 16:01 Wiemy, którym politykom Polacy ufają najbardziej. Najnowszy sondaż szokuje

Wraz ze zbliżającymi się wyborami, politycy obozu rządzącego, jak i opozycji, starają się pozyskać zaufanie i sympatię wyborców. Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu wynika, że w ostatnim czasie część społeczeństwa zmieniła zdanie na temat niektórych z rządzących.

Stanisław Derehajło
30.08.2023 14:37 Bohater memów "panie Areczku" będzie kandydował do Sejmu. Poinformował o tym, nawiązując do kultowej serii w internecie

Stanisław Derehajło to osoba znana internautom przede wszystkim z memów, a nie z polityki. Tzw. Janusz biznesu podszedł z dystansem do swojej niezamierzonej kariery i wykorzystał swoją popularność, informując o swojej kandydaturze do Sejmu.

Michał Kołodziejczak
16.08.2023 14:25 Kołodziejczak na listach KO. Mówi o stanie wyższej konieczności i odbiciu polskiej wsi

Wybory parlamentarne odbędą się już 15 października. Nie ulega wątpliwości, że obecna kampania jest pełna emocji, a opozycja będzie szukać wszelkich możliwości na pozyskanie każdego głosu, który zwiększy szansę na zwycięstwo w jesiennych wyborach. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej.

Alaksandr Łukaszenka
01.08.2023 20:12 Łukaszenka: Polska powinna mi dziękować

Alaksandr Łukaszenka twierdzi, że Zachód powinien "zacząć się modlić" w obawie przed zemstą członków Grupy Wagnera. Powiedział również, że Polska powinna mu podziękować za to, że przyjął najemników do swojego kraju.

Głosowanie w wyborch parlamentarnych 2011, wybory prezydenckie 2020, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl
18.02.2023 11:36 Polacy o najbliższych wyborach. Niemal połowa nie wierzy, że zostaną przeprowadzone uczciwie

Ponad 40 proc. badanych nie wierzy w uczciwe wybory. Demokratyczne wybory muszą spełniać określone standardy.  

Beata Szydło skrytykowana przez internautów, poszło o angielski wpis i wypadek z 2017 r.
18.02.2023 08:44 Jeszcze więcej pieniędzy dla polskich rodzin. PiS zapowiada kolejne programy

Beata Szydło przyznała, że w odpowiednim czasie pojawią się nowe programy społeczne i gospodarcze. Obietnice PiS mają się skupiać wokół rodziny. 

Andrzej Duda
17.02.2023 14:54 "The Times" pisze o Polsce. Wskazuje, że jest przykładem do naśladowania

“The Times” pisze o Polsce i chwali wsparcie, jakiego udzieliła Ukrainie. Podaje, że Polska jest przykładem, który inni powinni naśladować. 

USA public domain
13.02.2023 13:20 Ambasada USA wezwała Amerykanów, by jak najszybciej opuścili Rosję

Ambasada USA w Moskwie wezwała Amerykanów do natychmiastowego opuszczenia terytorium Rosji. Jako powód wskazano ryzyko wystąpienia bezpodstawnego aresztu i nękania oraz fakt, iż osoby z podwójnym obywatelstwem mogą dostać wezwanie do rosyjskiego wojska.

Trójmorze z aprobatą Czechów
10.02.2023 08:44 Mniej kasy, lepsze efekty. Czechy skutecznie zwiększają liczbę urodzeń

“Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że czeski rząd przeznacza mniej pieniędzy na politykę prorodzinną niż polski. Kobiety w Czechach mają większe poczucie bezpieczeństwa.

flaga Polska-wiatr-chmury-biznesinfo (2)
30.01.2023 14:52 Prezydenci miast przyznali hojne premie swoim pracownikom. Rekord padł w Poznaniu

Na czele najhojniejszych prezydentów polskich miast znalazł się włodarz Poznania, Jacek Jaśkowiak, który w 2022 roku przeznaczył 715 tys. zł na nagrody finansowe dla swoich zastępców i dyrektorów. Na podium uplasowali się również: prezydent Gdańska i Krakowa — donosi „Fakt”.

las biznes info
26.01.2023 13:36 Unia Europejska chce poszerzyć wspólne kompetencje o leśnictwo. Polska przeciwna

