Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Pkp

zegarki, pociąg
27.03.2024 17:59 Zmiana czasu z zimowego na letni 2024. Jest komunikat PKP

Nadchodzi zmiana czasu z zimowego na letni. W Wielkanoc przestawimy zegarki z godziny 2.00 na 3.00 i będziemy spać o godzinę krócej. PKP Intercity poinformowała o zmianach związanych z przejściem na czas letni. Obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy.

PKP Intercity, pociąg
18.03.2024 18:24 Wielkie zmiany w PKP Intercity. Ponad 4 mld zł inwestycji

Klientów największego operatora kolejowego w Polsce czekają wielkie zmiany. PKP Intercity już ruszył z procedurą. Na inwestycje mają zostać przekazane ponad 4 mld złotych.

Pociąg
04.01.2024 10:06 Totalny paraliż na polskiej kolei. Pasażerów czekają poważne utrudnienia

Poważne utrudnienia czekają dzisiaj tych, którzy postanowią podróżować pociągami regionalnymi na wybranych liniach. Wszystko to przez pogodę, która totalnie sparaliżowała polskie koleje i spowodowała ogromny chaos.

pkp-intercity-pociag
03.12.2023 11:18 Znika ważna zniżka na bilety kolejowe. Można skorzystać tylko do 30 grudnia

Tylko w listopadzie br. z usług PKP Intercity skorzystało 5,4 mln pasażerów, a od stycznia narodowy przewoźnik przewiózł aż 62 mln osób. Podróżujący mogą korzystać z różnych promocji m.in. tańszych biletów dla studentów, seniorów czy grup. Jest też pewne zasłużone grono osób, które tylko do 30 grudnia ma prawo do ulgi w wys. 33 proc. O kogo chodzi?

Pociąg PKP Intercity w Gdańsku
07.11.2023 14:00 Koniec z popularną zniżką na kolei. Podano ostateczny termin

Wielkimi krokami nadchodzi koniec jednej z popularniejszych ulg na bilety dostępnej w PKP Intercity. Bardzo prawdopodobne jest, że ruch ten spowoduje odpływ części pasażerów z pociągów. Pojawił się również ostateczny termin wprowadzenia tej zmiany.

Stacja w Kcyni z budynkiem z mieszkaniem na sprzedaż
06.11.2023 14:47 PKP sprzedaje mieszkania. Ceny nieźle zaskakują

Polskie Koleje Państwowe zdecydowały się wystawić na sprzedaż kilka mieszkań kolejowych. Większość z nich jest zlokalizowana przy stacjach kolejowych. Ich ceny są jednak zaskakujące nawet dla starych znawców tematu.

wnętrze pociągu
13.10.2023 11:44 Kosztowna inwestycja PKP, cena zwala z nóg. Tłumaczenia spółki zaskakują

PKP Intercity wymieni wykładziny w pociągach. Zaskakuje koszt tej inwestycji. 

pociąg
08.09.2023 13:25 PKP Intercity zapowiada nowe urządzenia w pociągach

PKP ma nowy pomysł, jak zachęcić podróżnych. Przewoźnik szuka firmy do obsługi automatów do napojów i przekąsek, które zostaną zamontowane w pociągach. Planuje sfinalizować przetarg do końca roku.

pociąg
31.08.2023 13:22 Pozytywne zaskoczenie dla podróżujących koleją. PKP Intercity obniża ceny biletów

Podróżujący pociągami PKP Intercity mają powód do zadowolenia. Przewoźnik zapowiedział, że obniży ceny biletów na wybranych trasach. Mają one zachęcić kolejnych pasażerów. 

pociąg intercity
08.08.2023 13:26 Od września podróże pociągiem mają być jeszcze szybsze. PKP IC zaoferuje krótsze czasy przejazdu na kilku ważnych trasach

Od 3 września nastąpi korekta rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity. Podróżni szybciej dostaną się z Krakowa do Gdańska i z Warszawy do Wrocławia. Pojawią się także nowe połączenia IC.

