Bank PKO BP zapowiedział zmiany w regulaminie, które wprowadzą nowe limity dla klientów. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa transakcji internetowych. Szczegóły na ten temat zostały ogłoszone w komunikacie banku. O co dokładnie chodzi? Już wyjaśniamy.
Czasami dla żartów zdarza nam się wpisywać różne, niestandardowe frazy w tytułach elektronicznych przelewów bankowych. Warto mieć się na baczności, bo pozornie „zabawny” tytuł może przynieść nam wiele szkody. Konsekwencje mogą być bardzo poważne, w grę wchodzi nawet blokada środków.
Jeszcze jakiś czas temu nikt nie wyobrażał sobie, aby wyjść z domu bez portfela. Znajdowały się tam bowiem nie tylko pieniądz, ale także wszystkie niezbędne dokumenty. Teraz nikt nie ma wątpliwości, że zastąpił je inny gadżet. Dane są niepokojące.
Są takie przelewy, które od razu rzucą się w oczy pracownikom banku. W niektórych przypadkach będą musieli zgłosić je dalej, a wówczas sprawą zainteresować się może Urząd Skarbowy. Lepiej uważać na takie kwoty, możemy mieć przez nie kłopoty. Kara jest bardzo poważna i niewarta ryzyka.
Tytuły przelewów to dla wielu z nas tylko formalność, do której nie przykładamy większej uwagi. Jednak niektóre wpisywane tam zwroty mogą sprowadzić na nadawcę poważne problemy. Radca prawny Maciej Bakalarz w rozmowie z Faktem wyjaśnił, jakich fraz lepiej unikać, a jakie są bezpieczne do użycia.
PKO BP, największy bank w Polsce, wydał komunikat, który może zaniepokoić wielu klientów korzystających z aplikacji mobilnej IKO. Instytucja zapowiada istotne działania, które mogą wpłynąć na codzienne operacje użytkowników.
Wydawać by się mogło, że skoro zarabiamy swoje pieniądze, to możemy w każdej chwili wypłacić je z naszego konta bankowego, bez znaczenia na wysokość kwoty. Nic jednak bardziej mylnego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że istnieją pewne ograniczenia jednorazowych wypłat. Dlaczego tak się dzieje?
Krajowa Izba Rozliczeniowa przypomina, że długi weekend to nie wyłącznie dodatkowy dzień wolny w kalendarzu. To także konsekwencje takiego stanu rzeczy - np. w sektorze bankowym. System Elixir nie będzie działał w święto Trzech Króli, czyli w poniedziałek 6 stycznia. Jakie są alternatywy i na co zwrócić uwagę, by pieniądze dotarły na czas?
Klienci PKO BP muszą przygotować się na istotne zmiany w dostępie do usług. Bank ogłosił szczegóły dotyczące zaplanowanych przerw technicznych. Czy wszyscy będą mogli korzystać z podstawowych funkcji, czy lepiej załatwić kluczowe sprawy wcześniej? Sprawdź, co będzie niedostępne.
PKO BP, największy bank w Polsce, zwrócił się do swoich klientów z ważnym apelem. W dobie rosnących zagrożeń cybernetycznych każde niedopatrzenie może prowadzić do utraty oszczędności. Jakie zasady bezpieczeństwa powinny stać się codziennością każdego użytkownika bankowości internetowej?
Bank Pekao S.A. został wyróżniony prestiżowym Złotym Godłem Quality International 2024, które potwierdza najwyższe standardy w zarządzaniu jakością oraz innowacyjne podejście do obsługi klientów firmowych. Dla banku to dowód uznania za nową dokumentację i istotne zmiany w procesach i procedurach produktów oraz usług z dostępnej oferty bankowości transakcyjnej i skarbowej.
Santander Bank zwrócił się do swoich klientów z pilnym komunikatem. Środki na kontach, które niektórzy gromadzili latami, mogą być zagrożone. Specjaliści poinformowali, jak należy się zachować i jakiego błędu nie popełnić pod żadnym pozorem, zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznym.
W październiku PKO BP przekonywał, że w ciągu dwóch najbliższych lat ma zamiar zamknąć kwestię kredytów udzielanych we frankach. W ostatnim czasie poznaliśmy metody osiągnięcia tego celu. Metody, których środowiska frankowiczów nie wahają się porównywać do szantażu mającego świadczyć o desperacji samego PKO BP.
Co się dzieje, gdy największy bank w Polsce nie radzi sobie z technologią? Kolejne dni pełne frustracji dla klientów PKO BP, którzy w tym samym tygodniu stykają się z dwoma poważnymi awariami.
The Banker, prestiżowy miesięcznik wydawany od 1926 roku przez The Financial Times Group, kolejny rok z rzędu uhonorował Bank Pekao S.A. tytułem ,,Bank of the Year in Poland’’. Kapituła konkursu wzięła pod uwagę ofertę i usprawnienia, które pojawiły się dla klientów w mijającym roku. Co konkretnie zwróciło uwagę międzynarodowego grona ekspertów? Z czego warto skorzystać… będąc klientem banku? I jaki produkt powstał z myślą o przedsiębiorcach?
