Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Polski milioner chce kupić Polska Press. Jest reakcja Orlenu
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 22.02.2024 20:41

Polski milioner chce kupić Polska Press. Jest reakcja Orlenu

Orlen
BiznesINFO

Do Orlenu zgłasza się coraz więcej chętnych na zakup grupy Polska Press. Na liście znalazło się również znaczące nazwisko w świecie mediów. Sam koncern wydał oświadczenie, które na razie rozwiewa wszystkie wątpliwości.

Chcą kupić Polska Press

Związek Orlenu i grupy medialnej Polska Press zaczął się w 2021 roku. Jak przypomina portal next.gazeta.pl, właśnie wtedy narodowy koncern zakupił od niemieckiego Verlagsgruppe Passau całą grupę medialną, co zostało bardzo mocno skrytykowane przez ówczesną opozycję.

Krytyka nie powinna była dziwić. Wskutek transakcji, Orlen przejął kontrolę nad 22 dziennikami wydawanymi w różnych regionach Polski oraz portalami internetowymi zrzeszonymi w Polska Press. Tak duża ilość mediów czyni grupę jedną z największych spółek na rynku medialnym w kraju.

Upływa termin zapłaty ważnego podatku. Trzeba się pospieszyć

Oferta od milionera

Łatwo się również domyślić, że po zmianie władzy pojawili się chętni na zakup grupy Polska Press od Orlenu. Na liście od jakiegoś czasu znajduje się Wirtualna Polska, jednak w ostatnich dniach trafił na nią także inny potentat medialny.

Potencjalnym kupcem grupy Polska Press jest milioner Zbigniew Benbenek, będący również właścicielem ZPR Media. Zainteresowanie kupnem grupy ma istnieć “od wielu lat”, mają być również dostrzegane “olbrzymie synergie”.

Orlen reaguje

Na doniesienia medialne i zainteresowanie na rynku zareagował również sam obecny właściciel Polska Press, czyli Orlen. Obecny p.o. prezesa spółki, Witold Literacki, w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” zaprzeczył, jakoby złożone oferty miały być wiążącymi. Konkretne decyzje mają zostać podjęte dopiero po zakończeniu trwających analiz.

źródło: next.gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE: Pilny komunikat ZUS do rodziców. Chodzi o 800 plus