Niepokojący trend zatacza coraz szersze kręgi. Choć schemat działania wydaje się znajomy, ofiary wpadają w pułapkę bez wahania. Duży polski bank właśnie wydał pilny komunikat, z którym powinni zapoznać się wszyscy klienci. Trzeba zachować szczególną ostrożność, bo można stracić wszystkie oszczędności. Na co dokładnie trzeba uważać? Wyjaśniamy.
W dniach 2-4 czerwca 2025 roku w Sopocie odbyła się XIV edycja Europejskiego Kongresu Finansowego (EFK), w którym uczestniczyli liderzy sektora finansowego, analitycy i eksperci. Na jednym z paneli poruszono temat podróżowania w kontekście roli personalizacji usług bankowych w celu dostarczania podróżnym nowoczesnych doświadczeń w trzech krokach: "Kliknij, spakuj, leć".
Klienci jednego z największych banków w Polsce muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w nadchodzącym czasie. Instytucja zapowiedziała przerwę w świadczeniu kluczowych usług. Lepiej już teraz zaplanować sobie ważne płatności, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.
Podatki były jednym z głównych tematów poruszanych podczas minionej kampanii prezydenckiej, a o tym, że Polacy nie chcą kolejnych, mówiono wielokrotnie. Tymczasem Ministerstwo Finansów pracuje właśnie nad podatkiem dotyczącym działających w Polsce banków. O co dokładnie chodzi? Wyjaśnił to minister finansów Andrzej Domański.
Bank Pekao S.A. przygotował rozwiązanie, które wspiera klientów w finansowaniu ekologicznych rozwiązań w gospodarstwach domowych i pomaga budować lepszą przyszłość. Jest to oferta pożyczki – bez prowizji i z niższym oprocentowaniem w przypadku przeznaczenia środków na cele ekologiczne.
Część klientów PKO BP już wkrótce może mieć trudności z zalogowaniem się do bankowości elektronicznej. Wszystko przez nadchodzącą zmianę, którą bank ogłosił oficjalnie — to zaplanowane działanie, które ma na celu ochronę danych i pieniędzy ich użytkowników.
Przez lata wokół Banku Watykańskiego narosło wiele spekulacji i kontrowersji związanych z brakiem transparentności. Sposób działalności głównej instytucji finansowej Kościoła zmienił się po reformach papieża Franciszka. Jak sytuacja wygląda teraz, po dwóch miesiącach pontyfikatu kolejnego następny Stolicy Piotrowej ?
Choć płatności kartą i telefonem biją rekordy popularności, wielu Polaków wciąż ufa gotówce. Ale czy wiesz, że bankomaty nie zawsze pozwolą ci wypłacić tyle, ile chcesz? Niektóre limity wypłat gotówki potrafią zaskoczyć. Co warto wiedzieć, zanim spróbujesz wypłacić większą kwotę?
Spółki Skarbu Państwa podjęły ważną decyzję o współpracy. Już wkrótce dojdzie do fuzji, a na terenie Polski powstanie gigant bankowo-ubezpieczeniowy. Memorandum o współpracy ma na celu integrację oraz zwiększenie efektywności działania, podano szczegóły podejmowanych działań. Takie korzyści mają wyniknąć z tej współpracy.
Z pozoru niewinne słowo może wystarczyć, by bank zablokował twoją transakcję. Przekonała się o tym pani Anna, której przelew takim o tytule wywołał reakcję systemu bankowego. Jakich wyrażeń lepiej unikać i dlaczego warto dwa razy zastanowić się nad treścią tytułu przelewu?
Mimo licznych apeli, klienci największych banków wciąż padają ofiarą cyberprzestępców. Ci z kolei opracowują coraz to skuteczniejsze metody. Najnowsza, przed którą przestrzegają eksperci z pozoru wydaje się niewinna, jednak może być początkiem poważnych problemów finansowych. Tym razem nie chodzi o wiadomości SMS, a reklamy, od których Polacy wprost nie mogą się odpędzić. "To nie jest zwykłe oszustwo - to wyrafinowany atak, który może kosztować prawdziwe pieniądze" - alarmują eksperci.
Choć w Polsce, kolejne w tym roku przejęcie na rynku sektora finansowego odbędzie się w rzeczywistości w USA – wzajemną transakcję sprzedaży i kupna ogłosiły właśnie dwa podmioty wprost z Wall Street. Co więcej, z dokumentów amerykańskich spółek wprost wynika, że to fragment szerszej strategii właściciela polskiego banku.
Jeden z dużych banków właśnie poinformował o poważnej awarii. Problemy dotknęły nawet setki tysięcy klientów, pojawił się apel o wstrzymanie się od aktywności. Jedna z najważniejszych funkcji nie jest dostępna, to może wyraźnie zaburzyć działalność wielu osób. Ostrzega się również przed oszustami.
Klienci popularnego w Polsce banku muszą koniecznie zapoznać się z wystosowanymi przez niego komunikatami. Pilne wieści mogą być kluczowe zwłaszcza dla jednej grupy posiadającej w nim konto. Lepiej zawczasu się przygotować, ponieważ te usługi mogą być nawet całkowicie niedostępne. Lista jest naprawdę długa.
