Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Mieszkanie

Mieszkanie

blok
11.07.2024 10:49 Nie uwierzysz co najmocniej podbija ceny mieszkań. Dane z rynku nie pozostawiają wątpliwości

Okazuje się, że jeden szczegół w wyposażeniu mieszkania może znacząco zmienić cenę nieruchomości. Portal Otodom przedstawił raport, którego jasno wynika, że mieszkania z klimatyzacją są droższe. Co więcej, w ostatnim czasie rośnie na nie popyt, choć na rynku nie ma zbyt wielu takich ofert.

bloki
09.07.2024 17:19 Wzrost cen mieszkań hamuje. GUS podał najnowsze dane

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące rynku nieruchomości. Jak się okazuje, nastąpiło ochłodzenie - wzrost cen mieszkań nieco wyhamował. Co więcej, drugi rok z rzędu ceny mieszkań nie dotrzymywały kroku wzrostowi płac w polskiej gospodarce. Przedstawiamy szczegóły.

budowa, dom
20.06.2024 17:56 Ceny mieszkań - kiedy nieruchomości przestaną drożeć? Analitycy prognozują

Powiedzieć, że sytuacja na rynku mieszkaniowym jest trudna, to jak nie powiedzieć nic. Najlepiej wiedzą o tym młodzi ludzie, którzy mierzą się z olbrzymim wyzwaniem, jakim jest przejście ”na swoje”, ale nie tylko. Tymczasem rządowe rozwiązania wciąż stoją pod znakiem zapytania. Być może jednak eksperci mają w tej kwestii dobrą wiadomość dla Polaków.

pieniądze
14.06.2024 16:09 Nawet 4500 zł dopłaty. Wiemy, komu należą się dodatkowe pieniądze

Wielu Polaków może liczyć na wypłatę dodatkowych pieniędzy. Specjalna dopłata jest ma wspierać osoby z niższymi dochodami i wspomóc ich w pokryciu części kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania. Komu konkretnie należy się świadczenie i ile wynosi? Wyjaśniamy.

dom pkp
27.05.2024 22:00 Państwowa spółka wyprzedaje mieszkania. Jest pewien haczyk

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Polskie Koleje Państwowe posiadają sporą liczbę nieruchomości, która zlokalizowane są na terenie całego kraju. Chodzi o m.in. działki, garaże, a nawet mieszkania czy posiadłości. Właśnie udostępniono część z nich do sprzedaży, na chętnych czeka aż 800 ofert.

blok pieniądze
18.05.2024 11:16 Nawet 25 tys. złotych za mieszkanie. Państwowa spółka wyprzedaje nieruchomości

Jeśli szukasz lokum, ale rynkowe ceny są dużo za wysokie, rozwiązaniem może być transakcja z PKP. Państwowa spółka wyprzedaje swoje nieruchomości po bardzo atrakcyjnych cenach. W ofercie znajduje się prawie 700 lokali w różnych miejscach na mapie Polski, a także działki. Warto się spieszyć, bo chętnych np. na mieszkanie za 25 tys. złotych z pewnością może być wielu. 

pieniądze
11.05.2024 17:18 Do zgarnięcia nawet 4,5 tys. zł. Wystarczy, że spełnisz te warunki

Wiele osób może zgarnąć dodatkowe świadczenie, w ramach którego otrzymają nawet 4500 złotych w skali roku. Dodatek przeszedł ostatnio spore modyfikacje i teraz skorzysta z niego jeszcze więcej osób. Najpierw trzeba będzie jednak spełnić odpowiednie warunki. Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy? Wyjaśniamy. 

przedłużacz, budynek mieszkalny
25.04.2024 11:53 Ceny prądu spowodują inne podwyżki. Wielu Polaków zapłaci więcej

Zapowiadana od początku roku podwyżka cen prądu coraz bliżej. Już wkrótce w życie ma wejść również program bonów energetycznych. Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP zauważa jednak, że bon nie rozwiąże wszystkich problemów. Więcej zapłacimy nie tylko za energię, ale również za czynsz.

pieniądze
25.04.2024 09:09 Nawet 1000 zł miesięcznie dla singli. Kiedy ruszą dopłaty?