Czy można stracić pieniądze, reagując na niepozorne wiadomości SMS? Ostrzeżenia pojawiające się w ostatnich dniach wskazują na nową falę cyberprzestępczości. Przestępcy działają sprytnie, wykorzystując naszą nieuwagę. Dowiedz się, co zrobić, by uniknąć pułapki i zabezpieczyć swoje finanse.
Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję: w Polsce pojawi się nowy bank. IBK Bank Polska SA ma wkroczyć na lokalny rynek prosto z dalekiego wschodu, a Komisja zatwierdziła już skład pierwszego zarządu. Znamy dokładną listę usług spółki, ale nie wszyscy będą mogli z nich skorzystać.
Masz w portfelu takie banknoty i monety? Kasjer może odmówić przyjęcia ich w sklepie, nie zapłacimy nimi również mandatu ani nie pokryjemy rachunków. Kiedy gotówka traci ważność? Warto pamiętać o kilku przypadkach. Jest kilka sposobów, by temu zaradzić — ale tylko jeden jest legalny!
W lipcu 2022 roku weszły w życie nowe przepisy, które umożliwiają Urzędowi Skarbowemu przeprowadzanie kontroli osobistych finansów obywateli, w tym także analizy dokonywanych i otrzymywanych przez nich przelewów bankowych. Zmiany te wynikają z ustaw o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Na co należy uważać?
W październiku br. zapadł przełomowy wyrok: jedna z klientek banku, która padła ofiarą oszustwa, nie będzie musiała spłacać zobowiązań, które powstały w jego wyniku. W tym samym czasie specjalna grupa robocza przy instytucji UOKiK pracowała nad regulacjami, które wkrótce mają połączyć wszystkie banki w Polsce. Jedną z rekomendowanych zmian jest stała kontrola nad poszczególnymi wpływami i wypływami z naszych kont bankowych.
W 2024 roku, podobnie jak w latach poprzednich, polskie banki utrzymują różnorodne limity wypłat gotówki z bankomatów. Te ograniczenia mogą mieć duże znaczenie dla osób, które planują wypłacać większe kwoty gotówki lub często korzystają z bankomatów. Ile wynoszą? Postanowiliśmy to sprawdzić.
PKO Bank Polski, będący największym bankiem w Polsce, wydał pilne ostrzeżenie dla swoich klientów. Bank zwrócił uwagę na nasilający się problem oszustw internetowych, których celem jest wyłudzenie danych osobowych i finansowych. W ostatnim czasie przestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane metody, w tym tworzenie fałszywych stron internetowych, które mają na celu wprowadzenie w błąd użytkowników bankowości elektronicznej.
Koniec darmowych przelewów, wypłat z bankomatu i prowadzenia konta? Przyszłość klientów polskich banków zdaje się malować szarymi barwami. Coraz trudniej znaleźć konto, którego posiadanie nie wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Teraz kolejny bank ogłosił, że wycofuje się z poprzedniej oferty. Gdzie jeszcze znajdziemy korzystne promocje dla firm?
Z roku na rok przybywa zagranicznych klientów polskich instytucji bankowych. Mimo, iż jedynie część polskich banków zdecydowało się ujawnić liczby obsługiwanych obcokrajowców, w porównaniu z ubiegłym rokiem widać wyraźne wzrosty. Jak nietrudno się domyślić, największą grupę wśród klientów z zagranicznym paszportem stanowią Ukraińcy.
Klienci ING Banku Śląskiego oraz Santandera w nadchodzący weekend muszą przygotować się na istotne ograniczenia w dostępie do usług bankowych. Przerwy techniczne obejmą m.in. obsługę kart płatniczych, przelewy oraz płatności internetowe. Jakie dokładnie zmiany wejdą w życie i w jakich godzinach nastąpią utrudnienia?
PKO Bank Polski opublikował w swoim komunikacie wyniki audytu, które wskazują na szereg nadużyć. Podsumowania w nim zawarte posłużą za podstawę do złożenia pięciu zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Wśród nich znaleźć można oszustwa finansowe na tle politycznym, a także fikcyjne zatrudnienia.
W związku z wydarzeniami minionych dni na południu kraju sieć niektórych dróg została przerwana. Pojawiły się utrudnienia w dostępie do gotówki. Narodowy Bank Polski uspokaja. „Pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami banków oraz firm obsługujących gotówkę w imieniu banków”.
Do czego można wykorzystać bankomat? Oczywiście, że do wpłacania i wypłacania gotówki. Okazuje się jednak, że te urządzenia mogą mieć znacznie szersze zastosowanie. Ta funkcja nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, ale i tak będziemy potrzebować swojej karty.