BiznesINFO.pl > Warszawa

Warszawa

kolejka Victoria's Secret
29.11.2023 20:16 Nagrania gigantycznych kolejek obiegają sieć. Stoją kilka godzin tylko po to

W środę 29 listopada w godzinach przedpołudniowych media społecznościowe obiegły liczne nagrania, na których można zobaczyć ludzi tłoczących się przed wejściami do sklepów popularnej marki. Niektórzy klienci czekali na zrobienie zakupów ponad dwie godziny. Co było powodem tak dużego zamieszania?

z ostatniej chwili
15.10.2023 20:55 Wybory 2023: Alarm bombowy w Warszawie. W lokalach wyborczych pojawili się saperzy

W Warszawie, w lokalach wyborczych nr 425 i 426 ogłoszony został alarm bombowy. Na miejscu jest już policja oraz saperzy.

Osiedle bloków mieszkalnych
23.09.2023 18:19 Mieszkańcy zdruzgotani. Kosmiczne podwyżki opłat, spółdzielnia się tłumaczy

Podwyżki opłat są widoczne w każdym sektorze gospodarki. Jednak takiej sytuacji, z jaką zetknęli się mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli, raczej nikt się nie spodziewał. Kwoty mają być bowiem większe o 300 procent.

Kapsuły na lotnisko Chopina
24.08.2023 16:19 Lotnisko Chopina wprowadza kapsuły do spania. Ceny nieźle zaskakują

Wzorem innych lotnisk na świecie, warszawskie Lotnisko Chopina ogłosiło wprowadzenie kapsuł przeznaczonych do spania. Nie będą one jednak darmowe - ujawniono cennik opłat za skorzystanie z usługi.

Lotnisko Chopina w Warszawie
17.08.2023 21:59 Plan na Lotnisko Chopina po otwarciu CPK. Inny sposób zagospodarowania

Pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała zapowiedział, że po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego teren obecnego Lotniska Chopina będzie mógł zostać zagospodarowany “w inny sposób”. Ta sytuacja ma być szansą dla Warszawy i okolic, która nie będzie mogła się więcej powtórzyć.

policja pieniądze
12.08.2023 11:58 Pieniądze leżały na ulicy. Warszawiacy "zbierali banknoty jak grzyby". Do akcji wkroczyła straż miejska

Niecodzienne sceny na warszawskiej Pradze. Na chodniku i trawie leżały pieniądze, które zbierali przechodnie. Straż miejska zainteresowała się nietypowym widokiem i ku niezadowoleniu znalazców zabrali pieniądze do sejfu. Teraz szukają właściciela porzuconych banknotów.

Sala kinowa
09.03.2023 11:51 Zniknie najstarszy multipleks w Warszawie. Przyczyny nie zaskakują

Sieć multipleksów Multikino poinformowało w środę, że działka na której znajduje się kino tej sieci przy al. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie została sprzedana deweloperowi. Oznacza to koniec działalności najstarszej placówki tej sieci.

pieniądze-kalendarz-pieniądze kalendarz-biznesinfo
15.02.2023 19:40 Będą spore dotacje dla działkowców. Lepiej pospieszyć się ze składaniem papierów

Warszawa również w tym roku wesprze warszawskie rodzinne ogródki działkowe. Będzie się to działo w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców” – „Mazowsze dla działkowców 2023”.Rodzinne ogródki działkowe (ROD) położone na terenie Warszawy mogą otrzymać pieniądze na ich rozbudowę i modernizację. Właśnie ruszyła piąta edycja autorskiego programu wsparcia samorządu Mazowsza, czyli „Mazowsze dla działkowców 2023”.

Dworzec-PKP-pociąg-pesa-biznesinfo
29.01.2023 08:51 600 km do pracy i z powrotem. Pani Agnieszka mieszka w Bydgoszczy, a jest urzędnikiem w Warszawie

Pani Agnieszka jest urzędnikiem w Warszawie. By znaleźć się w pracy, musi wyjechać ok. godz. 4:00 i pokonać ponad 300 km. Potem pozostaje jej już tylko wrócić do domu w Bydgoszczy. W efekcie kilka razy w tygodniu kobieta przemierza 600 km z powodu pracy. Jej historię opisał portal Wirtualna Polska.

samochód-auto-kierowca-iberion
25.01.2023 19:45 W 2024 r. stare samochody nie będą mogły wjechać do centrum miasta

Od lipca 2024 roku w Warszawie zostanie wprowadzona strefa czystości powietrza. Oznacza to, że pojazdy o słabszych parametrach emisyjnych nie będą mogły wjeżdżać do centrum miasta.

