Legalizacja samowoli budowlanych
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 31 Lipca 2019

Łatwiejsza legalizacja samowoli budowlanych. Rząd wprowadzi zmiany

Legalizacja samowoli budowlanej będzie już niebawem łatwiejsza. Jak donosi portal Money.pl, rządzący zamierzają wprowadzić zmiany, które ucieszą wielu. Sprawę na antenie TOK FM ujawnił wiceminister inwestycji i rozwoju.

Legalizacja samolwoli budowalnej będzie łatwiejsza - tę zapowiedź, która z pewnością ucieszy niewielu, usłyszeć mogli słuchacze radia TOK FM z ust wiceminitra Artura Sobonia. Polityk zapowiedział też, że już trwają prace nad nowym prawem budowlanym. Wiceminister ujawnił także, iż nowe prawo dotyczyć ma przede wszystkim starych budynków, które odziedziczone zostały z dobudowaną częścią wcześniej nie legalizowaną.

Przypomnijmy, że wciąż zalegalizować samowolę budowlaną decyduje się niewiele osób, które przede wszystkim odstrasza długość procedury, a także jej koszty. Takie osoby pozostają cały czas poza systemem budowlanym. Rząd zamierza więc zmienić prawo na korzyść tychże właśnie osób.

Legalizacja samowoli budowlanej będzie prostsza

Oni są trochę poza systemem. Nie prowadzą okresowych przeglądów kominiarskich, często nie płacą podatków od nieruchomości. Ich sytuacja się nigdy nie poprawi, bo legalizacja jest bardzo droga - tłumaczył w TOK FM Soboń.

Wiceminister w resorcie inwestycji i rozwoju oświadczył, że do legalizacji potrzebna będzie opinia inżyniera, który potwierdzi bezpieczeństwo budynku. Liczyć się ma także opinia sąsiadów mieszkających w pobliżu legalizowanego obiektu.

Decyzja oczywiście może być zaskarżona. Damy szansę sąsiadom wypowiedzieć się w tej kwestii. Ale jeśli taka sytuacja nikomu nie przeszkadzała przez 20 lat, to naprawdę nie ma powodu, by nie dać szansy ludziom wejść do normalnego systemu prawnego - podsumował wiceszef resortu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News