Największy bank w Polsce wprowadził istotne zmiany, które weszły w życie 6 maja 2025 roku. Klienci korzystający z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej iPKO muszą przygotować się na nowe limity — co dokładnie się zmieni?
Wzięcie kredytu gotówkowego jest dość prostym procesem, ale wiąże się z kilkoma kluczowymi formalnościami. Potencjalny kredytobiorca musi przede wszystkim przygotować odpowiednie dokumenty, które są niezbędne do otrzymania kredytu. O czym jeszcze trzeba pamiętać podczas wnioskowania?
Klienci wielu polskich banków muszą liczyć się z wieloma utrudnieniami w ciągu najbliższego weekendu 17-18 maja. Nie wykonamy w tym czasie wielu podstawowych operacji, w tym płatności za pośrednictwem systemu BLiK, a w kilku przypadkach nie będzie możliwe nawet zalogowanie się do aplikacji poszczególnych instytucji finansowych. Banki wydały ostrzeżenia.
Agencja ratingowa Fitch zdecydowała się objąć Santander Bank Polska obserwacją z perspektywą negatywną. Decyzja ta zapadła krótko po ogłoszeniu porozumienia w sprawie zakupu niemal połowy udziałów banku przez austriacką Grupę Erste.
Rząd zatwierdził projekt ustawy mającej na celu wzmocnienie bezpieczeństwa cyfrowego obywateli. Nowelizacja przewiduje zmiany w dowodach osobistych, które obejmą wszystkich mieszkańców kraju. Dodatkowo pracownicy sektora bankowego zyskają dostęp do poszerzonych uprawnień w zakresie weryfikacji tożsamości i obsługi klientów.
Niektóre operacje bankowe, które dotychczas przeprowadzałeś bez większego zastanowienia, już wkrótce mogą wymagać dodatkowej uwagi. Zmiany zapowiedziane przez jedną z największych instytucji finansowych w kraju dotkną tysięcy klientów. O co dokładnie chodzi i czego powinni się spodziewać użytkownicy przelewów internetowych?
Nie od dziś wiadomo, że niektóre frazy nie powinny znaleźć się w tytułach przelewów, nawet jeśli są tylko niewinnymi żartami. To może poskutkować bardzo poważnymi konsekwencjami, a autor nazwy może zostać poważnie ukarany. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że nawet tak proste słowo może sprawić, że przelew zostanie wstrzymany. Jedna z Polek mogła się o tym przekonać.
Jeszcze dziś wielu klientów bankowości doświadczy problemów związanych z korzystaniem z poszczególnych funkcji. To ważna informacja szczególnie dla konkretnej grupy osób. Oficjalny komunikat PKO BP właśnie obiega media, wiadomo, czego i kiedy można się spodziewać. Ostatnie wydarzenia mogą wzmagać emocje.
Powoli i bez rozgłosu pierwsze banki zaczęły obniżać oprocentowanie kredytów mieszkaniowych i hipotecznych. Ma to być odpowiedź na stagnację na rynku nieruchomości i wyjście naprzeciw potrzebom klientów. Jest jednak i drugie dno, o którym banki wspominają niechętnie. Zwłaszcza gdy coraz więcej pada diagnoz o maksymalizacji przychodów, która w polskim sektorze bankowym dawno miała już przekroczyć granicę dobrego smaku.
Na pierwszy rzut oka to niewinny SMS. Z pozoru zwykła prośba o pomoc, często podpisana imieniem bliskiej osoby. A jednak wystarczy chwila nieuwagi, by wpaść w sidła przestępców. Skąd tak ogromna skuteczność tych wiadomości? Przyjrzeliśmy się najnowszym, które masowo rozsyłane są do Polaków. Skala problemu jest naprawdę poważna.
W Polsce przytłaczająca większość dorosłych osób posiada konto w banku: według Narodowego Banku Polskiego w perspektywie ostatnich 5 lat było to ok. 88,5 proc. Są to niemal wszyscy dorośli oraz około 60 proc. nastolatków. Wkrótce banki mogą uzyskać nowe uprawnienia – co dla wszystkich ich klientów oznacza spore zmiany. Projekt ustawy przewiduje umożliwienie instytucjom dokładne przeanalizowanie statusu swojego klienta. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika?
Oszuści internetowi nie zwalniają tempa. W ostatnich dniach jeden z największych polskich banków opublikował pilne ostrzeżenie dla swoich klientów. Przestępcy wzięli sobie na celownik zarówno użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych.
Jak uzyskać spadek? W wielu przypadkach procedury prawne mogą być bardzo skomplikowane i czasochłonne. Polacy często nie zdają sobie sprawy, że to właśnie czas może być kluczowy. Spadkobiercy mogą stracić majątek, jeśli przegapią jeden, istotny szczegół. Kto w takim przypadku zabierze pieniądze?
Trzeci pod względem wartości aktywów bank w Polsce może stać się wkrótce przedmiotem transakcji. Składową tych aktywów są klienci – w przypadku potentata mowa o nieco ponad 5 mln aktywnych użytkownikach. Po ujawnieniu zamiarów przez Agencję Bloomberg zaczęły się krajowe spekulacje. Analitycy wskazują już potencjalnego kupca: w kraju, jak poza jego granicami.