Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wszedł do jubilera i dopuścił się oburzającej rzeczy. Ekspedientka była bezradna
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 27.05.2024 21:02

Wszedł do jubilera i dopuścił się oburzającej rzeczy. Ekspedientka była bezradna

pierścionki jubiler
Fot. Unsplash.com/Paige Johnson, KRP I Śródmieście Warszawa

Mężczyzna ukradł pięć pierścionków o łącznej wartości 200 tys. złotych, wpadł niedługo później. Policjanci ze Śródmieścia w Warszawie poinformowali o zatrzymaniu obywatela Gruzji, który podejrzewany jest o kradzież rozbójniczą w jednym z miejscowych jubilerów. 46-latek spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Ukradł pięć pierścionków z diamentami

Policjanci z KRP I – Śródmieście właśnie zatrzymali, jak sami go określają, ”miłośnika pierścionków z diamentami”. 46-letni obywatel Gruzji dopuścił się kradzieży 15 kwietnia przy ul. Pięknej w Warszawie. Mężczyzna wszedł do jubilera i w obecności pracownicy oglądał biżuterię. Kiedy kobieta odwróciła się od niego, ten samodzielnie otworzył witrynę z drogimi, ozdobionymi diamentami, pierścionkami. Schował kilka z nich do kieszeni, co nie umknęło uwadze ekspedientki. Niestety, chwilę później została przez niego popchnięta, a złodziej zniknął z drogocennym łupem.

Nawet 5000 złotych kary, przepisy mówią jasno. Mieszkańcy bloków muszą wiedzieć

Na tropie złodzieja diamentów

46-latek szybko wyszedł ze sklepu i ślad po nim zaginął. Na miejscu chwilę później pojawili się policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania złodzieja. W działaniach brali udział także funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, a już niedługo później udało się wytropić podejrzanego mężczyznę.

ZOBACZ: Ważny komunikat PKO BP do wszystkich klientów. Bank wprowadza zmiany

46-latek z Gruzji zatrzymany. To nie jedyna jego kradzież

Trop doprowadził służby aż do Wyszkowa, gdzie podejrzewany 46-latek ukrył się niedługo po kradzieży. Złodziej został zatrzymany, a wkrótce potem funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyna kradzież, której Gruzin dopuścił się w ostatnim czasie. Mężczyzna zaledwie dwa dni przed kradzieżą rozbójniczą u jubilera ukradł z salonu kosmetycznego przy ul. Ordynackiej dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 3,5 tys. zł. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: srodmiescie.policja.gov.pl