Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ceny Mieszkań

Ceny Mieszkań

Szał na nieruchomości w Zakopanem
04.06.2021 02:00 Zakopane: To nie boom, a już prawdziwa eksplozja na rynku nieruchomości. Ceny wystrzeliły

Zakopane już nie tylko zimową stolicą Polski, ale też miejscem gdzie nastąpiła w ostatnim czasie swoista eksplozja na rynku nieruchomości. Ceny niektórych z nich poszły w górę nawet o 70 proc., a zakupem zainteresowani są nie tylko Polacy. Z tego artykułu dowiesz się:Ogromne zainteresowanie zakupem nieruchomości w ZakopanemJakie są powody tego stanu rzeczyO ile wzrosły ceny obiektów

Marek Bazak/EAST NEWS
27.04.2021 02:00 PKO BP: Ceny mieszkań nie będą spadały

PKO BP ma złe informacje dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planowali zakup mieszkania. Ceny już mocno wystrzeliły, a będą jeszcze wyższe. Eksperci przekonują, że wpływ na zawyżone koszty mieszkań mają przede wszystkim rosnące ceny gruntów i materiałów budowlanych.Z tego artykułu dowiesz się:O ile już wzrosły ceny mieszkańO ile podrożały gruntyKtóre materiały budowlane zanotowały największą podwyżkę

Kim są sourcerzy nieruchomości
07.04.2021 02:00 Piszą miło, sympatycznie, z listu wynika jakbyśmy znali ich od dawna. Nie daj się nabrać sourcerom nieruchomości

Z tego artykułu dowiesz się:Jakich trików używają flipperzy nieruchomościKim jest soucerKto tak naprawdę stoi za ulotkami dotyczącymi nieruchomości

Najem mieszkań najtańszy od lat
27.02.2021 01:00 Spadają ceny najmu mieszkań. Znamy stawki w największych miastach

Z tego artykułu dowiesz się:Jak kształtują sią stawki za najem mieszkań w ostatnich miesiącachW których miastach obniżki są największe, a w których najmniejszeIle wynosi średnia miesięczna opłata za mieszkanie wynajmowane w poszczególnych miastach

Ceny najmu w dół. Inwestowanie w nieruchomości coraz mniej opłacalne
23.12.2020 01:00 Najem coraz mniej opłacalny. Zysk z wynajmowania mieszkań topnieje w oczach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Jak zmalały ceny mieszkań,Gdzie ceny spadły najbardziej,Gdzie najbardziej opłaca się inwestowanie w mieszkania

Książeczka mieszkaniowa
28.10.2020 01:00 Za likwidację książeczki mieszkaniowej otrzymasz premię. Nowy projekt ministerstwa

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii ogłasza, że chce zmian w pakiecie mieszkaniowym. Poszerzony ma zostać zakres wydatków uprawniających do wypłaty premii za likwidację książeczki mieszkaniowej.

Tanie mieszkanie
26.10.2020 01:00 Mieszkania za bezcen. Już 400 tys. Polaków wykorzystało życiową okazję

Polacy wiedzą jak szukać tanich mieszkań. Portal Rynek Pierwotny wskazuje, że przez 16 lat w naszym kraju kupiono ponad 400 tysięcy mieszkań za bezcen. Warunek jest jeden: należały wcześniej one do zakładów pracy. Przyglądamy się eksperckiej analizie i sprawdzamy jak stać się właścicielem własnego mieszkania nie wydając przy tym fortuny.

Ceny mieszkań
06.10.2020 02:00 Ceny mieszkań ostro w górę. Jest drogo, a będzie drożej

Ceny mieszkań znów w górę. Dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny wskazują, że w II kwartale 2020 roku (kwiecień-czerwiec, to najświeższe dane) ceny na polskim rynku wtórny wzrosły o niebagatelne 15,4 proc w stosunku rok do roku. Jest to kolejne przyśpieszenie dynamiki wzrostu cen, w pierwszym kwartale rosły one w tempie 15,2 proc.

Mieszkania rządowe
28.09.2020 02:00 Rządowe mieszkania nie tylko dla rządzących? Sprawa budzi kontrowersje

"Rzeczpospolita" dociera do kontrowersyjnych danych. Na "rządowym osiedlu", czyli przy ul. Grzesiuka w Warszawie znajduje się 59 mieszkań do dyspozycji najważniejszych osób w państwie. Zajętych jest 50, ale aż 33 z nich są wynajmowane przez osoby, które nie pełnią najważniejszych funkcji w państwie.

