Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wielkie zaskoczenie w sprawie rachunków za gaz. Wystawiono już korekty faktur
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 28.01.2024 11:13

Wielkie zaskoczenie w sprawie rachunków za gaz. Wystawiono już korekty faktur

gaz
Pixabay/PublicDomainPictures

2024 rok zapowiada się dla klientów PGNiG optymistyczniej niż początkowo zakładano. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wystawiło korekty faktur. W tym roku gaz ma być tańszy.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podjęło decyzję. Ceny gazu w 2024 roku

Mimo początkowych założeń wzrostu cen gazu, PGNiG zmieniło zdanie. Firma zamierza utrzymać ceny z 2023 roku. To bardzo dobra wiadomość dla klientów. Oznacza to bowiem, że zamiast zapowiadanej ceny 516,73 zł za MWh, w tym roku będzie to 200,17 zł. To aż o 61,2% mniej. Co się zmieniło i kto na tym skorzysta?
 

Nadchodzi nowy podatek od ogrzewania. Ile wyniesie i jak go uniknąć?

Faktury korygujące PGNiG. Gaz tańszy o ponad 60%

Klienci PGNiG otrzymali już faktury korygujące. Mimo wcześniejszych prognoz, firmie uda się utrzymać w tym roku ceny takie jak w 2023 roku. To wynik Ustawy o ochronie odbiorców gazu, ale również fuzji z grupą Orlen. Co ważne, na obniżce cen skorzystają nie tylko gospodarstwa domowe i wspólnoty mieszkaniowe, ale również podmioty wrażliwe, takie jak domy pomocy społecznej czy szpitale
Osoby, które już uiściły opłatę w zwiększonej wysokości, mogą liczyć na wyrównanie salda w formie nadpłaty.
 

Zmiana grupy taryfowej. Rachunki za gaz mogą zdziwić

Obniżki cen nie dotyczą niestety wszystkich grup taryfowych, a ta ustalana jest zgodnie ze zużyciem gazu zadeklarowanym przez odbiorcę.

Niższe ceny obejmują taryfy W/Z/S-1.1., W/Z/S-1.2., W/Z/S-2.1., a także W/Z/S-2.2. Jednak nic straconego — raz w roku umownym istnieje bowiem możliwość zmiany swojej grupy taryfowej. W obecnej sytuacji, biorąc pod uwagę sporą różnicę ceny, możliwość ta może być bardzo kusząca.

źródło: interia WYDARZENIA

Tagi: PGNiG gaz Ceny