PKP Intercity
02.06.2023 08:46 PKP Intercity przygotowuje nowość dla pasażerów. Możliwe tańsze bilety

 Wiceprezes spółki PKP Intercity przekazał, że niedługo spółka ogłosi przetarg na wykonawcę programu lojalnościowego. W założeniu pasażerowie mogliby zbierać punkty dzięki którym otrzymywaliby m.in. upusty przy zakupie biletów. 

mieszkania-bloki-nieruchomości
08.04.2023 20:14 PKP sprzedaje nieruchomości, setki ofert do wyboru. „Ceny mieszkań są naprawdę konkurencyjne”

Nieruchomości sprzedawane przez PKP S.A. są w większości własnością Skarbu Państwa, a PKP przysługuje prawo do użytkowania wieczystego. Mieszkania i działki są sprzedawane w trybie przetargów publicznych otwartych, stąd też każdy może wziąć w nich udział. Co roku PKP sprzedaje ok. 400 nieruchomości o łącznej wartości ok. 70-80 mln zł – informuje portalsamorzadowy.pl.

Pendolino w Gdańsku
01.04.2023 16:06 Jutro lepiej przejedź się Pendolino. Dostaniesz papieską kremówkę, wcale nie żartujemy

Można pomyśleć, że jest to kolejny primaaprilisowy żart, i to - nomen omen - niesmaczny. Jednakże to prawda: 2 kwietnia PKP Intercity zamierza serwować kremówki na pokładzie Pendolino.

Pociąg-PKP-pasażer-biznesinfo
07.02.2023 14:23 PKP Intercity wycofuje się z podwyżki cen biletów

Z dniem 1 marca ceny biletów PKP Intercity wrócą do stawek obowiązujących na początku stycznia. Spółka informuje, że rezygnacja z podwyżek jest podyktowana dodatkowymi działaniami optymalizacyjnymi oraz zwiększeniem rekompensaty na 2023 rok z tytułu świadczenia usług publicznych.

Dworzec-PKP-pociąg-pesa-biznesinfo
06.02.2023 21:45 Tańsze bilety na pociąg już w tym miesiącu. Premier zapowiada obniżki cen

W ostatnich miesiącach taryfikator biletów PKP był przedmiotem burzliwych rozmów. Osoby korzystające z tego środka transportu odczuły znaczne podwyżki, które w dłuższej perspektywie czasu mogły poważnie nadwyrężyć ich portfel. Jednak ostatnie słowa szefa rządu zapowiadają zmianę na lepsze.Na konferencji, która odbyła się 6 lutego, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżenie cen biletów.W czasie konferencji w woj. Śląskim, premier został zapytany o obniżenie cen biletów PKP. Szef rządu ocenił, że decyzja powinna zapaść już w tym tygodniu i chciałby, żeby ceny w niedługim czasie wróciły do stanu z 2022 r. - podaje „Business Insider”.

pendolino
30.01.2023 18:47 Podróż pociągiem będzie tańsza. Już wkrótce ceny biletów zostaną obniżone

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd przekaże PKP dodatkowe środki z budżetu państwa na pokrycie wzrostu kosztów energii. Dzięki temu zastrzykowi gotówki, ceny biletów w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną obniżone.

Dworzec-PKP-pociąg-pesa-biznesinfo
29.01.2023 08:51 600 km do pracy i z powrotem. Pani Agnieszka mieszka w Bydgoszczy, a jest urzędnikiem w Warszawie

Pani Agnieszka jest urzędnikiem w Warszawie. By znaleźć się w pracy, musi wyjechać ok. godz. 4:00 i pokonać ponad 300 km. Potem pozostaje jej już tylko wrócić do domu w Bydgoszczy. W efekcie kilka razy w tygodniu kobieta przemierza 600 km z powodu pracy. Jej historię opisał portal Wirtualna Polska.

