Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ważny komunikat PKO BP do wszystkich klientów. Bank wprowadza zmiany
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 27.05.2024 15:56

Ważny komunikat PKO BP do wszystkich klientów. Bank wprowadza zmiany

PKO Bank Polski
Fot. East News/Arkadiusz Ziółek

Bank PKO ma ważne wieści dla swoich klientów. Wszyscy powinni zapoznać się z komunikatem, jeśli nie chcą, by w czerwcu spotkała ich niemiła niespodzianka. Niektóre usługi będą dostępne tylko po dodatkowej weryfikacji.

PKO BP wydał komunikat: zmiany już od 1 czerwca

Jeszcze w tym tygodniu PKO Bank Polski czekają wielkie zmiany. Nic więc dziwnego, że spółka wydała komunikat dla swoich klientów. Nowe procedury dotkną bowiem wszystkich osób pełnoletnich, posiadających PESEL. Co się zmieni?

Jak poinformował bank PKO BP, w konkretnych sytuacjach pracownicy sprawdzą, czy nasz PESEL nie został zastrzeżony. Takie działanie pozwala na zabezpieczenie danych i finansów, uniemożliwi nam jednak skorzystanie z części usług.
 

Nawet 5000 złotych kary, przepisy mówią jasno. Mieszkańcy bloków muszą wiedzieć

Produkty PKO BP z istotnym ograniczeniem

”Sprawdzimy, czy nie masz zastrzeżonego numeru PESEL”, informuje PKO w oficjalnym komunikacie. Pracownicy banku będą musieli sprawdzić rejestr nie tylko przed udzieleniem pożyczki lub udostępnienia bankowości elektronicznej, ale nawet przed otwarciem konta. Kontrola będzie konieczna również przed wypłaceniem co najmniej trzykrotności płacy minimalnej.

Nie załatwisz tych spraw, jeśli Twój numer PESEL będzie zastrzeżony. Zastrzeżenie możesz w każdej chwili cofnąć, przypomina bank.

PKO BP: w ten sposób zastrzeżesz numer PESEL

Na zastrzeżenie numeru PESEL może zdecydować się każdy, kto chce spać spokojnie. Daje to gwarancje bezpieczeństwa m.in. naszych finansów. Przykładowo: nikt nie weźmie na nas kredytu. Mimo ww. niedogodności, warto się więc nad tym zastanowić — tym bardziej, że nie jest to działanie permanentne.

Jak zastrzec numer PESEL?

Zrobisz to szybko i wygodnie online w aplikacji mObywatel 2.0 lub w serwisie mObywatel.gov.pl. Możesz to także załatwić w urzędzie gminy — wyjaśnia PKO.

W razie pytań więcej informacji możemy znaleźć w serwisie mObywatel czy portalu gov.pl. Ze swojej strony bank PKO podkreśla, iż ograniczenia związane z zastrzeżeniem numeru PESEL dotknął wyłącznie ww. usług.

źródło: pkobp.pl