Mieszkania rządowe
PxHere/CC0
Autor Oktawian Góral - 28 Września 2020

Rządowe mieszkania nie tylko dla rządzących? Sprawa budzi kontrowersje

"Rzeczpospolita": Rządowe mieszkania dla najważniejszych zajmują ci, którym one nie przysługują? Kto rezyduje w rządowych mieszkaniach?

"Rzeczpospolita" dociera do kontrowersyjnych danych. Na "rządowym osiedlu", czyli przy ul. Grzesiuka w Warszawie znajduje się 59 mieszkań do dyspozycji najważniejszych osób w państwie. Zajętych jest 50, ale aż 33 z nich są wynajmowane przez osoby, które nie pełnią najważniejszych funkcji w państwie.

Auchan wprowadza nowe oznaczenia produktów. Wszystko dla wygody klientówAuchan wprowadza nowe oznaczenia produktów. Wszystko dla wygody klientówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach jest najtaniej. Różnice są gigantyczne
2. Serce 17-latka przestało bić na 20 minut. Opowiedział co zobaczył po drugiej stronie
3. Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniej

Kto mieszka w rządowym mieszkaniu?

Okazuje się, że po klucze sięgnęły osoby, dla których te mieszkania nie są przeznaczone. Jak do tego doszło? Otóż okazuje się, że przepisem pozwalającym na zakwaterowanie osób spoza kręgu władzy jest rozporządzenie Szefa Kancelarii Premiera z 2019 roku. Jak informuje "Rzeczpospolita" sprawa jest o tyle ciekawa, że jeden z lokali jest zamieszkiwany od końca lat 90. XX-wieku przez obecnego Senatora, a w momencie przekazania mieszkania pracownika gospodarstwa pomocniczego KPRM.

Dlaczego mieszkania rządowe nie są zajęte do ostatniego? Rzeczpospolita wskazuje, że ich niewątpliwymi atutami są położenie oraz cena: lokalizacja jest bardzo atrakcyjna, a czynsze za rządowe mieszkania nie przekraczają 2,5 tys. zł miesięcznie. Jednak z drugiej strony chodzi o standard mieszkań. Wykończone są one w stylu lat 90. "Uprawnione osoby nie chcą z nich korzystać ze względu na standard. To raczej styl gierkowski, jak w hotelu" – cytuje jednego z urzędników KPRM dziennik Rzeczpospolita.

Nowość w Carrefourze. Klienci mogą być zaskoczeniNowość w Carrefourze. Klienci mogą być zaskoczeniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Z kupnem mieszkania jeszcze się wstrzymaj. Niebawem będą aż 30 proc. tańsze
  4. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  5. Kontrole w sklepach, możesz zdziwić się na zakupach. Inspekcja powołuje się na jeden przepis
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejUmowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News