PKP Cargo
24.01.2023 20:01 Pracownicy PKP Cargo dostaną podwyżki. Spółka porozumiała się ze związkowcami

Prezes podkreślił, że dzięki porozumieniu zostanie zapewniony spokój społeczny w przedsiębiorstwie, co wpłynie pozytywnie na realizację zadań przewozowych wynikających z umów z klientami.Szacowany przez spółkę koszt podwyżek wyniesie ok. 166 mln zł. Związkowcy domagali się podwyżek w wysokości 600 zł. Spółka przekazała, że podwyżki uzgodnione w porozumieniu wyczerpują postulaty Strony Społecznej dotyczące wzrostu wynagrodzeń w 2022 roku i tym samym skutkują zakończeniem sporu zbiorowego w PKP CARGO S.A. wszczętego w 2022 roku."W toku mediacji w ramach procedury rozwiązywania sporu zbiorowego o wdrożenie systemowej podwyżki wynagrodzeń, toczącego się pomiędzy Spółką a Organizacjami Związkowymi będącymi stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Zatrudnionych przez Zakłady PKP Cargo SA zostało podpisane porozumienie, które zakłada przyznanie pracownikom spółki podwyżki wynagrodzenia z dniem 1 stycznia 2023 r." – poinformowała spółka.- Cieszę się, że Zarządowi i stronie społecznej udało się osiągnąć porozumienie płacowe i tym samym zakończyć spór zbiorowy w naszej spółce – mówi Dariusz Seliga, prezes PKP CARGO S.A. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku. PKP Cargo poinformowała w komunikacie, że zakończyły się negocjacje ze związkowcami oraz strony doszły do porozumienia w sprawie podwyżki płac.

czeski pociąg
07.12.2022 18:35 Czeska kolej ma problem. A mają być wzorem dla Polski

Bardzo często w dyskusjach na temat monopolu PKP Intercity w przewozach dalekobieżnych, czeska kolej stawiana jest za wzór. Tam bowiem, w przeciwieństwie do Polski, linie lokalne przetrwały upadek komunizmu, a konkurencja z narodowym przewoźnikiem kwitnie. Jak się jednak okazuje, nie wszystko złoto co się świeci.České drahy, narodowy przewoźnik w Republice Czeskiej, poinformował dzisiaj o likwidacji od nowego rozkładu pociągu pospiesznego “Hukvaldy” jeżdżącego między Ołomuńcem a Boguminem. Pozwalał on na dotarcie do Ostrawy bez przesiadek przed godziną 8 rano.Jak powiedział rzecznik ČD Petr Šťáhlavský w rozmowie z portalem zdopravy.cz, jest to rezultat adaptacji przewoźnika do warunków przewozowych na linii. Tymi są zmiana popytu oraz ekonomia.

PKP podróżowanie pociągami
25.11.2022 17:29 Odszkodowanie za opóźniony pociąg. Tłumaczymy, kiedy możemy oczekiwać rekompensaty od przewoźnika

Najbardziej rozpowszechnionym stereotypem o polskiej kolei jest ten dotyczący opóźnień pociągów w naszym kraju. Jednakże pomimo narzekań, raczej mało kto wie, że można dochodzić odszkodowania oraz zwrotu kosztów biletu od przewoźnika.Sytuacja przykładowa: przychodzimy na stację, mamy uprzednio kupiony bilet na pociąg, ale okazuje się, że jest opóźniony o 60 minut. Gdy już się pogodzimy z tym, że do celu dojedziemy później, z głośników płynie informacja, że pociąg zwiększył je do 125, czeka nas zatem dłuższy pobyt na stacji. Co zrobić?Już w momencie, gdy opóźnienie pociągu przekroczyło 60 minut - nawet jeżeli nie było nas wtedy na stacji - zyskaliśmy pewne możliwości. Możemy ubiegać się o zwrot kosztów biletu, rekompensatę oraz odszkodowanie.

pociąg bullet train
23.11.2022 16:21 Z Warszawy do Łodzi pociągiem już niedługo pojedziesz z prędkością 350km/h

