Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Państwowa spółka wyprzedaje mieszkania. Jest pewien haczyk
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 27.05.2024 22:00

Państwowa spółka wyprzedaje mieszkania. Jest pewien haczyk

dom pkp
Fot. Screen pkp.pl, Iberion

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Polskie Koleje Państwowe posiadają sporą liczbę nieruchomości, która zlokalizowane są na terenie całego kraju. Chodzi o m.in. działki, garaże, a nawet mieszkania czy posiadłości. Właśnie udostępniono część z nich do sprzedaży, na chętnych czeka aż 800 ofert.

PKP posiada najwięcej nieruchomości w Polsce?

Polskie Koleje Państwowe zarządzają niemałą liczbą nieruchomości na terenie całej Polski, a jak zapewniał jeszcze rok temu rzecznik PKP w rozmowie z Business Insiderem, spółka jest ”właścicielem jednego z największych jej zasobów w kraju”.

Wiele z tych nieruchomości przeznaczonych jest na wynajem i sprzedaż – podkreślał rzecznik PKP.

Jak się okazuje, wystawiane są najczęściej pustostany, które nie są wykorzystywane w codziennej działalności PKP bądź innych spółek kolejowych.

Nawet 5000 złotych kary, przepisy mówią jasno. Mieszkańcy bloków muszą wiedzieć

PKP sprzedaje mieszkania

Gdzie znaleźć oferty sprzedaży od Polskich Kolei Państwowych? Wystarczy wejść na stronę www.pkp.pl. Warto zaznaczyć, że nieruchomości sprzedawane są tam w formie przetargów. Na stronie możemy znaleźć wyjątkowo zadbane lokale, ale i takie, które wymagają remontu. Informację o ich stanie można sprawdzić na stronie internetowej lub kontaktując się bezpośrednio z pracownikiem odpowiedzialnym za tę nieruchomość.

ZOBACZ: Ważny komunikat PKO BP do wszystkich klientów. Bank wprowadza zmiany

Mieszkanie od PKP za mniej niż 100 tys. zł, jest haczyk

Niektóre oferty mogą przykuć uwagę sporej ilości osób. PKP wyceniło mieszkanie o powierzchni 45 mkw. w miejscowości Gruta (woj. kujawsko-pomorskie) na 85 tys. zł. Spółka podkreśla jednak, że lokal wymaga przeprowadzenia generalnego remontu ze względu na stan techniczny lokalu i standard wykończenia.

PKP oferuje także nieco droższe nieruchomości. Na stronie znaleźć można dwupokojowe mieszkanie w Gdyni o powierzchni 27,90 mkw, którego cena orientacyjna wynosi 225 tys. zł. O wiele więcej zapłacimy w przypadku nieruchomości gruntowej zabudowanej pensjonatem w Ustce (woj. pomorskie). Cena wywoławcza za 234 mkw budynku położonego na 700-metrowej działce to 1,1 mln zł.

Źródło: businessinsider.com.pl