Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ceny Mieszkań

Ceny Mieszkań

Mieszkania
02.06.2024 11:10 Nietypowa sytuacja na rynku nieruchomości. Eksperci mówią wprost

Niemal nieustanie rosnące ceny mieszkań, rozmijają się ze spadającymi w ostatnich miesiącach cenami najmu. Nietypową sytuację na rynku nieruchomości zauważa portal money.pl. Co jest tego przyczyną?

ulotki-skrzynki-na-listy-mezczyzna
04.12.2023 09:21 Tajemnicze ulotki w skrzynkach na listy. Niektórzy dają się nabrać, a konsekwencje są nieodwracalne

Takie ulotki znalazło w swoich skrzynkach na listy wielu mieszkańców bloków. Odręcznie napisane deklaracje dotyczące zakupu mieszkania, podpisane nieraz przez młode małżeństwo, z pozdrowieniami, życzeniami miłego dnia i narysowanym domkiem, słoneczkiem, buźką itp. Wszystko wygląda bardzo “kolorowo”, ale finał może być nieciekawy. Prawda jest bowiem taka, że za tymi ogłoszeniami najczęściej stoją flipperzy i łatwo jest wpaść w ich pułapkę – ostrzega money.pl.

None
15.09.2023 20:54 Popyt na nowe mieszkania jest ogromny. Co stanowi największą barierę dla budowy mieszkań?

Popyt na nowe mieszkania rośnie, ale ich dostępność na rynku jest ograniczona. Co mogłoby skutecznie zmotywować firmy deweloperskie do aktywniejszego działania i efektywnie przełożyć się na wzrost podaży? Co stanowi największą przeszkodę, jeśli chodzi o realizację nowych projektów mieszkaniowych? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

budowa-żurawie-deweloper-Wrocław
27.07.2023 22:19 Deweloperzy wyłożyli karty na stół. W pierwszym półroczu spadek o 33 proc. w budowie nowych mieszkań

W pierwszym półroczu br. deweloperzy rozpoczęli budowę 33 proc. mieszkań mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ujęciu miesiąc do miesiąca spadek sięgnął aż 43,4 proc. – informuje Polski Związek Firm Deweloperskich. Czy najgorsze jest już za nami?

złotówka
29.06.2023 16:20 "Domy za złotówkę". We Włoszech już są. Kiedy podobne oferty spotkamy w Polsce?

Według analityka rynku nieruchomości Tomasza Narkuna w ciągu dekady, może dwóch będziemy mieli w Polsce casus włoski. Domy za 1 zł.

Blokowisko
03.05.2023 10:45 Eksperci o rynku nieruchomości: „Nowe mieszkania coraz droższe, skurczyła się oferta najtańszych lokali”

Ceny mieszkań znowu wzrosły. Z danych przedstawionych przez serwis rynekpierwotny.pl wynika, że w kwietniu średnia cena metra kwadratowego w większości dużych polskich aglomeracji była wyższa niż w marcu. Eksperci wskazują również, że na rynku jest coraz mniej tańszych lokali. 

mieszkania-bloki-nieruchomości
08.04.2023 20:14 PKP sprzedaje nieruchomości, setki ofert do wyboru. „Ceny mieszkań są naprawdę konkurencyjne”

Nieruchomości sprzedawane przez PKP S.A. są w większości własnością Skarbu Państwa, a PKP przysługuje prawo do użytkowania wieczystego. Mieszkania i działki są sprzedawane w trybie przetargów publicznych otwartych, stąd też każdy może wziąć w nich udział. Co roku PKP sprzedaje ok. 400 nieruchomości o łącznej wartości ok. 70-80 mln zł – informuje portalsamorzadowy.pl.

mieszkania-bloki-nieruchomości
28.03.2023 14:11 Szykuje się przełom na rynku mieszkaniowym. Cena transakcji jawna dla każdego

Obecnie o cenach transakcyjnych mieszkań można było dowiedzieć się z raportów NBP publikowanych jednak z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Od przyszłego roku ma się to zmienić – rząd zapowiada uruchomienie strony internetowej, na której praktycznie na bieżąco będzie można sprawdzić, za ile sprzedano mieszkanie, jaki miało metraż i gdzie – w jakim mieście, w jakiej dzielnicy – się ono znajduje.

