Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wielka wygrana w Lotto. Gracz nie otrzyma pieniędzy od razu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.05.2024 09:02

Wielka wygrana w Lotto. Gracz nie otrzyma pieniędzy od razu

pieniądze, Lotto
Fot. materiały własne

Gracz z Warszawy wygrał w Lotto ogromne pieniądze. Nie dostanie jednak swojej nagrody od razu. Totalizator Sportowy będzie wypłacał mu 5000 zł co miesiąc. To dopiero 30. główna wygrana w tej grze oferowanej przez Totalizator Sportowy. Szczęście jest tym większe, że zwycięzca nie skreślił liczb samodzielnie.

Lotto poinformowało o wygranej w niszowej grze

Totalizator Sportowy poinformował o niecodziennej wygranej. Tym razem mowa nie o rozbitej kumulacji w Lotto lub Eurojackpot. Wiadomość dotyczy niszowej gry, w której rzadko padają główne wygrane.

W czwartek (23.05) w Warszawie gracz kupił los do gry w Ekstra Pensji od Lotto. Kupon zakupiony w punkcie przy ul. Herbsta 4 okazał się szczęśliwy, gdyż znajdowały się na nim liczby: 4,17, 21, 32, 33 oraz 2. To pozwoliło graczowi na zaginięcie głównej wygranej. To dopiero 30 taki przypadek w kraju.

Przez 20 lat pracowała za minimalną krajową. Trudno uwierzyć, jaką dostaje emeryturę

Główna wygrana w Ekstra Pensji od Lotto

Zwycięzca w grze od Lotto “Ekstra Pensja” w przeciwieństwie do osób, które wygrywają w zdrapkach albo Eurojackpot nie dostanie pieniędzy z wygranej od razu. Przeczą temu zasady gry. Gracz będzie otrzymywał 5000 zł co miesiąc przez najbliższe 20 lat. Oznacza to, że rocznie na jego konto trafi łącznie 60 tysięcy złotych.

ZOBACZ: PKO BP wydał ważny komunikat. Bank apeluje do klientów

Totalizator Sportowy w specjalnym komunikacie na temat wygranej w Ekstra Pensji podkreślił, że gracz nie zdecydował się na samodzielne skreślenie liczb na kuponie. W punkcie Lotto poprosił o zakład “chybił trafił”, a więc liczby zostały wylosowane przez komputer.

Lotto wypłaca pieniądze przez 20 lat

5000 zł przez 20 lat to dopiero 30. główna wygrana w Ekstra Pensji, ale nie jest ona najwyższa. Lotto wyjaśnia, że to właśnie w Warszawie w przeszłości padła najwyższa w historii wygrana. Jeden z graczy otrzymuje miesięcznie 50 000 zł. Pieniądze te będą trafiać do niego przez 20 lat od momentu wygrania.

ZOBACZ: Wygrasz w Lotto i możesz mieć problem. Podatek to nie wszystko

Główna wygrana w Ekstra Pensji oznacza dodatkowe pieniądze w domowym budżecie wypłacane przez dwie dekady. Aby zagrać należy wytypować 5 z 35 oraz 1 z 4 liczb. Główna wygrana to 5000 zł wypłacane co miesiąc przez 20 lat, ale stawkę można zwiększać. Dzięki temu główna wygrana może wynieść nawet 50 000 zł miesięcznie przez 20 lat. Ponadto dopłacając złotówkę do zakładu, można zagrać o Ekstra Premię, czyli 100 000 zł wypłacane od razu. W Ekstra Pensję możemy grać codziennie - wyjaśnia Lotto w specjalnym komunikacie.

Źródło: totalizator sportowy