Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Bank

Bank

PKO BP
16.05.2024 15:02 Ważny komunikat banku PKO BP. Dotyczy wszystkich klientów

Przed weekendem lepiej przygotować się na utrudnienia w bankowości. Trzy duże banki zaplanowały prace serwisowe. Klienci muszą zatem przygotować się na przerwę techniczną i czasowe wyłączenie ważnych usług. Na liście banków planującymi prace techniczne znajduje się PKO BP. - Jeśli możesz, prosimy wszystkie ważne transakcje wykonaj wcześniej - apeluje bank.

Płatność zbliżeniowa
16.05.2024 14:10 Wynik EBIT i EBITDA diametralnie wyższy w spółce mPay

mPay, czyli przewodnia polska aplikacja, umożliwiająca cyfrowe płatności, skutecznie realizuje strategie wzrostu. Wyniki EBIT (zysk operacyjny, czyli zysk przed odliczeniem podatków i odsetek) oraz EBITDA (zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań oprocentowanych oraz amortyzacji rzeczowych) pokazują, że w stosunku do wyniku z pierwszego kwartału 2023 roku wzrost jest zdecydowany. Ponadto mają zostać udostępnione karty debetowe Visa mPay oraz nowe plany subskrypcyjne dla aktywnych użytkowników w ramach programu Early Adopters, a ich nowym ambasadorem marki został były reprezentant Polski w piłce nożnej Jakub Błaszczykowski.

Millennium festiwal
14.05.2024 15:42 Wystartował Millennium Docs Against Gravity. Jest pewne, że współpraca zostanie przedłużona na kilka lat

Ruszyła 21. edycja największego festiwalu filmowego w Polsce, jakim jest Millennium Docs Against Gravity. W tym roku przewodzące hasło to ,,W relacji ze światem’’. Bank nieprzerwanie od 19 lat jest mecenasem festiwalu, a dodatkowo współpraca jest na tyle udana, że zostało zapowiedziene przedłużenie współpracy na kolejne 3 lata. Sam festiwal będzie odbywał się od 10 do 19 maja w siedmiu miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Łódź, Bydgoszcz).

Bankomat płatność
13.05.2024 18:58 Polacy coraz częściej robią zakupy przez internet, ale musi to odbywać się na ich warunkach

Od dłuższego czasu zauważalne jest, że Polacy przywykli do handlu elektronicznego, ale jednocześnie liczy się dla nich kupowanie na własnych warunkach. Z badań zrealizowanych przez Autopaya, pod tytułem ,,Finanse w czasach niepewności’’ wynika, że nawet jeśli cena jest decydującym kryterium wyboru produktu, to Polacy rezygnują z zakupów, gdy nie znajdą swojej formy płatności.

Paweł Jurek, Mikołaj Dowejko
09.05.2024 16:14 Sami dajemy dostęp oszustom. Ekspert DAGMA BEZPIECZEŃSTWO IT o wadze cyberbezpieczeństwa

To co nam wydaje się atakiem na system bankowy, tak naprawdę jest najczęściej atakiem na nasze urządzenie - tak o powodach kradzieży pieniędzy z kont bankowych mówił Paweł Jurek, ekspert DAGMA BEZPIECZEŃSTWO IT. Musimy zacząć się tym interesować jako indywidualni odbiorcy - mówił o zwiększaniu świadomości użytkowników urządzeń cyfrowych nasz gość.

Bank PKO BP
09.05.2024 12:16 Bank PKO BP wydał ważny komunikat. Szczegóły zaskakują

Ostatni raport największego polskiego banku ws. zysku netto w pierwszym kwartale roku robi wrażenie. Na sumach, które zaskoczyły nawet ekspertów PKO BP jednak nie koniec. W raporcie czytamy również o postępowaniach sądowych w kwestii frankowiczów. Niektórzy mogą się zdziwić.

bankomat
07.05.2024 19:25 Limit wypłaty gotówki z bankomatów. Tej kwoty nie przekroczysz

Wielu z nas z gotówki korzysta coraz rzadziej. Często potrzebujemy jej w wyjątkowych sytuacjach. Wówczas konieczny może okazać się bankomat, a ten ma swoje ograniczenia. Ile pieniędzy możemy wypłacić? Wiele zależy również od banku. 

kobieta przy laptopie
05.05.2024 17:27 Jak przenieść konto do innego banku?