Harrison Marshall-skip house
18.03.2023 20:37 Ceny wynajmu mieszkań go przerosły. 28-latek przerobił kontener na śmieci… w maleńki domek

Harrison Marshall, 28-letni architekt i artysta chciał wynająć mieszkanie w Londynie latem zeszłego roku. Szybko uświadomił sobie, że ceny są dla niego nieosiągalne, wskutek czego podjął decyzję o przerobieniu kontenera na śmieci w niewielki domek. Zrealizowanie tego projektu kosztowało go 4,8 tys. dolarów (ponad 21 tys. zł).

Minister Waldemar Buda
14.03.2023 15:04 Rząd dopłaci Polakom do kredytów na mieszkanie. Decyzja właśnie zapadła

We wtorek 14 marca rząd przyjął projekt ustawy Bezpieczny Kredyt 2 proc. Jest to rozwiązanie skierowane do osób poniżej 45. roku życia, mające umożliwić im zakup pierwszego mieszkania lub domu. Zdaniem członków rządu banki powinny mieć taki kredyt w ofercie już w lipcu. Ministerstwo Rozwoju i Technologii szacuje, że tylko w latach 2023-2024 udzieli ok. 50 tys. tanich kredytów.

mieszkania-hiszpania
10.03.2023 16:47 Polacy masowo kupują mieszkania w Hiszpanii. Przyciąga ich słońce, klimat, a nieraz również cena

W 2022 roku Polacy zakupu w Hiszpanii 3 tys. mieszkań. Jak informują analitycy biura maklerskiego Pekao w IV kwartale ubiegłego roku średnia cena za mkw. mieszkania w tym kraju wyniosła 1,944 euro, czyli w przeliczeniu na PLN niewiele ponad 9 tys. zł. Dla porównania, przeciętna cena za mkw. nowego mieszkania w styczniu br. sięgnęła od ponad 10 tys. zł w Gdańsku, Gdyni i Wrocławiu, przez 11,4 tys. w Krakowie, po przeszło 13 tys. zł w Warszawie.

Tusk
28.02.2023 21:31 Program mieszkaniowy Tuska. 600 zł dopłaty do najmu. Kredyt 0 proc. na pierwsze mieszkanie

 - Wprowadzenie kredytu 0 proc. ma sprawić, że bank nie będzie zarabiał na odsetkach. Bank nie będzie zarabiał na waszych chudych portfelach – mówił w Pabianicach Donald Tusk. Zaprezentował tam szczegóły dotyczące nowego programu mieszkaniowego.

None
17.02.2023 22:18 Milion mieszkań w 10 lat. Branża deweloperska przedstawiła rekordowe dane

W ciągu ostatnich 10 lat firmy deweloperskie oddały do użytku ponad 1 mln mieszkań. Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) informuje, że branża i powiązane z nią usługi były w ciągu ostatnich lat kołem zamachowym naszej gospodarki. Eksperci szacują, że inwestycje deweloperskie zapewniają każdego roku nawet 217 tys. miejsc pracy.

Babcia Danusia do ciasta na pączki dodaje niezwykły składnik. Tak miękkich jeszcze nie jadłeś
16.02.2023 20:37 Koszty tłustego czwartku. Za te pieniądze można kupić ponad 300 mieszkań

Statystyczny Polak spożywa maksymalnie 3 pączki w tłusty czwartek. Biorąc pod uwagę przeciętną cenę i ilość mieszkańców Polski, daje to zaskakujące dane na temat ilości zjedzonych pączków i wydanych na nie pieniędzy.

budowa-żurawie-deweloper-Wrocław
04.01.2023 19:46 Rząd wypowiada wojnę patodeweloperce

W grudniu minister rozwoju i technologii Waldermar Buda zapowiadał, że będzie walczył z patodeweloperką. Pierwsze kroki już podjęto. W środę pojawiły się pierwsze informacje o planowanych zmianach.O projekcie rozporządzenia resortu rozwoju i technologii poinformował portal Interia.pl. Ma ono dotyczyć warunków technicznych budynków i ich umiejscowienia.

budowa-budowa mieszkań-budownictwo-biznesinfo
31.12.2022 11:07 Eksperci zapowiadają, jaki będzie rynek nieruchomości w 2023 roku. Rządowy program może okazać się hitem

