Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Warszawa

Warszawa

pieniądze, Lotto
25.05.2024 09:02 Wielka wygrana w Lotto. Gracz nie otrzyma pieniędzy od razu

Gracz z Warszawy wygrał w Lotto ogromne pieniądze. Nie dostanie jednak swojej nagrody od razu. Totalizator Sportowy będzie wypłacał mu 5000 zł co miesiąc. To dopiero 30. główna wygrana w tej grze oferowanej przez Totalizator Sportowy. Szczęście jest tym większe, że zwycięzca nie skreślił liczb samodzielnie.

Marywilska 44 - Warszawa, pożar
13.05.2024 09:45 Marywilska. "Tragedia tysięcy". Pożar na rękę deweloperom? Mirbud odpowiada

Marywilska 44, jedno z największych centrów handlowych w Warszawie, spłonęło w nocy z soboty na niedzielę (11/12 maja). Marywilska 44 to nie tylko adres, także spółka, w której ponad połowę udziałów posiada Grupa Kapitałowa Mirbud. Po pożarze w sieci zaroiło się od domysłów, że pożar zagłębia wietnamskiego handlu to idealna okazja dla firmy budowlanej, jaką jest Mirbud. Firma reaguje.

PIT
17.03.2024 20:44 Złożysz PIT i dostaniesz samochód i nie tylko. Szansa dla wielu

Trwa czas rozliczania się ze skarbówką za 2023 rok. W związku z tym, wiele miast, jak tylko może, stara się zachęcić do tego, by to właśnie u nich rozliczyć zeznanie podatkowe PIT. Jak się okazuje, korzyść może obopólna, a nie tylko jednostronna, bowiem metropolie kuszą podatników nie lada atrakcjami. Jedne oferują bilety do teatrów, inne rowery elektryczne, a jeszcze inne nawet samochody.

westfield-mokotow-galeria-handlowa-sklepy
19.12.2023 22:03 Kultowa marka otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce. Wiemy gdzie dokładnie

O tym, że polski rynek handlowy przyciąga zagraniczne marki, możemy się przekonać niemal na każdym kroku. Tym razem do tego grona dołączyła francuska Guerlain, która właśnie uruchomiła pierwszy butik w naszym kraju – donosi portal wiadomoscihandlowe.pl. Gdzie się znajduje i co możemy w nim kupić?

kolejka Victoria's Secret
29.11.2023 20:16 Nagrania gigantycznych kolejek obiegają sieć. Stoją kilka godzin tylko po to

W środę 29 listopada w godzinach przedpołudniowych media społecznościowe obiegły liczne nagrania, na których można zobaczyć ludzi tłoczących się przed wejściami do sklepów popularnej marki. Niektórzy klienci czekali na zrobienie zakupów ponad dwie godziny. Co było powodem tak dużego zamieszania?

z ostatniej chwili
15.10.2023 20:55 Wybory 2023: Alarm bombowy w Warszawie. W lokalach wyborczych pojawili się saperzy

W Warszawie, w lokalach wyborczych nr 425 i 426 ogłoszony został alarm bombowy. Na miejscu jest już policja oraz saperzy.

Osiedle bloków mieszkalnych
23.09.2023 18:19 Mieszkańcy zdruzgotani. Kosmiczne podwyżki opłat, spółdzielnia się tłumaczy

Podwyżki opłat są widoczne w każdym sektorze gospodarki. Jednak takiej sytuacji, z jaką zetknęli się mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli, raczej nikt się nie spodziewał. Kwoty mają być bowiem większe o 300 procent.

Kapsuły na lotnisko Chopina
24.08.2023 16:19 Lotnisko Chopina wprowadza kapsuły do spania. Ceny nieźle zaskakują

Wzorem innych lotnisk na świecie, warszawskie Lotnisko Chopina ogłosiło wprowadzenie kapsuł przeznaczonych do spania. Nie będą one jednak darmowe - ujawniono cennik opłat za skorzystanie z usługi.

Lotnisko Chopina w Warszawie
17.08.2023 21:59 Plan na Lotnisko Chopina po otwarciu CPK. Inny sposób zagospodarowania

Pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała zapowiedział, że po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego teren obecnego Lotniska Chopina będzie mógł zostać zagospodarowany “w inny sposób”. Ta sytuacja ma być szansą dla Warszawy i okolic, która nie będzie mogła się więcej powtórzyć.

policja pieniądze
12.08.2023 11:58 Pieniądze leżały na ulicy. Warszawiacy "zbierali banknoty jak grzyby". Do akcji wkroczyła straż miejska

Niecodzienne sceny na warszawskiej Pradze. Na chodniku i trawie leżały pieniądze, które zbierali przechodnie. Straż miejska zainteresowała się nietypowym widokiem i ku niezadowoleniu znalazców zabrali pieniądze do sejfu. Teraz szukają właściciela porzuconych banknotów.