Zakładając konto bankowe, nie zobowiązujesz się w żaden sposób do tego, by korzystać z niego już zawsze. Jeśli natrafisz na korzystniejszą ofertę, masz prawo do tego, by przenieść swoje pieniądze w inne miejsce i zamknąć aktualny rachunek. Jak zmienić bank sprawnie i uniknąć przy tym często popełnianych błędów? Dzięki poniższym wskazówkom wszystko pójdzie zgodnie z planem.

bankomat
01.05.2024 19:18 Klienci banków mogą mieć kłopoty, lepiej o tym pamiętać. Zacznie się już 2 maja

Majówka ruszyła pełną parą, a wraz z nią czas na odpoczynek. Wiele osób wciąż ma jednak do załatwienia kilka spraw urzędowych czy opłacenie rachunków. W tym tygodniu może być to znacznie utrudnione. Jest jednak sposób, by uniknąć kłopotów.

PKO BP
25.04.2024 09:40 PKO BP ostrzega klientów. "Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem"

24 kwietnia PKO Bank Polski opublikował ostrzeżenie przed nową kampanią spamu. Klienci powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ oszuści mogą wyłudzić nie tylko pieniądze. Jakie wiadomości otrzymują osoby korzystające z usług banku?

Bankomat
24.04.2024 14:55 Popularny bank wydał pilny komunikat. Trzeba wiedzieć

Bank Millenium wydał ważny komunikat. Od 1 lipca 2024 roku wejdą w życie zmiany obejmujące regulaminy i cenniki. Znamy szczegóły.

None
22.04.2024 10:52 Bank Millennium wycofuje z oferty starsze rozwiązania płatności mobilnych. Równocześnie rozwija katalog nowych

Bank Millennium rozszerza wachlarz dostępnych płatności mobilnych, rezygnując z mniej popularnych opcji. Od 20 kwietnia 2024 r. klienci nie mogą już korzystać z usługi wirtualizacji kart i wnioskowania o mobilne karty HCE. Z kolei od 1 lipca 2024 r. usługa zostanie całkowicie wyłączona, a karty i tokeny HCE zostaną dezaktywowane.

pieniądze
21.04.2024 19:52 Jak wymienić uszkodzony banknot? Może stracić na wartości

Jak wymienić uszkodzony banknot? Narodowy Bank Polski bardzo dokładnie opisał, jak i gdzie zwracać uszkodzone pieniądze, by nie traciły wartości. Są też wyjątki, kiedy dany nominał stracimy bezpowrotnie.

bankomat, ręka
19.04.2024 20:10 Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Zacznie się już jutro

Duże polskie banki zaplanowały na ten weekend prace modernizacyjne. W związku z tym klientów czekają spore utrudnienia. Nie będzie można skorzystać między innymi z bankomatów, płatności kartą czy przelewów. Które banki zapowiedziały przerwy techniczne?

None
16.04.2024 16:48 Toyota Bank Polska podnosi maksymalny limit depozytu na Lokacie Plus. "Nowe warunki umożliwią wielu osobom jeszcze lepsze zarządzanie swoimi oszczędnościami"

Toyota Bank Polska wprowadza znaczącą zmianę w ofercie Lokaty Plus, zwiększając maksymalną kwotę pojedynczego depozytu do 100 000 zł. Dzięki temu klienci mogą teraz ulokować nawet 1 milion złotych na 10 depozytach, ciesząc się konkurencyjnym oprocentowaniem od 4,30% do 5,70%, w zależności od wybranego okresu depozytu.

pieniądze, portfel
14.04.2024 15:39 Te banknoty zaraz stracą ważność. Masz tylko jedno wyjście

Zniszczone pieniądze wcale nie muszą trafić do kosza. Czasem ich właściciel może odzyskać nawet 100 proc. ich wartości. Podarte czy nadpalone banknoty tracą wartość, gdyż nie będzie możliwe korzystanie z nich w sklepie, czy na stacji benzynowej. Jak wymienić zniszczone banknoty albo monety? Nie jest to wcale trudne, ale to jakie pieniądze trafią do nas z powrotem, zależne jest od stanu gotówki.

bankomat
13.04.2024 09:38 Wypłać gotówkę i zrób przelewy. Banki ostrzegają przed utrudnieniami

Kolejny weekend i kolejne złe wieści dla klientów wielu banków. Szereg instytucji zaplanowało na sobotę i niedzielę prace serwisowo-modernizacyjne. Na liście są m.in. Bank Pekao oraz ING Bank Śląski, których usługi mogą nie być dostępne przez kilka godzin. Radzimy więc wcześniej dokonać koniecznych transakcji i wypłacić gotówkę z bankomatów.

None
12.04.2024 15:01 Bank Pekao S.A. obniża marże i oferuje atrakcyjne warunki kredytu hipotecznego

Odpowiadając na potrzeby rynku,  Bank Pekao S.A. przygotował specjalną ofertę dla swoich klientów. Skorzystaj z niskiej marży od 1,79% i prowizji od 0% przy okresowym oprocentowaniu stałym lub zmiennym.

pieniądze
07.04.2024 15:29 Ile urząd skarbowy może zabrać z konta? Taką kwotę musi zostawić

Nie płacąc podatków, tworzymy zadłużenie względem urzędu skarbowego. Jeśli dług będzie narastał, a przeciwko dłużnikowi zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne, urząd może zająć nasze konto bankowe. Ile może wówczas zabrać z konta? Jak się okazuje, nie zostaną z niego pobrane wszystkie dostępne środki.

