Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Mieszkanie

Mieszkanie

kobieta, pieniądze
16.04.2024 15:30 Tyle wynosi dodatek mieszkaniowy w 2024 r. Do wzięcia nawet 4,5 tys. zł

Dodatek mieszkaniowy to specjalne wsparcie finansowe dla Polaków. Pieniądze mogą dostać jednak tylko te osoby, które spełnią określone warunki, w tym prób dochodowy. Ile wynosi świadczenie i kto konkretnie może je otrzymać? Wyjaśniamy.

pieniądze
12.04.2024 10:17 Nowy podatek dla jednej grupy Polaków. Jest już projekt ustawy

Lewica przygotowała projekt ustawy, którego założeniem jest wprowadzenie nowego podatku. Zmiany byłyby odczuwalne dla osób kupujących mieszkania. Celem wejścia w życie tej opłaty ma być uregulowanie tzw. flippingu. Przedstawiamy szczegóły. 

Donald Tusk
08.04.2024 20:26 Program NaStart z zaskakującym limitem. Znamy szczegóły projektu

Koniec z domysłami. Projekt ustawy o kredycie mieszkaniowym ”#naStart” został już opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji. Wiemy, kto może liczyć na wsparcie finansowe i w jakiej wysokości. Poza kryterium dochodowym trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednym limicie.

Bloki, pieniądze
23.03.2024 19:13 Kredyt 0 proc. nie dla wszystkich. Są konkretne warunki

Już od jakiegoś czasu rząd pracuje nad wprowadzeniem nowego programu mieszkaniowego. Przedstawione zostały główne założenia, a także warunki, które trzeba będzie spełnić, by skorzystać ze wsparcia. Dla kogo będzie przeznaczony kredyt 0 procent? 

kaloryfer
21.03.2024 23:02 Ten błąd popełnia 90 proc. Polaków. Płacą przez to więcej

Wraz z nadejściem wiosny i wzrostem temperatur wielu z nas wyłącza grzejniki, ale czy to właściwy krok? Według ekspertów, większość Polaków popełnia ten błąd, który może skutkować dodatkowymi kosztami w przyszłości. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie podkreśla konieczność odpowiedniej konserwacji grzejników oraz właściwych działań przed sezonem grzewczym.

pieniądze
19.03.2024 08:18 Dostaniesz pieniądze na wynajem mieszkania. Niektórym należy się ponad 3 tys. zł

Część osób może ubiegać się o specjalną pomoc finansową przy wynajmowaniu mieszkania. Pieniądze, jakie można dostać, nie są małe, gdyż w niektórych przypadkach sięgają nawet ponad 3000 zł. Zanim złożysz wniosek, sprawdź warunki, które regulują to, komu należy się wsparcie na wynajęcie mieszkania. Ten przywilej należy się bowiem konkretnej grupie obywateli.

Seniorka
12.03.2024 11:40 97-latka zakręciła grzejniki w mieszkaniu. Rachunek ją zaskoczył

Pewna 97-letnia mieszkanka Olsztyna w celu postanowiła zakręcić grzejniki w swoim mieszkaniu, by nieco zaoszczędzić. Jak się okazuje, to działanie wcale nie przyniosło zamierzonego rezultatu, a jej rachunki są coraz wyższe. Jak to możliwe, że seniorka musi płacić więcej?

dom, pieniądze, kalkulator
24.02.2024 22:14 Kto może dostać mieszkanie komunalne? Wielu się o to stara

Rynek mieszkaniowy w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób interesuje się możliwością otrzymania mieszkania komunalnego. Nie jest to jednak takie proste. Czasem na mieszkanie trzeba czekać nawet kilkanaście lat.

klucz w drzwiach
12.02.2024 17:36 Fatalne wieści dla wynajmujących. Ceny polecą ostro w górę

Czy w twojej umowie najmu znajduje się klauzula waloryzacyjna? Wynajmujesz mieszkanie długoterminowo? Dla wielu osób mamy złą wiadomość. Czynsz może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych. Oto dlaczego.

kontrola
09.02.2024 22:46 Skarbówka przeprowadzi kontrole. Olbrzymie kary dla właścicieli mieszkań

Jeśli niedawno kupiłeś mieszkanie, lepiej przygotuj się na kontrolę. Urzędy Skarbowe już pukają do drzwi osób, które mieszkania kupiły… zbyt tanio. Dla tych, którzy zaniżyli wartość transakcji, przewidziano wysokie kary. 