Niższa podaż nowych mieszkań, brak obiecujących perspektyw na obniżki cenowe zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym oraz problemy z uzyskaniem kredytu hipotecznego — to przyszłoroczny rynek nieruchomości w pigułce. Jednak światełkiem w tunelu wobec tych prognoz jest rządowy program „Pierwsze mieszkanie”.Poza tym w 2023 roku może zdarzyć się wszystko, bo zapytani przez nas eksperci wskazują jasno: przyszłość rynku zależy od czynników gospodarczych i politycznych, zwłaszcza że za kilka miesięcy czekają nas wybory parlamentarne.

budowa-mieszkanie-kredyt hipoteczny-biznesinfo
25.11.2022 15:54 Ceny mieszkań lecą w dół. Deweloperzy przygotowali promocje na Black Week

Analitycy nie pozostawiają złudzeń – w wielu głównych polskich miastach ceny mieszkań spadają. Największe obniżki, licząc od maja 2022 roku, odnotowano w Częstochowie (- 9 proc.), Katowicach, Sosnowcu (- 8 proc.), Toruniu i Szczecinie (-6 proc.). W skali Polski też jest taniej, ale na zniżkowy boom raczej się nie zapowiada. Czy ratunkiem dla kupującego może być zatem skorzystanie z oferty deweloperów, przygotowanej specjalnie na słynny Black Week?

budowa-żurawie-deweloper-Wrocław
24.10.2022 22:07 Bardzo duża podwyżka cen materiałów budowlanych

Ceny materiałów budowlanych takich jak cement, wapno, a także izolacji termicznych, kominów, dachów i wielu innych ważnych materiałów branży budowlanej, odnotowały ogromne skoki w cenach w 2022 roku.Przykłady materiałów używanych przy budowie domów, mieszkań oraz wzrosty jakie odnotowały we wrześniu 2022, wobec września 2021 roku.cement - podwyżka około 40%izolacje termiczne - 32%wapno - około 40%rynny - 28%farby - 23%lakiery - 23%sucha zabudowa - 29%izolacje wodochronne - 27%kominy - około 36% ściany - około 36% dachy - 28%płytki do łazienek/kuchni – 26% Najwyższe wzrosty cen odnotowały więc materiały takie jak wapno i cement. Zaraz za nimi były kominy i ściany. Dane te podała we wrześniu Grupa PSB Handel.

EN 01390097 0022 (1)
19.04.2022 18:21 Koszty budowy z ogromnymi wzrostami, Polacy zostawiają domy. Na rynku nieruchomości panika

Rośnie liczba ofert sprzedaży niedokończonych domów. Koszty budowy przerosły oczekiwania zarówno budowlańców jak i zleceniodawców. Coraz częściej wstrzymywane są prace firm wykonawczych. Niespodziewane ogromne wzrosty cen materiałów, wzrost kosztów robocizny jak i brak rąk do pracy powodują nieukończenie prac budowlanych. “Jeżeli ten paraliż nie zostanie w najbliższym czasie rozwiązany, dojdzie do paraliżu wszystkich inwestycji” twierdzi Jakub Kus, wiceprzewodniczący ZZ “ Budowlani”.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Łatwiejsza legalizacja samowoli budowlanych. Rząd wprowadzi zmiany

Legalizacja samolwoli budowalnej będzie łatwiejsza - tę zapowiedź, która z pewnością ucieszy niewielu, usłyszeć mogli słuchacze radia TOK FM z ust wiceminitra Artura Sobonia. Polityk zapowiedział też, że już trwają prace nad nowym prawem budowlanym. Wiceminister ujawnił także, iż nowe prawo dotyczyć ma przede wszystkim starych budynków, które odziedziczone zostały z dobudowaną częścią wcześniej nie legalizowaną.Przypomnijmy, że wciąż zalegalizować samowolę budowlaną decyduje się niewiele osób, które przede wszystkim odstrasza długość procedury, a także jej koszty. Takie osoby pozostają cały czas poza systemem budowlanym. Rząd zamierza więc zmienić prawo na korzyść tychże właśnie osób.