ZUS
07.04.2024 10:11 ZUS wydał komunikat do Polaków. Niewiele osób o tym wie

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z nowego rozwiązania wprowadzonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmiany mogą okazać się niezwykle istotne dla młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. Jak się okazuje, nie tylko osoby pełnoletnie mogą założyć konto na PUE ZUS. Wystarczy mieć ukończone 13 lat i legitymować się tymczasowym dowodem osobistym lub paszportem.

bankomat
05.04.2024 18:29 Ważny komunikat banku PKO BP. Dotyczy wszystkich klientów

Dwa duże banki zaplanowały na ten weekend prace modernizacyjne. Klienci PKO BP i ING Banku Śląskiego powinni przygotować się na utrudnienia w korzystaniu z różnych usług. Co dokładnie nie będzie działało i w jakich godzinach?

bankomat
29.03.2024 14:09 Wypłać gotówkę i zrób przelewy. Duży bank zapowiada przerwę

Jeden z większych banków w Polsce zapowiada kolejne prace serwisowe. Tuż przed świętami wielkanocnymi klienci mogą napotkać na znaczące utrudnienia w dostępie do niektórych usług. Skorzystać nie będzie można m.in. z bankomatów i wpłatomatów, a także płacić BLIK-iem. Co jeszcze? Podajemy szczegóły.

laptop karta
29.03.2024 11:16 Ostatni moment na przelewy. Później pieniądze nie dotrą na czas

Ważna wiadomość dla wszystkich osób, planujących wysyłkę pieniędzy. W święta wielkanocne system rozliczeń międzybankowych będzie działał w niestandardowym trybie. Nie zdziwmy się więc, jeśli nasze przelewy nie dotrą do odbiorcy na czas, a my poniesiemy przykre konsekwencje. Na szczęście, jest jeszcze opcja awaryjna. Ta zapewne uratuje niejednego zapominalskiego.

loteria
22.03.2024 19:23 Wygrali 200 mln euro na loterii. Nigdy nie zobaczą tych pieniędzy

Prawdziwego wachlarzu emocji doświadczyła para mieszkająca na co dzień w Anglii. Ich numery typowane od wielu lat w tej samej loterii sprawiły, że tym razem udało się im wygrać ogromne pieniądze. Szczęście jednak nie trwało zbyt długo. Za zwykłe niedopatrzenie stanu konta bankowego, teraz nie otrzymają ani centa z wygranej.

laptop
20.03.2024 16:32 Podszywają się pod czołowy bank. "Weryfikujcie adres strony"

Cyberprzestępcy nie śpią i cały czas biorą na celownik kolejne instytucje finansowe. Po problemach mBanku i BNP Paribas, kłopoty mają klienci banku PKO BP. Oszuści wysyłają do nich wiadomości z linkiem do fałszywej strony banku i wyłudzają hasła. Skutki wpadnięcia w pułapkę mogą być opłakane.

bankomat, karta płatnicza, portfel
18.03.2024 14:27 PKO BP wprowadza duże zmiany. Chodzi o karty płatnicze

Popularny bank wprowadza rewolucyjne zmiany dla swoich klientów. Modyfikacje są związane z działaniami na rzecz dbania o nasze środowisko. Bank zapowiada, że w najbliższym czasie będzie jeszcze więcej nowości, a jak na razie dużej zmianie uległy karty płatnicze. Przedstawiamy szczegóły. 

pieniądze
17.03.2024 19:40 Te banknoty trzeba koniecznie wymienić. Już nimi nie zapłacisz

Być może także Ty masz w swoim portfelu pieniądze, które wymagają wymiany. Bardzo wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, że ich banknoty i monety nie nadają się już do płacenia. Niemiłe zaskoczenie czeka ich dopiero w sklepie, gdy sprzedawca odmówi przyjęcia gotówki i wydania towaru. Sprawdź, kiedy koniecznie musisz dokonać wymiany.

bankomat, karta
16.03.2024 09:08 Nie zrobisz przelewu, nie sprawdzisz stanu konta. Lepiej przygotuj gotówkę

Długa lista przerw technicznych w bankach w weekend (16-17.03). Nie tylko klienci PKO BP, ING Banku Śląskiego, czy Santander Bank muszą przygotować się na spore utrudnienia. Lepiej zaplanować przelewy pieniędzy i opłacenie rachunków oraz zakupów przed zawieszeniem części usług oferowanych przez banki. Znamy godziny przerw technicznych.