Grzejnik
03.02.2024 10:18 Nie ogrzewasz mieszkania? Możesz mieć kłopoty, przepisy mówią jasno

Wysokie rachunki za ogrzewanie mieszkania są uciążliwym problemem dla wieku Polaków podczas trwania sezonu grzewczego. Wielu z nich chce nieco zaoszczędzić i obniża temperaturę poprzez zakręcenie kaloryferów. Okazuje się jednak, że przepisy jasno określają tę kwestię. Czy za nieogrzewanie mieszkania grożą więc kary? 

pusty portfel
29.01.2024 16:03 Spory problem tysięcy Polaków, mogą stracić duże pieniądze. To wynik zamieszania wokół rządowego programu

Rządowy projekt ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Większym niż banki były w stanie udźwignąć. Połowa osób, których wnioski zostały przyjęte, wciąż nie dostało pieniędzy. Wkrótce mogą stracić swoje pieniądze, a w skrajnych sytuacjach nawet mieszkania.

Poczta Polska
28.01.2024 14:14 Poczta Polska wydała zaskakujący komunikat. Wiele osób oniemiało, gdy to zobaczyło

Wygląda na to, że w finansowym kryzysie Poczty Polskiej rozpoczął się nowy rozdział. Teraz spółka rozpoczęła sprzedaż mieszkań i działek. Niektóre z nich są w naprawdę atrakcyjnych cenach, jest jednak haczyk.

pit dokument telefon kuchnia dom
23.01.2024 22:54 Niewiele osób wie o tej uldze podatkowej. Można odliczyć sporą kwotę

Ulgi podatkowe, które pozwalają na obniżenie wysokości PIT, należy zawrzeć w deklaracji podatkowej za 2023 rok. Poza najpopularniejszymi kategoriami ulgi (modernizacyjna czy dla wspólnie rozliczających się małżonków), warto zwrócić uwagę także na inne odliczenia. Przykładem może być ulga mieszkaniowa – w niej zawrzeć możemy nawet zakup lodówki, zmywarki czy pralki.

mieszkania
22.01.2024 19:17 Kolejne podwyżki czynszu. Wiemy, dlaczego ceny znów pójdą w górę

Z początkiem nowego roku ceny najmu mieszkań znów zostały podniesione przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Eksperci ostrzegają, że to jeszcze nie koniec podwyżek czynszów. Wyjaśniają, co jest tego powodem.  

Poczta Polska
21.01.2024 22:41 Poczta Polska sprzedaje mieszkania za niewielkie pieniądze. Jest jednak jeden haczyk

Okazuje się, że możemy kupić od Poczty Polskiej rozmaite nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Większość z nich znajduje się nawet w świetnej lokalizacji, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jest pewien haczyk. O co dokładnie chodzi?

Odbieranie korespondencji ze skrzynki
16.01.2024 12:09 Znalazłeś takie ogłoszenie w skrzynce na listy? Uważaj, to może być przekręt

Ogłoszenia wrzucane do skrzynek pocztowych są już dosłownie plagą. Stylem przypominają odręcznie pisane prośby, zawierają również numer telefonu jako prośbę o kontakt. Jak się jednak okazuje, jest to bardzo niebezpieczny przekręt.

rachunki pieniądze
14.01.2024 23:00 Dodatkowe pieniądze na opłatę rachunków. Wystarczy spełnić trzy kryteria

Jesteś w trudnej sytuacji materialnej i ledwo starcza ci na utrzymanie mieszkania czy domu? Być może jesteś w grupie osób, którym należy się tzw. dodatek mieszkaniowy. Taka forma wsparcia znacznie pomaga uporać się z kosztami związanymi z utrzymaniem zajmowanej nieruchomości. Chodzi m.in. o opłaty za czynsz, prąd czy gaz. Podpowiadamy, co zrobić, by otrzymać pieniądze.

Pieniądze dla seniorów
06.01.2024 11:03 Ogromne wsparcie dla emerytów. Pokryje ponad połowę wydatków, ale są warunki

Wysokie kwoty opłat związanych z mieszkaniem potrafią przyprawić o ból głowy zwłaszcza seniorów. Okazuje się jednak, że wsparcia w tym kontekście nie trzeba daleko szukać - co więcej, można je zdobyć w bardzo prosty sposób.