Sala kinowa
09.03.2023 11:51 Zniknie najstarszy multipleks w Warszawie. Przyczyny nie zaskakują

Sieć multipleksów Multikino poinformowało w środę, że działka na której znajduje się kino tej sieci przy al. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie została sprzedana deweloperowi. Oznacza to koniec działalności najstarszej placówki tej sieci.

pieniądze-kalendarz-pieniądze kalendarz-biznesinfo
15.02.2023 19:40 Będą spore dotacje dla działkowców. Lepiej pospieszyć się ze składaniem papierów

Warszawa również w tym roku wesprze warszawskie rodzinne ogródki działkowe. Będzie się to działo w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców” – „Mazowsze dla działkowców 2023”.Rodzinne ogródki działkowe (ROD) położone na terenie Warszawy mogą otrzymać pieniądze na ich rozbudowę i modernizację. Właśnie ruszyła piąta edycja autorskiego programu wsparcia samorządu Mazowsza, czyli „Mazowsze dla działkowców 2023”.

Dworzec-PKP-pociąg-pesa-biznesinfo
29.01.2023 08:51 600 km do pracy i z powrotem. Pani Agnieszka mieszka w Bydgoszczy, a jest urzędnikiem w Warszawie

Pani Agnieszka jest urzędnikiem w Warszawie. By znaleźć się w pracy, musi wyjechać ok. godz. 4:00 i pokonać ponad 300 km. Potem pozostaje jej już tylko wrócić do domu w Bydgoszczy. W efekcie kilka razy w tygodniu kobieta przemierza 600 km z powodu pracy. Jej historię opisał portal Wirtualna Polska.

samochód-auto-kierowca-iberion
25.01.2023 19:45 W 2024 r. stare samochody nie będą mogły wjechać do centrum miasta

Od lipca 2024 roku w Warszawie zostanie wprowadzona strefa czystości powietrza. Oznacza to, że pojazdy o słabszych parametrach emisyjnych nie będą mogły wjeżdżać do centrum miasta.

Ryanair-samolot-pixabay
18.01.2023 13:50 Ryanair wraca na Lotnisko Chopina. Niebawem poznamy wakacyjną siatkę połączeń

Prezes polskiej spółki Ryanaira Michał Kaczmarzyk przyznał w rozmowie z Rzeczpospolitą, że przewoźnik będzie w tym roku obsługiwał pasażerów z Lotniska Chopina. Na przełomie stycznia i lutego ogłoszona zostanie siatka połączeń na sezon letni.

Pizza bezglutenowa
30.12.2022 17:26 To koniec najstarszej pizzerii w Warszawie

Pomimo wprowadzania kolejnych tarcz antyinflacyjnych, upadłość ogłaszają kolejne sieci restauracji w całym kraju. Przyszedł i czas na najstarszą pizzerię w stolicy Polski. Właściciel mówi, że nie miał innego wyjścia poza zakończeniem działalności.Likwidacji ulegnie najstarsza pizzeria w Warszawie - Pizzeria Ufo. Znajdowała się na Starym Mieście, ale od marca lokal będzie do wynajęcia.Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Business Insidera, pizzeria zajmowała powierzchnię 83 mkw. Czynsz za lokal będzie od marca wynosił 12 tys. zł.

supersam
13.12.2022 18:39 Warszawski Supersam na placu Unii idzie do likwidacji. Przyczyną sytuacja ekonomiczna

Spółka Supersam potwierdziła, że tylko do końca miesiąca będzie można zrobić zakupy w jej największym sklepie przy placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Przyczyna nie zaskakuje.Jeszcze kilka miesięcy temu Supersam informował, że nie zamierza zamykać sklepu na placu Unii Lubelskiej. Informacje miały być nieprawdziwe i wpływać negatywnie na relacje z klientami.Jak podaje portal Interia.pl, plotki okazały się jednak prawdą. Największy Supersam w Warszawie idzie do likwidacji. Poinformowano o tym we wtorek w komunikacie prasowym firmy.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 W Warszawie padł rekord. Takiego obciążenia sieci jeszcze nie było