Program Kredyt Na Start ruszy już wkrótce. Wiemy, kto zyska najwięcej i jakie warunki będziemy musieli spełnić, by otrzymać pieniądze. Nawet 1000 zł miesięcznie dla singli, a na tym nie koniec.

balkony, blok
24.04.2024 12:37 Mandat za kwiaty na balkonie. Można zapłacić nawet 500 zł kary

Kwiaty są nieodłącznym elementem balkonów. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz funkcji dekoracyjnej, mogą stać się także powodem mandatu. Nieznajomość przepisów w tej kwestii może skończyć się wysoką karą finansową. Jak się przed nią uchronić? Wyjaśniamy.

pieniądze
23.04.2024 15:20 Wakacje kredytowe 2024. Wiadomo, jakie warunki trzeba spełnić

Polacy będą mogli skorzystać z wakacji kredytowych także w tym roku. Kredytobiorcy będą musieli jednak spełnić szereg odpowiednich warunków. Dla kogo konkretnie będą przeznaczone nowe wakacje kredytowe? Wyjaśniamy. 

kobieta, pieniądze
16.04.2024 15:30 Tyle wynosi dodatek mieszkaniowy w 2024 r. Do wzięcia nawet 4,5 tys. zł

Dodatek mieszkaniowy to specjalne wsparcie finansowe dla Polaków. Pieniądze mogą dostać jednak tylko te osoby, które spełnią określone warunki, w tym prób dochodowy. Ile wynosi świadczenie i kto konkretnie może je otrzymać? Wyjaśniamy.

pieniądze
12.04.2024 10:17 Nowy podatek dla jednej grupy Polaków. Jest już projekt ustawy

Lewica przygotowała projekt ustawy, którego założeniem jest wprowadzenie nowego podatku. Zmiany byłyby odczuwalne dla osób kupujących mieszkania. Celem wejścia w życie tej opłaty ma być uregulowanie tzw. flippingu. Przedstawiamy szczegóły. 

Donald Tusk
08.04.2024 20:26 Program NaStart z zaskakującym limitem. Znamy szczegóły projektu

Koniec z domysłami. Projekt ustawy o kredycie mieszkaniowym ”#naStart” został już opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji. Wiemy, kto może liczyć na wsparcie finansowe i w jakiej wysokości. Poza kryterium dochodowym trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednym limicie.

Bloki, pieniądze
23.03.2024 19:13 Kredyt 0 proc. nie dla wszystkich. Są konkretne warunki

Już od jakiegoś czasu rząd pracuje nad wprowadzeniem nowego programu mieszkaniowego. Przedstawione zostały główne założenia, a także warunki, które trzeba będzie spełnić, by skorzystać ze wsparcia. Dla kogo będzie przeznaczony kredyt 0 procent? 

kaloryfer
21.03.2024 23:02 Ten błąd popełnia 90 proc. Polaków. Płacą przez to więcej

Wraz z nadejściem wiosny i wzrostem temperatur wielu z nas wyłącza grzejniki, ale czy to właściwy krok? Według ekspertów, większość Polaków popełnia ten błąd, który może skutkować dodatkowymi kosztami w przyszłości. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie podkreśla konieczność odpowiedniej konserwacji grzejników oraz właściwych działań przed sezonem grzewczym.

pieniądze
19.03.2024 08:18 Dostaniesz pieniądze na wynajem mieszkania. Niektórym należy się ponad 3 tys. zł

Część osób może ubiegać się o specjalną pomoc finansową przy wynajmowaniu mieszkania. Pieniądze, jakie można dostać, nie są małe, gdyż w niektórych przypadkach sięgają nawet ponad 3000 zł. Zanim złożysz wniosek, sprawdź warunki, które regulują to, komu należy się wsparcie na wynajęcie mieszkania. Ten przywilej należy się bowiem konkretnej grupie obywateli.