Ryanair-samolot-pixabay
18.01.2023 13:50 Ryanair wraca na Lotnisko Chopina. Niebawem poznamy wakacyjną siatkę połączeń

Prezes polskiej spółki Ryanaira Michał Kaczmarzyk przyznał w rozmowie z Rzeczpospolitą, że przewoźnik będzie w tym roku obsługiwał pasażerów z Lotniska Chopina. Na przełomie stycznia i lutego ogłoszona zostanie siatka połączeń na sezon letni.

Pizza bezglutenowa
30.12.2022 17:26 To koniec najstarszej pizzerii w Warszawie

Pomimo wprowadzania kolejnych tarcz antyinflacyjnych, upadłość ogłaszają kolejne sieci restauracji w całym kraju. Przyszedł i czas na najstarszą pizzerię w stolicy Polski. Właściciel mówi, że nie miał innego wyjścia poza zakończeniem działalności.Likwidacji ulegnie najstarsza pizzeria w Warszawie - Pizzeria Ufo. Znajdowała się na Starym Mieście, ale od marca lokal będzie do wynajęcia.Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Business Insidera, pizzeria zajmowała powierzchnię 83 mkw. Czynsz za lokal będzie od marca wynosił 12 tys. zł.

supersam
13.12.2022 18:39 Warszawski Supersam na placu Unii idzie do likwidacji. Przyczyną sytuacja ekonomiczna

Spółka Supersam potwierdziła, że tylko do końca miesiąca będzie można zrobić zakupy w jej największym sklepie przy placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Przyczyna nie zaskakuje.Jeszcze kilka miesięcy temu Supersam informował, że nie zamierza zamykać sklepu na placu Unii Lubelskiej. Informacje miały być nieprawdziwe i wpływać negatywnie na relacje z klientami.Jak podaje portal Interia.pl, plotki okazały się jednak prawdą. Największy Supersam w Warszawie idzie do likwidacji. Poinformowano o tym we wtorek w komunikacie prasowym firmy.

biznesinfo-1
22.03.2022 09:29 Polska znów wysoko w niechlubnym rankingu. Oddychamy bardzo złym powietrzem

Dwa Polskie miasta znów znalazły się w czołówce niechlubnego rankingu, chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Warszawa znalazła się na pierwszym miejscu, a Wrocław na trzecim. Sezon grzewczy w pełni i coraz niższe temperatury sprzyjają większemu zanieczyszczeniu powietrza. Dziś w pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast znalazła się Warszawa i Wrocław.W godzinach porannych stan powietrza w Warszawie był najgorszy na całym globie, obecnie (godz. 18.00) sytuacja się poprawiła. Wrocław nadal jest na 3 miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych miejsc.Powietrze w Warszawie:PM2.5 53.47 ug/m3 214 proc. PM10 74.16 ug/m3 148proc.Powietrze we Wrocławiu:PM2.5 78.82 ug/m3 315 proc. PM10 90.36 ug/m3 181 proc.

Strajk Klimatyczny
22.03.2022 09:26 Tłumy w samym centrum Warszawy. Trwa manifestacja

Na pl. Bankowym pod warszawskim ratuszem trwa demonstracja aktywistów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Manifestanci mówią o sprawiedliwej transformacji energetycznej. Obecnie trwa przemowa działaczki ekologicznej, która mówi o "egoistycznej polityce energetycznej rządu". Jedno z zamanifestowanych haseł, to: "domagamy się sprawiedliwej transformacji energetycznej rządu". "Sprawiedliwa transformacja, hop, hop, hop!" krzyczą demonstracji i skaczą przy muzyce Young Leosi. Demonstranci ruszyli z pl. teatralnego, "odwiedzili" prezydenta Andrzeja Dudę na Krakowskim Przedmieściu, a przemarsz zakończyli na pl. Bankowym pod siedzibą prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. To jednak z 21 manifestacji, jakie dzisiaj odbyły się w polskich miastach.

Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików
22.03.2022 09:23 Osiedle dla katolików powstaje pod Warszawą. Każdy dom ma patrona, będzie też piec do pieczenia chleba

W podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ma mieć swojego patrona, zaś na osiedlu obecna ma być m.in. kapliczka, ale też piec chlebowy. Wiemy kiedy na tym wyjątkowym osiedlu zamieszkają pierwsi mieszkańcy.Z tego artykułu dowiesz się:Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolikówKiedy wprowadzą się tam pierwsi mieszkańcyJakie przewidziano dla nich atrakcje

Jakub Kaminski/EAST NEWS
22.03.2022 09:22 Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Już znamy trasę