Unia Europejska chce, by leśnictwo należało do kompetencji wspólnych UE. Polska jest przeciwna.

michał dworczyk - szef KPRM
30.09.2022 15:00 Michał Dworczyk złożył rezygnację. Już nie jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Michał Dworczyk zrezygnował z pełnienia funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Swoją funkcję sprawował przez pięć lat. O odejściu poinformował w mediach społecznościowych.

sejm
29.09.2022 13:16 Debata o wydłużeniu kadencji samorządów. Tylko PiS głosuje za projektem

Podczas debaty wszystkie kluby i koła opozycyjne wypowiedziały się przeciw wydłużeniu kadencji samorządów do wiosny 2024 roku. Padł nawet pomysł skrócenia kadencji samorządów lub Sejmu, aby uniknąć nachodzenia się wyborów.

niemcy flaga chmury
23.09.2022 11:19 Niemcy za przyjęciem obywateli Rosji, którzy uciekają z Rosji

Niemcy są gotowe, aby przyjąć rosyjskich obywateli, którzy próbują uciec z terytorium Rosji - przekazała minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser w wywiadzie dla “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

mateusz morawiecki jadwiga emilewicz
13.09.2022 11:32 Urzędy będą oszczędzać energię. Rząd ustala zalecenia

W najbliższych dniach rząd ma wydać zalecenia dotyczące ograniczenia zużycia energii w administracji publicznej. PiS obawia się krytyki, dlatego plany zyskają charakter wytycznych.

Mateusz Morawiecki pis
16.08.2022 11:36 Premier planuje zaostrzyć kary za zanieczyszczanie środowiska. Dziś odbędzie się debata

Premier zapowiedział zaostrzenie kar za zanieczyszczenie rzek. Dziś na posiedzeniu Rady Ministrów odbędzie się specjalna debata.

39950335570 a161577f30 b
23.07.2022 11:00 Spotkanie premiera z mieszkańcami Działdowa. Padły ważne pytania

W piątek po południu premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Działdowa w województwie warmińsko- mazurskim. Wstęp na spotkanie był wolny. Po przemówieniu premiera nastąpiła seria pytań.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
22.03.2022 09:25 PiS targają kontrowersje po uchawale w sprawie nepotyzmu. Senator rezygnuje z przewodzenia i zwraca się przeciw

W PiS doszło do poważnych roszad. Po niedzielnym kongresie Marek Martynowski zrezygnował z funkcji przewodniczącego grupy senackiej klubu partii. W ten sposób polityk chce zaznaczyć swój przeciw wobec nepotyzmu.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego Martynowski zrezygnował ze stanowiskaCo na ten temat mówią politycy partiiJaką uchwałę przyjęło PiS w weekend

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 03.07.2021. Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej w Hali Global Expo przy Modlinskiej. N/z: Donald Tusk
22.03.2022 09:24 W Brukseli nie dość, że zrobił, to i zarobił swoje. Teraz Donald Tusk wraca, by znów pokonać Kaczyńskiego

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki i od razu wywołał prawdziwe zamieszanie. Przez lata spędzone w polskiej, ale także unijnej polityce, Donald Tusk zgromadził pokaźny majątek oraz prawo do sporej emerytury. Z tego artykułu dowiesz się:Jak wyglądał powrót Donalda TuskaGdzie zarobił najwięcej pieniędzyIle zarobił i jaką emeryturę dostanie

Flickr, Piotr Drabik
22.03.2022 09:24 NIK kontroluje zarobki posłów. Kwoty w wielu przypadkach się nie zgadzają

NIK wzięła na tapetę zarobki posłów. Jak wynika z najnowszego raportu, zarabiają średnio o 1,4 tys. zł więcej niż deklarują.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie jest średnie uposażenie posłaJakie są wyniki kontroli NIKSkąd wynikają różnice

Piotr Molecki/East News
22.03.2022 09:22 Sondaż zaskakuje wynikiem, Donald Tusk powinien go zobaczyć. Opozycja nie może być pewna sukcesu

