Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Tomasz Karolak ujawnił, ile można zarobić, pracując jako aktor. Kwoty zwalają z nóg
Irmina Jach
Irmina Jach 25.12.2023 18:48

Tomasz Karolak ujawnił, ile można zarobić, pracując jako aktor. Kwoty zwalają z nóg

Tomasz Karolak
KAPIF

Tomasz Karolak bez wątpienia jest jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów. Celebryta kieruje także warszawskim teatrem IMKA. Ostatnio ujawnił, ile można zarobić, grając w filmach, serialach i występując na deskach teatru.

Tomasz Karolak nie dorobił się fortuny na "Rodzince.pl"

Tomasz Karolak, po latach sukcesów aktorskich, zajął się biznesem. Jak wielu kolegów po fachu, zainwestował we własny teatr. Teatr IMKA, którym zarządza, znajduje się na warszawskim Bemowie. Prawdopodobnie to właśnie instytucja jest głównym źródłem zarobków celebryty, który twierdzi, że role w "Rodzince.pl" i "Listach do M." nie przyniosły mu fortuny.

Myślicie, że jak aktor zagra w "Listach do M.", później leży do góry kołami przez rok, no nie jest tak. Jest powszechne przekonanie, że my jesteśmy milionerami, a tak nie jest. To nie są stawki zachodnich gwiazd. Jak grasz główną rolę, to zarobisz 200 tys. złotych w filmie, który oglądają miliony ludzi — zwierzył się Tomasz Karolak.

Zacznie się lada dzień. Nie dopełnisz obowiązku, zapłacisz drakońską karę

Tomasz Karolak zarabia na teatrze?

Teatr Tomasza Karolaka utrzymuje się ze sprzedaży biletów, a także z dotacji publicznych i samorządowych. Samo występowanie na scenie — podobnie jak role w polskich produkcjach — zdaniem aktora nie należy do dochodowych zajęć. Mimo to wiele gwiazd decyduje się na występowanie w objazdowych przedstawieniach, będących niewątpliwie zastrzykiem gotówki.

W teatrze zarabia się bardzo mało. Masz za przedstawienie 800-700 złotych, a w państwowych teatrach jeszcze mniej — ujawnił gwiazdor "Listów do M.".

Tomasz Karolak docenia współprace reklamowe

Tomasz Karolak nie ukrywa jednocześnie, że najbardziej dochodowe są kontrakty reklamowe. To właśnie dlatego wiele gwiazd decyduje się użyczyć swoich twarzy znanym markom.

Kontrakty reklamowe z dużymi firmami — bank lub telefonia komórkowa — są dla aktora czy jakiekolwiek innego celebryty w tej chwili najbardziej opłacalne — tłumaczył.

Dobrym zastrzykiem gotówki mogą być również seriale, zwłaszcza te, które mają sponsorów. Tomasz Karolak, podczas zdjęć do "Rodzinki.pl" mógł liczyć na naprawdę dobre wynagrodzenie. Za serialowe pensje kupił mieszkanie w Warszawie

Źródło: money.pl