Warszawa w środę pobiła absolutny rekord w zużyciu energii elektrycznej w upał. Jeszcze nie mamy kalendarzowego lata, a mieszkańcy stolicy już są męczeni upałami. Przez to zaczynają zapotrzebowaniem na prąd elektryczny zaskakiwać dostawców. Temperatury w ostatnich dniach przekraczały niejednokrotnie 30 stopni Celsjusza, co spowodowało, że ludzie masowo włączali klimatyzację, wiatraki i inne urządzenia służące do schłodzenia atmosfery.Innogy Stoen Operator, który jest operatorem sieci dystrybucyjnej w stolicy, odnotował tym samym rekordowe zapotrzebowanie na prąd w upał - 1300,7 MW. Tym samym pobity został rekord z lipca 2018, który względem tego z 12 czerwca, był mniejszy o 4%. Na gołej dłoni widać tym samym efekty ocieplenia klimatu. Te sprawdzić można było także na termometrze. Średnia temperatura w Warszawie w ciągu kilku dziesięcioleci zdążyła wzrosnąć o 2 stopnie Celsjusza, co oznacza, że stolica Polski klimatem zbliża się do Budapesztu.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Warszawa kupuje 130 eko autobusów. To rekord w całej Europie

Warszawa stawia na bezemisyjność. Miejskie Zakłady Autobusowe zdecydowały się na zakup 130 autobusów na prąd elektryczny Urbino 18 electric ze stajni Solarisa. Podpoznańska firma mieszcząca się w Bolechowie może mówić o rekordowej transakcji nie tylko w skali Polski, ale całej Europy. Jak powiedział Javier Calleja, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A., strategia rozwoju oparta o pojazdy bezemisyjne jest konsekwentnie realizowana przez firmę od lat, a zamówienie z Warszawy tylko umacnia Solarisa w tym względzie.Od wielu lat konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju opartą o pojazdy bezemisyjne. Dzięki gigantycznemu zamówieniu z MZA, umacniamy się na pozycji europejskiego lidera elektromobilności. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że nasza firma, która niezwykle dużą wagę przykłada do rozwoju zrównoważonego transportu, przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców Warszawy - skomentował samówienie Calleja.

biznesinfo-1
12.12.2021 01:00 Polska znów wysoko w niechlubnym rankingu. Oddychamy bardzo złym powietrzem

Dwa Polskie miasta znów znalazły się w czołówce niechlubnego rankingu, chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Warszawa znalazła się na pierwszym miejscu, a Wrocław na trzecim. Sezon grzewczy w pełni i coraz niższe temperatury sprzyjają większemu zanieczyszczeniu powietrza. Dziś w pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast znalazła się Warszawa i Wrocław.W godzinach porannych stan powietrza w Warszawie był najgorszy na całym globie, obecnie (godz. 18.00) sytuacja się poprawiła. Wrocław nadal jest na 3 miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych miejsc.Powietrze w Warszawie:PM2.5 53.47 ug/m3 214 proc. PM10 74.16 ug/m3 148proc.Powietrze we Wrocławiu:PM2.5 78.82 ug/m3 315 proc. PM10 90.36 ug/m3 181 proc.

Strajk Klimatyczny
24.09.2021 02:00 Tłumy w samym centrum Warszawy. Trwa manifestacja

Na pl. Bankowym pod warszawskim ratuszem trwa demonstracja aktywistów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Manifestanci mówią o sprawiedliwej transformacji energetycznej. Obecnie trwa przemowa działaczki ekologicznej, która mówi o "egoistycznej polityce energetycznej rządu". Jedno z zamanifestowanych haseł, to: "domagamy się sprawiedliwej transformacji energetycznej rządu". "Sprawiedliwa transformacja, hop, hop, hop!" krzyczą demonstracji i skaczą przy muzyce Young Leosi. Demonstranci ruszyli z pl. teatralnego, "odwiedzili" prezydenta Andrzeja Dudę na Krakowskim Przedmieściu, a przemarsz zakończyli na pl. Bankowym pod siedzibą prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. To jednak z 21 manifestacji, jakie dzisiaj odbyły się w polskich miastach.

Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików
20.06.2021 02:00 Osiedle dla katolików powstaje pod Warszawą. Każdy dom ma patrona, będzie też piec do pieczenia chleba

W podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ma mieć swojego patrona, zaś na osiedlu obecna ma być m.in. kapliczka, ale też piec chlebowy. Wiemy kiedy na tym wyjątkowym osiedlu zamieszkają pierwsi mieszkańcy.Z tego artykułu dowiesz się:Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolikówKiedy wprowadzą się tam pierwsi mieszkańcyJakie przewidziano dla nich atrakcje

Jakub Kaminski/EAST NEWS
19.06.2021 02:00 Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Już znamy trasę

Parada Równości już dzisiaj przejdzie ulicami stolicy. Wśród maszerujących pojawi się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który objął sobotnie wydarzenie swoim patronatem. Zdaniem środowiska LGBT+ jest to „najważniejsze święto” dla każdego, kto ceni sobie wzajemną tolerancję.Z tego artykułu dowiesz się:Którymi ulicami przejdzie Parada RównościNa jakie utrudnienia muszą przygotować się warszawiacyCo o tym wydarzeniu mówi Rafał Trzaskowski

Jokr dostarczy ci zakupy w kwadrans
13.06.2021 02:00 Jokr przechodzi do ofensywy. Firma chce podbić Warszawę błyskawiczą dostawą zakupów

Jokr to nowy gracz na rynku dostaw. Platforma kusi klientów błyskawicznym dostarczeniem zakupów. Na razie z jej usług mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy.Z tego artykułu dowiesz się:Jokr rozpoczął działalność w PolsceCzym różni się od Uber Eats czy GlovoKto na razie może skorzystać z usług firmy

Biznes Info
15.05.2021 02:00 Opłata za śmieci już jest wyższa. Rodziny płacą prawie 4 razy więcej

Mija 1,5 miesiąca od momentu wejścia w życie nowych zasad za sprawą których opłata za wywóz śmieci jest dla mieszkańców Warszawy powiązana z ilością zużywanej przez nich wody. Przedstawiciele władz warszawskiego ratusza tłumaczą, że jest to najbardziej sprawiedliwa metoda płatności, tymczasem dla części rodzin jest to blisko czterokrotna podwyżka.Z tego artykułu dowiesz się:1 kwietnia w Warszawie zmieniły się zasady naliczania opłat za wywóz śmieciKogo dotknęła czterokrotna podwyżkaJak zmiany tłumaczył warszawski ratusz

Nowe radio SuperNova już nadaje
14.05.2021 02:00 Nowe-stare radio SuperNova. Nadawanie już się zaczęło

Słuchacze radia Wawa mogli poczuć się ostatnio zaskoczeni włączając swoją ulubioną radiostację. Dotychczasową rozgłośnię zastąpiła na falach SuperNova. Mimo zmiany nazwy na antenie znów słyszymy jedynie polską muzykę i doskonale znanych prezenterów, choć jednego z kultowych "głosów" Wawy niestety zabraknie. Z tego artykułu dowiesz się:SuperNova zastąpiła radio WawaSkąd zmiana nazwy rozgłośniKtórego kultowego "głosu" Wawy w nowej stacji nie usłyszymy

Pixabay/autokaremcom
14.05.2021 02:00 Osiedle dla dużych katolickich rodzin powstanie pod Warszawą. Mieszkańcy będą mogli wspólnie wypiekać chleb

Osiedle dla katolików zostanie wybudowane w podwarszawskich Łomiankach. W ten sposób deweloper chce stworzyć oazę sąsiedzkiej przyjaźni i poszanowania dla wartości. Na przyszłych lokatorów czekają domy z patronem, miejsce wyciszenia, a nawet wspólny piec do pieczenia chleba.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego deweloper zdecydował się na wybudowanie osiedlaJakie dodatkowe „atrakcje” ma zapewniać osiedle dla katolikówJakie będą ceny i metraże

Urząd Miejski wpadł na zaskakujący pomysł
12.05.2021 02:00 Warszawski urząd pozwala mieszkańcom ocenić swoją pracę. Metoda jest nietypowa

Od połowy kwietnia mieszkańcy warszawskiego Ursynowa mają możliwość natychmiastowej oceny wizyty w urzędzie dzielnicy. Służy do tego specjalnie zamontowana przy drzwiach wyjściowych skrzynia. Część mieszkańców pomysł chwali, inni podchodzą do niego podejrzliwie.Z tego artykułu dowiesz się:Urząd Dzielnicy Ursynów dale mieszkańcom możliwość natychmiastowej oceny wizyty w urzędzieJakie opcje do wyboru mają mieszkańcyDlaczego niektórzy mieszkańcy podchodzą do pomysłu podejrzliwie