Seniorka
12.03.2024 11:40 97-latka zakręciła grzejniki w mieszkaniu. Rachunek ją zaskoczył

Pewna 97-letnia mieszkanka Olsztyna w celu postanowiła zakręcić grzejniki w swoim mieszkaniu, by nieco zaoszczędzić. Jak się okazuje, to działanie wcale nie przyniosło zamierzonego rezultatu, a jej rachunki są coraz wyższe. Jak to możliwe, że seniorka musi płacić więcej?

dom, pieniądze, kalkulator
24.02.2024 22:14 Kto może dostać mieszkanie komunalne? Wielu się o to stara

Rynek mieszkaniowy w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób interesuje się możliwością otrzymania mieszkania komunalnego. Nie jest to jednak takie proste. Czasem na mieszkanie trzeba czekać nawet kilkanaście lat.

klucz w drzwiach
12.02.2024 17:36 Fatalne wieści dla wynajmujących. Ceny polecą ostro w górę

Czy w twojej umowie najmu znajduje się klauzula waloryzacyjna? Wynajmujesz mieszkanie długoterminowo? Dla wielu osób mamy złą wiadomość. Czynsz może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych. Oto dlaczego.

kontrola
09.02.2024 22:46 Skarbówka przeprowadzi kontrole. Olbrzymie kary dla właścicieli mieszkań

Jeśli niedawno kupiłeś mieszkanie, lepiej przygotuj się na kontrolę. Urzędy Skarbowe już pukają do drzwi osób, które mieszkania kupiły… zbyt tanio. Dla tych, którzy zaniżyli wartość transakcji, przewidziano wysokie kary. 

Grzejnik
03.02.2024 10:18 Nie ogrzewasz mieszkania? Możesz mieć kłopoty, przepisy mówią jasno

Wysokie rachunki za ogrzewanie mieszkania są uciążliwym problemem dla wieku Polaków podczas trwania sezonu grzewczego. Wielu z nich chce nieco zaoszczędzić i obniża temperaturę poprzez zakręcenie kaloryferów. Okazuje się jednak, że przepisy jasno określają tę kwestię. Czy za nieogrzewanie mieszkania grożą więc kary? 

pusty portfel
29.01.2024 16:03 Spory problem tysięcy Polaków, mogą stracić duże pieniądze. To wynik zamieszania wokół rządowego programu

Rządowy projekt ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Większym niż banki były w stanie udźwignąć. Połowa osób, których wnioski zostały przyjęte, wciąż nie dostało pieniędzy. Wkrótce mogą stracić swoje pieniądze, a w skrajnych sytuacjach nawet mieszkania.

Poczta Polska
28.01.2024 14:14 Poczta Polska wydała zaskakujący komunikat. Wiele osób oniemiało, gdy to zobaczyło

Wygląda na to, że w finansowym kryzysie Poczty Polskiej rozpoczął się nowy rozdział. Teraz spółka rozpoczęła sprzedaż mieszkań i działek. Niektóre z nich są w naprawdę atrakcyjnych cenach, jest jednak haczyk.

pit dokument telefon kuchnia dom
23.01.2024 22:54 Niewiele osób wie o tej uldze podatkowej. Można odliczyć sporą kwotę

Ulgi podatkowe, które pozwalają na obniżenie wysokości PIT, należy zawrzeć w deklaracji podatkowej za 2023 rok. Poza najpopularniejszymi kategoriami ulgi (modernizacyjna czy dla wspólnie rozliczających się małżonków), warto zwrócić uwagę także na inne odliczenia. Przykładem może być ulga mieszkaniowa – w niej zawrzeć możemy nawet zakup lodówki, zmywarki czy pralki.

mieszkania
22.01.2024 19:17 Kolejne podwyżki czynszu. Wiemy, dlaczego ceny znów pójdą w górę

Z początkiem nowego roku ceny najmu mieszkań znów zostały podniesione przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Eksperci ostrzegają, że to jeszcze nie koniec podwyżek czynszów. Wyjaśniają, co jest tego powodem.  

Poczta Polska
21.01.2024 22:41 Poczta Polska sprzedaje mieszkania za niewielkie pieniądze. Jest jednak jeden haczyk

Okazuje się, że możemy kupić od Poczty Polskiej rozmaite nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Większość z nich znajduje się nawet w świetnej lokalizacji, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jest pewien haczyk. O co dokładnie chodzi?

Odbieranie korespondencji ze skrzynki
16.01.2024 12:09 Znalazłeś takie ogłoszenie w skrzynce na listy? Uważaj, to może być przekręt

Ogłoszenia wrzucane do skrzynek pocztowych są już dosłownie plagą. Stylem przypominają odręcznie pisane prośby, zawierają również numer telefonu jako prośbę o kontakt. Jak się jednak okazuje, jest to bardzo niebezpieczny przekręt.