Parada Równości już dzisiaj przejdzie ulicami stolicy. Wśród maszerujących pojawi się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który objął sobotnie wydarzenie swoim patronatem. Zdaniem środowiska LGBT+ jest to „najważniejsze święto” dla każdego, kto ceni sobie wzajemną tolerancję.Z tego artykułu dowiesz się:Którymi ulicami przejdzie Parada RównościNa jakie utrudnienia muszą przygotować się warszawiacyCo o tym wydarzeniu mówi Rafał Trzaskowski

Jokr dostarczy ci zakupy w kwadrans
22.03.2022 09:22 Jokr przechodzi do ofensywy. Firma chce podbić Warszawę błyskawiczą dostawą zakupów

Jokr to nowy gracz na rynku dostaw. Platforma kusi klientów błyskawicznym dostarczeniem zakupów. Na razie z jej usług mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy.Z tego artykułu dowiesz się:Jokr rozpoczął działalność w PolsceCzym różni się od Uber Eats czy GlovoKto na razie może skorzystać z usług firmy

Biznes Info
22.03.2022 09:18 Opłata za śmieci już jest wyższa. Rodziny płacą prawie 4 razy więcej

Mija 1,5 miesiąca od momentu wejścia w życie nowych zasad za sprawą których opłata za wywóz śmieci jest dla mieszkańców Warszawy powiązana z ilością zużywanej przez nich wody. Przedstawiciele władz warszawskiego ratusza tłumaczą, że jest to najbardziej sprawiedliwa metoda płatności, tymczasem dla części rodzin jest to blisko czterokrotna podwyżka.Z tego artykułu dowiesz się:1 kwietnia w Warszawie zmieniły się zasady naliczania opłat za wywóz śmieciKogo dotknęła czterokrotna podwyżkaJak zmiany tłumaczył warszawski ratusz

Pixabay/autokaremcom
22.03.2022 09:18 Osiedle dla dużych katolickich rodzin powstanie pod Warszawą. Mieszkańcy będą mogli wspólnie wypiekać chleb

Osiedle dla katolików zostanie wybudowane w podwarszawskich Łomiankach. W ten sposób deweloper chce stworzyć oazę sąsiedzkiej przyjaźni i poszanowania dla wartości. Na przyszłych lokatorów czekają domy z patronem, miejsce wyciszenia, a nawet wspólny piec do pieczenia chleba.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego deweloper zdecydował się na wybudowanie osiedlaJakie dodatkowe „atrakcje” ma zapewniać osiedle dla katolikówJakie będą ceny i metraże

Nowe radio SuperNova już nadaje
22.03.2022 09:17 Nowe-stare radio SuperNova. Nadawanie już się zaczęło

Słuchacze radia Wawa mogli poczuć się ostatnio zaskoczeni włączając swoją ulubioną radiostację. Dotychczasową rozgłośnię zastąpiła na falach SuperNova. Mimo zmiany nazwy na antenie znów słyszymy jedynie polską muzykę i doskonale znanych prezenterów, choć jednego z kultowych "głosów" Wawy niestety zabraknie. Z tego artykułu dowiesz się:SuperNova zastąpiła radio WawaSkąd zmiana nazwy rozgłośniKtórego kultowego "głosu" Wawy w nowej stacji nie usłyszymy

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:16 Hulajnogi elektryczne, w Polsce ma je Warszawa, Wrocław i Poznań. Czy z nich korzystać?

Na rynku polskim elektryczne hulajnogi oferują już trzy firmy: Lime, Hive i Bird, który pojawił rozpoczął działalność w Polsce w tym tygodniu, chociaż na razie z hulajnóg tego operatora można korzystać jednynie w Warszawie. W zależności od tego od kogo "pożyczymy" sprzęt czeka nas różna forma opłat i dostępność hulajnóg. Zobaczymy jak to działa w poszczególnych miastach.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 W Warszawie padł rekord. Takiego obciążenia sieci jeszcze nie było

Warszawa w środę pobiła absolutny rekord w zużyciu energii elektrycznej w upał. Jeszcze nie mamy kalendarzowego lata, a mieszkańcy stolicy już są męczeni upałami. Przez to zaczynają zapotrzebowaniem na prąd elektryczny zaskakiwać dostawców. Temperatury w ostatnich dniach przekraczały niejednokrotnie 30 stopni Celsjusza, co spowodowało, że ludzie masowo włączali klimatyzację, wiatraki i inne urządzenia służące do schłodzenia atmosfery.Innogy Stoen Operator, który jest operatorem sieci dystrybucyjnej w stolicy, odnotował tym samym rekordowe zapotrzebowanie na prąd w upał - 1300,7 MW. Tym samym pobity został rekord z lipca 2018, który względem tego z 12 czerwca, był mniejszy o 4%. Na gołej dłoni widać tym samym efekty ocieplenia klimatu. Te sprawdzić można było także na termometrze. Średnia temperatura w Warszawie w ciągu kilku dziesięcioleci zdążyła wzrosnąć o 2 stopnie Celsjusza, co oznacza, że stolica Polski klimatem zbliża się do Budapesztu.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Milion za kawalerkę. Małe mieszkania osiągają horrendalne ceny