Ważne
13.01.2022 01:00 Moskwa: W portfelach Polaków zostanie ok. 25 mld zł

Podczas czwartkowego (13.01) posiedzenia Sejmu poruszono temat działań osłonowych rządu oraz wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej. Rządowa Tarcza Antyinflacyjna 2.0 to pakiet rozwiązań, który ma obniżyć lub czasowo znieść podatek VAT m.in. na paliwo, energię elektryczna czy nawozy do 31 lipca 2022 r. Anna Moskwa podała ile mogą zaoszczędzić Polacy.– W efekcie obniżek danin na energię i paliwa, rozszerzenia grona odbiorców gazu, uprawnionych do taryf, itp., odbiorcy energii oszczędzą ok. 25 mld zł – poinformowała w czwartek w Sejmie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.Anna Moskwa podkreśliła, że w bardzo krótkim czasie przyjęto pakiet kompleksowych i odpowiadających na sytuację rozwiązań.Wyliczając działania minister przypomniała, że w Sejmie znajduje się projekt ustawy o ochronie odbiorców gazu, rozszerzający grono cen regulowanych w taryfach. Przypomniała też o planowanych obniżkach VAT od 1 lutego do 31 lipca: zerowy VAT na żywność, zerową stawkę VAT, wcześniej już obniżoną do 8 proc., dalsze - z 8 do 5 proc. obniżenie stawki VAT na ciepło, obniżenie VAT na paliwa do 8 proc., po obniżkach innych danin na paliwa w grudniu, przedłużenie utrzymania 5 proc. VAT na energię elektryczną, oraz zerową stawkę na nawozy. – Dzięki tym rozwiązaniom w ramach tarczy antyinflacyjnej 2.0, ale także innym, uchwalonym w grudniu rozwiązaniom pierwszej tarczy w portfelach Polaków zostanie ok. 25 mld zł – zaznaczyła Moskwa.

mapa polska (1)
11.01.2022 01:00 Producenci okien robią zapasy. Przygotowują się na najgorsze

Ceny praktycznie wszystkich surowców i usług stale rosną. W ostatnich latach koszty budowy domu też kierowały się ku górze. Niestety nie możemy liczyć na odwrócenie tej tendencji w 2022 roku. Producenci okien już szykują się na nadchodzące problemy z dostępnością surowców, opóźnionymi dostawami oraz cenami szybującymi do chmur.Jak podkreślił Mikołaj Placek, prezes Oknoplastu w rozmowie z Interią, jego firma przewiduje, że wkrótce ceny surowców wzrosną po raz kolejny, a to w następstwie spowoduje podwyżki w sprzedaży produktów końcowych w branży okiennej. Mikołaj Placek zaznaczył, że Oknoplast jest w miarę możliwości przygotowany na nadchodzące problemy, które mogą dotknąć branżę. Poprzez stałą obserwację rynku i wiszących nad nim czarnymi chmurami Oknoplast stara się zapobiec sytuacji, w której klienci nie otrzymają produktów na czas.– Mierzymy się z globalnymi kłopotami z płynnością dostaw, brakami surowców na rynku oraz wzrostem cen półproduktów. Szczególnie widać to w przypadku PCV, szkła, stali czy aluminium. Niedobory w sposób naturalny przekładają się na wzrost cen produktów finalnych. Ciężko przewidzieć, do kiedy będziemy się z tym mierzyć. Kluczem do sukcesu w tak trudnych warunkach okazują się szybkość i elastyczność działania, tak aby zachować ciągłość produkcji i terminowość dostaw produktów. Kierując się tą prostą w zdefiniowaniu, ale niełatwą w realizacji strategią, zdołaliśmy w warunkach pandemii wypracować duży wzrost sprzedaży w 2021 roku – powiedział Interii Mikołaj Placek.

budowa-żurawie-deweloper-Wrocław
12.12.2021 01:00 Podatek od nieruchomości wzrośnie od początku 2022 r.

Od nowego roku wzrosną maksymalne stawki podatku od nieruchomości. O ostatecznej wysokości opłaty decydują jednak samorządy. Od 1 stycznia maksymalna górna granica daniny będzie o 4,71 proc. wyższa dla mieszkań oraz domów. Ministerstwo finansów zwiększyło maksymalne stawki podatku nieruchomości, które są samodzielnie ustalane przed gminy. Osoby posiadające własne mieszkania zapłacą więcej o 4,71 proc. Na podwyżkę zdecydowali się m.in. radni Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Gdańska oraz Szczecina.Wzrosną również podatki od nieruchomości – działek, domów czy biur. Przykładowo w 2022 roku za metr kwadratowy gruntu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej maksymalnie zapłacimy 1,03 zł, a za pozostałe grunty 0,54 zł. Jest to wzrost o 4 i 2 gr w stosunku do stawek poprzednich. Za metr kwadratowy budynku mieszkalnego bądź jego części będziemy za to musieli zapłacić daninę w kwocie nie wyższej niż 0,89 zł. W przypadku budynków przeznaczonych na działalność gospodarczą zmiana limitu jest najwyższa i wynosi 90 gr. W 2022 roku stawka nie może przekroczyć 25,74 zł.