Sondaż IBRiS zaskakuje. Ponad 42 proc. ankietowych uważa, że ewentualny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nie poprawi notowań Koalicji Obywatelskiej. Najbardziej sceptyczni co do pozytywnego wpływu byłego premiera są wyborcy Zjednoczonej Prawicy.Z tego artykułu dowiesz się:Co ujawnia najnowszy sondażJak odpowiadali ankietowani w zależności od inklinacji politycznychCo sam Donald Tusk mówi o powrocie do krajowej polityki

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
22.03.2022 09:22 Wybory w Rzeszowie już w niedzielę. Ostatni sondaż pokazuje wyraźnie, może być tylko jedna tura

Wybory w Rzeszowie odbędą się już w najbliższą niedzielę. Najnowszy sondaż poparcia wskazuje, że jeden z kandydatów ma szanse odnieść zwycięstwo już w pierwszej turze. Przewaga nad rywalami w wyścigu o fotel prezydenta jest znacząca.Z tego artykułu dowiesz się:Kto według najnowszego sondażu wygra wybory w RzeszowieJaką frekwencję prognozują analitycyDlaczego mieszkańcy stolicy Podkarpacia muszą wybrać nowego prezydenta

PiS Jarosław Kaczyński Sejm
22.03.2022 09:22 Jarosław Kaczyński ze sporym poparciem. Aż 60 proc. dla prezesa PiS

Jarosław Kaczyński, który niewątpliwie jest liderem Zjednoczonej Prawicy i szarą eminencją rządu Mateusza Morawieckiego, ma powody do radości. A cała partia Prawo i Sprawiedliwość wiernie oddana swojemu wodzowi razem z prezesem. Najnowsze badanie Instytutu Pollster dla Super Expressu daje bowiem aż 60 proc. poparcia, które w partii jest fetowane.Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy odbędzie się kongres Prawa i SprawiedliwościKogo na kolejną kadencję lidera chcą wyborcy partiiIle lat Jarosław Kaczyński stoi już na jej czeleJarosław Kaczyński nierozerwalnie kojarzony jest ze swoją formacją, którą wraz z tragicznie zmarłym bratem utworzył 13 czerwca 2001 roku. Od tamtego momentu w najbliższą niedzielę minie równo 20 lat, a w ciągu tych dwóch dekad Prawo i Sprawiedliwość łącznie przez ponad 8 lat sprawowało władzę w Polsce.Prezes PiS z pewnością ma więc powody do świętowania. Zbliżający się kongres Prawa i Sprawiedliwości wyłonić jednak ma nowe przywództwo w partii rządzącej Polską. Spotkanie to nie odbędzie się jednak równo w 20-lecie istnienia ugrupowania, a później - prawdopodobnie w lipcu.Politycy PiS wskazują najczęściej datę 3 lipca, a miejscem spotkania być ma sama stolica - Warszawa. To właśnie podczas tego spotkania będzie głosowane, kto ma zostać prezesem Prawa i Sprawiedliwości na kolejną kadencję.

30.03.2021 Warszawa Spotkanie konsultacyjne KSZUE w sprawie funduszu odbudowy Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Tomasz Grodzki
22.03.2022 09:21 Radio ZET zrobiło debatę wyborczą. Jeden z kandydatów wyleciał z hukiem

Radio ZET zorganizowało debatę kandydatów na prezydenta Rzeszowa i trzeba przyznać, że emocjami przewyższyła zeszłoroczne debaty prezydenckie. Prowadzący spotkanie Andrzej Stankiewicz wyprosił ze studia Grzegorza Brauna, posła Konfederacji.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego poseł Grzegorz Braun został wykluczony ze studia nagraniowegoW jaki sposób wyraził się o ministrze zdrowia i marszach LGBT

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 01.06.2021. Palac Prezydencki. Podpisanie przez Prezydenta RP tzw. ustawy w sprawie Mlodziezowych Rad gminy, powiatow i sejmikow wojewodztw. N/z: premier Mateusz Morawiecki
22.03.2022 09:21 Mateusz Morawiecki mówi wprost. Zarabiał bardzo dużo i tego nie ukrywał

Mateusz Morawiecki w najnowszym wywiadzie przyznał, że pracując w bankowości zarabiał bardzo dużo pieniędzy. Jednocześnie podkreślił, że nie posiada żadnych aktywów poza granicami Polski.Z tego artykułu dowiesz się:Na ile wyceniany jest majątek Mateusza MorawieckiegoCo o swoim majątku mówi premier