Ceny mieszkań w Polsce osiągają zawrotne ceny od lat. Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej w niektórych przypadkach wzrosły nawet trzykrotnie. Szczególnie elektryzują obecnie ceny nowych kawalerek, które to potrafią osiągać wartości naprawdę astronomiczne. Z drugiej strony znaleźć możemy wciąż kilka razy tańsze kawalerki, które jednak nie powalają standardem.Najtańsza kawalerka w stolicy kosztuje 163 tys. złotych, za które otrzymamy mieszkanie wielkości 25 metrów kwadratowych. Drożej od Warszawy kupimy tylko w Gdańsku. W stolicy Pomorza jednak za 165 tys. złotych otrzymamy znacznie mniejsze mieszkanie, bo liczące jedynie 16 metrów kwadratowych. Lepiej jest w Krakowie, gdzie za najtańsze jednopokojowe mieszkanie zapłacimy 149 tys. złotych, we Wrocławiu koszt takiego to 137 tys. złotych, ale najtaniej jest w Poznaniu, gdzie najmniejszy koszt kawalerki to 99 tys. złotych.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Jaki biznes w Warszawie? Co się opłaca robić w stolicy

Jaki biznes w Warszawie warto otworzyć? Duże miasta żyją wielkimi pomysłami, a niektóre z nich mogą dotyczyć założenia małej firmy. Warszawa, czy inne miasta wojewódzkie mogą być świetnym środowiskiem dla początkujących firm.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 80 rocznica wybuchu IIWŚ nie w Gdańsku, ale w Warszawie przy pomniku Kaczyńskiego - tak zadecydował Andrzej Duda

Jak potwierdził dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP Marcin Kędryna, główne uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej odbędą się w Warszawie, nie tak jak zawsze było, w Gdańsku. Do stolicy na 1 września zaproszeni zostali wszyscy ważni goście zagraniczni – prezydenci krajów UE, przywódcy państw NATO (w tym prezydent Donald Trump) oraz Partnerstwa Wschodniego. Jak donosi dziennikarz radia RMF FM Krzysztof Berenda, spotkają się oni tym razem na warszawskim Placu Piłsudskiego w okolicy Grobu Nieznanego Żołnierza oraz pomników: smoleńskiego i Lecha Kaczyńskiego. Pałac Prezydencki twierdzi, że większość zaproszonych przywódców potwierdziła już swoje przybycie.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Ogrzewanie znacząco zdrożeje? PiS po cichu przepycha ustawę o gazociągach

Ogrzewanie w stolicy może podrożeć. Wskazują na to zapisy najnowszej specustawy, którą Prawo i Sprawiedliwość przepycha w ekspresowym tempie. Pracom nad nowym prawem sprzyja zamieszanie wokół rekrutacji do szkół, które skutecznie odwraca uwagę od problemu, który już niebawem mogą mieć mieszkańcy Warszawy. 4 lipca pojawiły się plany nowelizacji, 10 lipca rząd je przyjął, a już 12 lipca miały swoje pierwsze czytanie.Jak podaje portal INNPoland, władza zdecydowała się nawet na rezygnację z konsultacji społecznych. Te natomiast wydają się być odpowiednie, jeśli mówimy o ustawie, która wyciągnie z kieszeni Polaków kolejne pieniądze. Ograniczono się jednak na zaprezentowaniu planów na obradach Komisji Stałej.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Warszawa kupuje 130 eko autobusów. To rekord w całej Europie

Warszawa stawia na bezemisyjność. Miejskie Zakłady Autobusowe zdecydowały się na zakup 130 autobusów na prąd elektryczny Urbino 18 electric ze stajni Solarisa. Podpoznańska firma mieszcząca się w Bolechowie może mówić o rekordowej transakcji nie tylko w skali Polski, ale całej Europy. Jak powiedział Javier Calleja, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A., strategia rozwoju oparta o pojazdy bezemisyjne jest konsekwentnie realizowana przez firmę od lat, a zamówienie z Warszawy tylko umacnia Solarisa w tym względzie.Od wielu lat konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju opartą o pojazdy bezemisyjne. Dzięki gigantycznemu zamówieniu z MZA, umacniamy się na pozycji europejskiego lidera elektromobilności. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że nasza firma, która niezwykle dużą wagę przykłada do rozwoju zrównoważonego transportu, przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców Warszawy - skomentował samówienie Calleja.