BiznesINFO.pl

Obraz Photo Mix z Pixabay

Ceny mieszkań ostro w górę. Jest drogo, a będzie drożej

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Ceny mieszkań znów w górę. Dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny wskazują, że w II kwartale 2020 roku (kwiecień-czerwiec, to najświeższe dane) ceny na polskim rynku wtórny wzrosły o niebagatelne 15,4 proc w stosunku rok do roku. Jest to kolejne przyśpieszenie dynamiki wzrostu cen, w pierwszym kwartale rosły one w tempie 15,2 proc. 

Mimo pandemii mieszkania drożeją

Jak czytamy w raporcie opublikowanym przez Główny Urząd Statystyczny, mimo trwającej pandemii koronawirusa wzrost cen w stosunku kwartał do kwartału wyniósł 3,2 proc. Jak pisze Business Insider, jest to potwierdzenie głoszonej przez deweloperów tezy, że popyt na mieszkania w Polsce jest tak ogromny, że nawet trwającą epidemia nie jest w stanie zatrzymać wzrostu cen. 

Rynek pierwotny również się nie zatrzymuje. Tutaj ceny wzrosły o 5,3 proc. w skali rok do roku. BI wskazuje, że mniejszy wzrost cen wynika z tego, że ten segment jest znacznie mniejszy. Ponadto, jak wskazuje ekspercki portal, ceny nowych mieszkań są uzależnione od całego szeregu czynników. Metr kwadratowy może mieć inną cenę w dwóch mieszkaniach położonych w tym samym budynku, ponieważ jest on zależny od całościowej kubatury mieszkania.

Tagi:

mieszkanieceny mieszkań

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]