Umowa na zaprojektowanie odcinka kolei dużych prędkości została właśnie podpisana. Poinformowała o tym spółka Centralny Port Komunikacyjny.Mowa o odcinku między Warszawą, a Łodzią. Jego długość to 140 kilometrów.- Spółka CPK podpisała umowy na zaprojektowanie linii, która jest pierwszym elementem nowej sieci kolejowej, a zarazem pierwszym fragmentem kolei dużych prędkości w Polsce –podał CPK.

złodzieje węgla
18.10.2022 21:38 Próbowali ukraść węgiel z wagonów kolejowych. Chcieli go zabrać w 34 reklamówkach

Dwóch mężczyzn, którzy musieli bardzo odczuć kryzys węglowy, postanowiło rozwiązać ten problem, zaopatrując się w węgiel z wagonów kolejowych. Problem w tym, że nie mieli zamiaru za niego zapłacić.

pociąg
07.10.2022 11:51 PKP Intercity oferuje tanie bilety na przejazdy. Promocja potrwa dwa miesiące

Spółka PKP Intercity proponuje pasażerom milion tanich biletów. Promocja na przejazdy będzie obowiązywać do 30 listopada.

Marek BAZAK/East News
07.07.2021 02:00 PKP zatwierdziło ogromne zmiany. Będzie nowy system rezerwacji biletów

PKP przejdzie diametralną zmianę. W planach jest wdrożenie nowego systemu rezerwacji biletów. Aktualnie działający “Kurs 90” jest przestarzały i nie spełnia oczekiwań klientów, którzy uskarżają się na notoryczne awarie i ograniczoną funkcjonalność.Z tego artykułu dowiesz się:Jaki system zamierza wdrożyć PKPKto go sfinansuje i kiedy ma zostać wprowadzony Od czego rozpocznie się cyfrowa rewolucja

PKP nowy rozkład
14.12.2020 01:00 PKP ogłosiło nowy rozkład jazdy. Jeśli wyjeżdżasz na Święta, lepiej się zapoznaj

Z tego artykułu dowiesz się:Jaki był cel zmian w rozkładzieJakie poprawki wprowadziło PKPJakie nowe trasy zostały otwarte

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Dworzec - stacja Warszawa Wschodnia N/Z EP09 Pafawag Wroclaw normalnotorowa lokomotywa elektryczna do prowadzenia ruchu pasazerskiego uzywana przez PKP Intercity zwana "epoka" lub "dziewiatka"
12.12.2020 01:00 Nowy rozkład jazdy PKP przed Świętami. Dużo miłych niespodzianek dla podróżnych

Z tego artykułu dowiesz się:W jaki sposób PKP zmienił swój rozkładCo może okazać się prawdziwą gratką dla fanów koleiJakie zasady obowiązują w trakcie podróży z PKP

PKP InterCity kusi tanimi biletami
27.10.2020 01:00 Kolej kusi tanimi biletami. Do większości dużych miast dojedziemy już za 49 zł

'Koronawirus zmusił Polaków do zmiany swoich przyzwyczajeń podróżniczych. Zagraniczne wojaże z powodu odwoływanych lotów, zamknięć granic czy obowiązku poddania się kwarantannie po przylocie zostały zastąpione podróżami po Polsce. Swoją szansę w tej niezbyt komfortowej sytuacji widzi PKP Intercity.

Limity w PKP
19.10.2020 02:00 Limity pasażerów w pociągach. Wyjaśniamy, jak zajmować miejsca i co zrobić z kupionymi już biletami

Od soboty 17 października obowiązują nowe restrykcje epidemiologiczne. Nie unikniemy ich także w podróżach po kraju. PKP Intrecity wprowadza limity pasażerów podróżujących jednym składem. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem dostępna jest połowa miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc (siedzących i stojących łącznie). PKP Intercity informuje jak na pokładach ich pociągów wygląda kwestia limitów.

  • 1
  • 2