deweloper
30.11.2021 01:00 Czekasz na wymarzone mieszkanie, a deweloper gra nieczysto? Tłumaczymy jak uchronić się przed problemami

Ceny mieszkań rosną w rekordowym tempie, deweloperzy coraz częściej wykorzystują tę sytuację. Stosują praktykę zrywania umowy z klientami i sprzedaży mieszkania za wyższą cenę komuś innemu. Klient zostaje ze zwróconą zaliczką, mieszkanie, które miało być jego, dostaje ktoś, kto zapłaci więcej. Sytuacja zerwania umowy przez dewelopera zdarza się najczęściej w przypadku umowy rezerwacyjnej. Dzieje się tak, ponieważ, taka umowa praktycznie nie wiąże dewelopera w zakresie większym aniżeli zobowiązanie się przez niego, że za wpłatą przez klienta tzw. opłaty rezerwacyjnej- deweloper nie będzie danego lokalu oferował innemu klientowi. Niestety trudno jest w takiej sytuacji zawalczyć o swoje wymarzone mieszkanie i deweloper, podając jakikolwiek powód, może rozwiązać umowę rezerwacyjną.

/EAST NEWS
15.07.2021 02:00 Rosnące ceny mieszkań i kosztów remontu nie tylko problemem Polaków. Niemcy też się skarżą

Ceny mieszkań w Polsce szybują w górę, ale nie jesteśmy jedynym krajem w Europie o takich wzrostach. Niemcy także mają spore problemy. Z tego artykułu dowiesz się:O ile wzrosły ceny w PolsceJak nasz kraj wypada na tle innych członków UESkąd wysoka podwyżka cen mieszkań w Niemczech

Flickr/Gennie Stafford, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
10.07.2021 02:00 Wzrost cen mieszkań i kosztów remontu, to nie tylko problem Polaków. Skarżą się również Niemcy

Ceny mieszkań poszybowały w górę nie tylko w Polsce. Z ogromnym wzrostem kosztów mierzą się również Niemcy. Podrożało wszystko - materiały i usługi robotników. Tak wysokich cen nasi zachodni sąsiedzi nie widzieli od 14 lat.Z tego artykułu dowiesz się:O ile wzrosły ceny mieszkań w NiemczechJak zmienił się cennik usług specjalistówZ jaką podwyżką zmagają się Polacy

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News n/z Budowa nowego budynku mieszkalnego.
05.07.2021 02:00 Ceny nieruchomości ostro w górę. Średnia pensja nie wystarcza już nawet na metr mieszkania

Ceny nieruchomości w Polsce wciąż idą w górę, a zainteresowanie rodaków mieszkaniami nie słabnie. Przeciętna pensja w dużym mieście wystarczy jedynie na zakup 0,79 mkw. nieruchomości.Z tego artykułu dowiesz się:Ile osób odebrało klucze do swojego mieszkaniaIle mieszkań jest w budowieJak kształtują się ceny nieruchomości

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 01.05.2021. Powszechny punkt szczepien na placu Bankowym. W ramach akcji "Zaszczep sie w Majowke" w dniach 1-3 maja, kazda osoba z waznym skierowaniem bedzie mogla zaszczepic sie przeciwko Covid-19 bez koniecznosci
22.06.2021 02:00 Ceny mieszkań lecą w górę nieubłaganie, Polacy rzucili się jak w amoku. Kupują absolutnie wszystko

Ceny mieszkań cały czas wędrują w górę. Choć pandemia koronawirusa miała zahamować wzrost cen, te powędrowały w górę jeszcze bardziej. Co więcej, Polacy także kupują coraz więcej mieszkań.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego ceny mieszkań rosnąW jaki sposób może to wpłynąć na rynekDlaczego Polacy kupują nieruchomości

  • 1
  • 2