Sejm
03.01.2024 22:35 Pieniądze na mieszkania? Będą! Ale mniejsze niż zakładano

Rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 procent ma w tym roku ustąpić miejsca nowej inicjatywie. Chociaż nie podano jeszcze zbyt wielu szczegółów, jedno jest już pewne. Budżet będzie mniejszy.

Seniorzy na ławce
02.01.2024 16:50 Wsparcie mieszkaniowe dla seniorów. Trzeba spełnić warunki

Koszty życia emerytów w stosunku do kwot otrzymywanych przez nich emerytur mogą wzbudzić poważny niepokój - zwłaszcza, jeżeli chodzi o kwestie mieszkaniowe. Tymczasem sami seniorzy mogą skorzystać ze wsparcia przeznaczonego właśnie na opłaty związane z mieszkaniem. Obowiązują jednak warunki.

Osiedle z wielkiej płyty
26.12.2023 16:22 Polacy masowo dostają pisma z dużymi podwyżkami. Będzie jeszcze gorzej

Mieszkańcy osiedli bloków załamują ręce. Po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku lat będą musieli płacić znacznie więcej - zarówno za czynsz, jak i media. Sytuacja już teraz jest zła, i nic nie wskazuje na to aby tendencja w najbliższym czasie uległa zmianom.

blok pieniądze
01.12.2023 13:53 Jest decyzja ws. Bezpiecznego Kredytu 2 proc. W grze ogromne kwoty

Pierwsze mieszkanie to marzenie wielu młodych singli oraz rodzin, ale mało kto może sobie na nie pozwolić. Rozwiązaniem problemów przynajmniej części z nich miał być Bezpieczny Kredyt 2 proc. Ten cieszył się wielkim zainteresowaniem, ale właśnie dlatego obawiano się, że kwota finansowania nie sprosta oczekiwaniom chętnych. W piątek 1 grudnia zapadła ostateczna decyzja w sprawie dalszych losów rządowego programu. Co postanowiono?

Lech Wałęsa
26.11.2023 16:20 Tak wygląda dom Lecha Wałęsy. Zdjęcia robią wrażnie

Obecność byłego prezydenta Lecha Wałęsy w mediach społecznościowych jest już czymś zupełnie normalnym. Publikuje on zdjęcia z każdego miejsca w którym się pojawia i wydarzenia, w którym uczestniczy. Wielu będzie jednak zaskoczonych tym, jak obecnie wygląda dom, w którym mieszka była głowa państwa.

skrzynki na listy
11.11.2023 10:01 Do skrzynek pocztowych wrzucają takie ogłoszenia. Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj

Coraz częściej możemy spotkać się z odręcznie napisanymi ogłoszeniami o chęci zakupu mieszkania za gotówkę, które pojawiają się w naszych skrzynkach pocztowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, kto tak naprawdę je tam wrzuca i jakie ma intencje.

Stacja w Kcyni z budynkiem z mieszkaniem na sprzedaż
06.11.2023 14:47 PKP sprzedaje mieszkania. Ceny nieźle zaskakują

Polskie Koleje Państwowe zdecydowały się wystawić na sprzedaż kilka mieszkań kolejowych. Większość z nich jest zlokalizowana przy stacjach kolejowych. Ich ceny są jednak zaskakujące nawet dla starych znawców tematu.

Pieniądze
26.10.2023 17:25 Nawet 1000 zł dopłaty. Niewiele osób wie, że można dostać pieniądze

Rynek mieszkaniowy w Polsce jest trudny. Ceny nieruchomości poszybowały w górę, przez co wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup własnego m4. Co więcej, Polacy często nie posiadają wystarczających środków, żeby pokryć wymagany wkład własny. Z tego powodu wielu z nich decyduje się na wynajem mieszkań. Okazuje się, że części z nich mogą przysługiwać dopłaty.

mieszkania-warszawa-bloki
16.09.2023 11:20 Wynajem mieszkania kontra finansowe możliwości studentów. Lektura ogłoszeń nie pozostawia złudzeń

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec 2022 roku w Polsce studiowało ponad 1,2 mln osób. Wielu studentów decyduje się kształcić na uczelniach zlokalizowanych w miastach znacznie oddalonych od ich rodzinnych miejscowości, a to wiąże się z koniecznością znalezienia mieszkania, pokoju bądź miejsca w akademiku. Polski Związek Firm Deweloperskich sprawdził, co dzieje się w sektorze mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Wnioski nie napawają optymizmem.