Budowa domu z państwową pomocą
17.09.2020 02:00 Budujesz własny dom? Możesz otrzymać blisko 40 tys. zł dofinansowania

Okazuje się, że przy budowie własnego domu możemy liczyć na solidne wsparcie od państwa. Programy dotacji i dopłat mogą w znaczący sposób wspomóc fundusz, który przeznaczyliśmy na postawienie domu. Sprawdzamy jakie świadczenia przysługują "idącym na swoje" Polakom, skąd wziąć pieniądze i jak o nie wnioskować.

Mieszkania
04.09.2020 02:00 Mieszkania kosztują krocie. Własny kąt to wydatek 108 średnich pensji

Mieszkania z roku na rok drożeją. Firma Expander Advisors działająca w branży finansowej sprawdziła ile średnich pensji musimy wydać, by kupić swoje mieszkanie. Analiza poraża, okazuje się, że aby kupić "kawałek podłogi" za gotówkę, osoba zarabiająca średnią krajową musi przez 9 lat odkładać całą swoją pensję wyłącznie na ten cel.

Mieszkania do wynajęcia
05.08.2020 02:00 Wojsko sprzedaje mieszkania za bezcen. Jest kilka ciekawych ofert, ceny od 1328 zł za metr

Mieszkanie za grosze? Tak, to możliwe. Agencja Mienia Wojskowego znów organizuje przetarg na sprzedaż nieruchomości. Przyglądamy się ofertom lokali od wojska. Położone są one zarówno w dużych miastach, jak i w niewielkich i spokojnych wioskach. Na co uważać i jakie są warunki zakupu mieszkania od wojska? Warto wiedzieć, bo ceny powalają - są nawet dwukrotnie niższe od średniej. Trzeba jednak uważać na haczyki.

Mieszkania mają wartość
21.07.2020 02:00 Na rynku brakuje kliku milionów mieszkań. Wyniki deweloperów nie napawają optymizmem

Mieszkania wciąż są budowane, a Polacy interesują się kredytami hipotetyczny na zakupy lokali. Mimo wszystko dane płynące od deweloperów nie zachwycają.

Mieszkania do wynajęcia/Zielona Góra
10.07.2020 02:00 Wojsko wyprzedaje mieszkania. Jest wiele atrakcyjnych ofert

Mieszkania od wojskowych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Atrakcyjne ceny oraz dobra lokalizacja powoduje, że po lokale ustawiają się tłumy chętnych. Agencja Mienia Wojskowego ogłasza kolejny przetarg na nieruchomości. Tym razem mundurowi sprzedają mieszkania w Polsce zachodniej. Oferty są naprawdę bardzo kuszące, przyglądamy się szczegółom ogłoszonych przetargów.

biznes-info-640x433
23.07.2019 02:00 Niemcy biją na alarm. W miastach brakuje mieszkań

Niemcy mają poważny problem mieszkaniowy. O sprawie informują eksperci z Instytutu Niemieckiej Gospodarki (IW), którzy wskazują, że w ciągu ostatnich 3 lat w Niemczech powstało o 1/5 mniej jednostek mieszkalnych, niż wynosi realne zapotrzebowanie. Kraj potrzebuje w tym i przyszłym roku 340 tys. nowych lokali, a w ciągu wspomnianych trzech lat udało się nad Renem wybudować ich jednynie 283 tys., a popyt wciąż rośnie.Onet.pl podaje, że IW wskazało na szczególnie alarmującą sytuację w dużych miastach. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ekspertów, w dużych i ważnych miastach, jak Kolonia czy Stuttgart popyt mieszkaniowy zaspokajany jest jedynie w połowie. Sytuacja trochę lepiej wygląda w Berlinie (73% zaspokojonego popytu), Monachium (67%) i Frankfurcie nad Menem (78%). Ralph Henger z IW wskazuje, że mieszkań brakuje nie tylko na teraz, ale także na przyszłość, co oznacza ogromny kryzys na rynku mieszkaniowym w Niemczech.

biznes-info-640x433
13.06.2019 02:00 KNF ostrzega przed kredytami hipotecznymi. Ceny mieszkań wyższe o 1/3

Mogłoby się wydawać, że mieszkania osiągnęły już rekordowo wysokie ceny. Mimo to te nadal nie przestają rosnąć. Co więcej, jak zauważają analitycy, wciąż spore zainteresowanie budzą kredyty hipoteczne. Jak ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego może to doprowadzić do nadmiernego zadłużania się przez Polaków.

  • 1
  • 2