Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Aż trzy wygrane w Eurojackpot. Wiemy, gdzie w Polsce kupiono szczęśliwe losy
Michał Górecki
Michał Górecki 24.05.2024 10:12

Aż trzy wygrane w Eurojackpot. Wiemy, gdzie w Polsce kupiono szczęśliwe losy

Lotto
Fot. Mat.prasowe Lotto

Nierozbita, wielomilionowa kumulacja rośnie. Najbliższe losowanie Eurojackpot już w piątek 24 maja, tymczasem Polacy, a w każdym razie troje z nich, mogą cieszyć się wygraną z losowania, które odbyło się we wtorek 21 maja. Najwyższe kwoty padły u sąsiadów z północy, południa i zachodu, ale i nasi miezkańcy istotnie się wzbogacili.

Eurojackpot: losowanie w piątek 24 maja. Rośnie pula

Ostatnie losowanie Eurojackpot odbyło się we wtorek 21 maja, w puli było do zgarnięcia 320 milionów złotych, a o te pieniądze ubiegali się mieszkańcy całej Europy. Pula nie została rozbita, co oznacza, że w losowaniu w piątek 24 maja wzrośnie do 360 milionów zł. Warto zaryzykować? Na to pytanie na pewno nie odpowiadają już sobie mieszkańcy Piaseczna, Siedlec i Kłodzka - oni we wtorek 21 maja wzbogacili się o potężne sumy.

Zobacz też: Takiej reklamy w Polsce jeszcze nie było. C&A wypuściło 20-sekundowy spot. Początek trendu?

Polacy boją się długów, ale w nie popadają. ‘’Erozja moralności finansowej”

Wygrali w Eurojackpot kilkaset tysięcy złotych

Nasi krajanie na swoich kontach ujrzą przelewy w wysokości 254 362 zł. Wtorkowe losowanie Eurojackpot, poza mieszkańcami tych dwóch województw (mazowieckie i dolnośląskie), było najszczęśliwsze dla sąsiadów z północy - Finlandii, południa - Włoch i zachodu - Niemiec. Tam padły wygrane III, najwyższego stopnia. 

Zobacz też: Te urządzenia pożerają najwięcej prądu. Mało kto o tym wie

Eurojackpot. Jak grać?

Eurojackpot to gra liczbowa Lotto - biorą w niej udział gracze z większości europejskich krajów. Kupony można nabyć w kolekturze Lotto lub przez stronę internetową. Zadaniem gracza jest poprawne wytypowanie 5 z 50 liczb, a następnie 2 z 12 liczb. Można tego dokonać samodzielnie lub skorzystać z pomocy maszyny, wybierając metodę na chybił-trafił. Co ważne, możliwe jest zagranie wielu zakładów jednocześnie, co pozwala na zwiększenie szans na wysoką wygraną.