Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Pgnig

Pgnig

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - największe polskie przedsiębiorstwo działające w sektorze energetycznym.

ogrzewanie
18.06.2024 18:25 Żyją w 13-metrowym mieszkaniu. Na widok rachunku za ogrzewanie zamarli z przerażenia

Niesłychanie wysokie rachunki za ogrzewanie otrzymali mieszkańcy bloku komunalnego pod Warszawą. Większość musi zapłacić po kilkanaście tysięcy, jednak rekordowy rachunek dotyczy malutkiego, zaledwie 13-metrowego mieszkania. Jak to możliwe?

PGNiG
18.06.2024 08:42 Ważny komunikat PGNiG. Dotyczy wszystkich Polaków

Ważny komunikat PGNiG. Na stronie internetowej spółki pojawiła się wiadomość dla klientów. Ostrzeżenie dotyczy “niebezpiecznych ofert” dotyczących możliwości zarobku. - Apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności - czytamy w komunikacie.

Kuchenka gazowa
08.06.2024 09:50 Polaków czeka gwałtowna podwyżka cen gazu? Nowe stawki już od 1 lipca

Wszystko wskazuje na to, że od 1 lipca czeka nas gwałtowna podwyżka cen gazu. Obecnie zamrożona cena wynosi 24,62 gr/kWh brutto, ale wraz z początkiem lipca przestanie działać dotychczasowa tarcza ochronna. Ile więcej zapłacimy za gaz?

gaz
02.05.2024 19:01 Miliony Polaków dostają pisma z PGNiG. Tak się zmienią ceny gazu

Czerwiec będzie ostatnim miesiącem z obowiązującymi rządowymi osłonami na ceny energii. Od lipca ceny za gaz istotnie wzrosną, a Polacy będą musieli skonfrontować się z “rachunkami grozy”. PGNiG informowało już swoich klientów o podwyżkach, teraz tłumaczy wysłane milionom pisma i zapowiada dalsze zmiany.

gaz
28.01.2024 11:13 Wielkie zaskoczenie w sprawie rachunków za gaz. Wystawiono już korekty faktur

2024 rok zapowiada się dla klientów PGNiG optymistyczniej niż początkowo zakładano. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wystawiło korekty faktur. W tym roku gaz ma być tańszy.

Gaz na kuchence
05.04.2023 21:35 Będą niższe ceny gazu. Wielu może się już cieszyć

Jak wynika z informacji udostępnionych przez PGNiG Obrót Detaliczny, spółka obniży cenę gazu do poziomu 301,72 zł/MWh. Oznacza to 15 proc. spadek kosztów.

gazomierz
01.04.2023 12:45 Przyszedł do niej rachunek od PGNiG. Kwoty wyglądały jak żart, ale niestety nim nie były

Kobieta dostała prognozę rachunków za gaz na cały rok. PGNiG tłumaczy, że prognozowanie zużycia jest normalną praktyką rynkową.  

gaz
31.03.2023 18:37 Nowy cennik gazu dla przedsiębiorców. PGNiG podało stawki, obowiązują od 1 kwietnia

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny (Grupa Orlen) poinformowała, że od jutra cena gazu dla biznesu wzrośnie z 353,56 zł za MWh netto (tak było w marcu) do 353,59 zł za MWh netto w kwietniu. Od tego miesiąca wprowadzony zostanie też nowy sposób obliczania ceny, aby „bardziej odzwierciedlać trend rynkowy i aktualne notowania Towarowej Giełdy Energii”. 

rachunek-pieniądze-gaz
04.03.2023 18:10 Starsze małżeństwo musi zapłacić przeszło 46 tys. zł za gaz. Życie emerytów zmieniło się w koszmar

Para emerytów z Piły otrzymała zaskakująco wysoki rachunek za gaz. Kilkadziesiąt tysięcy złotych spowodowane jest jedną drobną zmianą w ich mieszkaniu.

gazowiec wikimedia
19.02.2023 14:30 PGNiG właśnie przekazało. Fantastyczne wieści dla bezpieczeństwa energetycznego Polski

Pierwszy z ośmiu należących do Orlenu statków wożących LNG wypłynął z terminalu Sabine Pass w Stanach Zjednoczonych do Polski. Informację o podróży gazowca podało w niedzielę PGNiG.

PGNiG-logo PGNiG-gaz-iberion
08.02.2023 19:26 Nowe oferty na gaz dla przedsiębiorców. Oszczędzić można ponad 30 proc.

Nowe cenniki za gaz okazały się zatrważająco wysokie dla wielu przedsiębiorców, którzy, aby pozostać na rynku, musieli znacznie podnieść ceny oferowanych przez siebie usług. W ostateczności niektórzy z nich musieli zakończyć prowadzone biznesy. W końcu PGNiG obniża ceny gazu dla właścicieli firm.W komunikacie, który został opublikowany w środę, 8 lutego, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny poinformowało, że wprowadzona została nowa oferta na dostarczanie gazu dla przedsiębiorców.

gaz-cena gazu-gaz ziemny-iberion
06.02.2023 17:19 Możesz dostać zwrot pieniędzy za gaz. W ciągu 30 dni wypełnij wniosek

W ostatnich latach ogrzewanie gazowe zyskało na popularności. W taki sposób pozyskiwane jest ciepło nie tylko w blokach mieszkalnych, ale także w domach jednorodzinnych. Jednakże tegoroczne podwyżki cen gazu znacznie nadwyrężyły portfele Polaków, którzy w znacznej części wrócili do tradycyjnych metod ogrzewania swoich gospodarstw domowych.Wniosek o przyznanie dodatku mogą składać osoby posiadające w swoim domu ogrzewanie gazowe. Przybiera on postać zwrotu podatku VAT od ceny gazu dostarczonego w 2023 r., a należność podatkowa jest odliczana od ceny gazu - informuje serwis „Strefa Biznesu”.

ogrzewanie-kaloryfer-grzejnik-ceny energii-biznesinfo
05.02.2023 16:14 Dwie olbrzymie awarie ciepłownicze na Śląsku. 23 tys. mieszkań bez ogrzewania

Z zimnymi kaloryferami muszą spędzać niedzielę mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. W skutek dwóch wielkich awarii ciepłowniczych ogrzewanie straciło czasowo aż 23 tys. mieszkań. Od ogrzewania konieczne było odcięcie dwóch osiedli w śląskiej miejscowości Jastrzębie-Zdrój. Obecnie w mieście są 4 stopnie mrozu (godz. 16). PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa informuje, że trwają intensywne prace nad usuwaniem skutków awarii. Według zapewnień firmy do wieczora awaria ma zostać naprawiona, a ciepło wróci do grzejników, podaje PAP.

rachunki za gaz pozostaną wysokie
18.01.2023 18:30 PGNiG obniżył ceny. Przedsiębiorcy mogą odetchnąć

Po poniedziałkowej informacji o spadku cen gazu w hurcie jest reakcja PGNiG. Spółka w środę opublikowała nowy cennik obowiązujący dla przedsiębiorców. Mogą oni odetchnąć z ulgą.Według dotychczas obowiązującego cennika, minimalny koszt za MWh gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw wynosił 761 zł. Górna granica opłaty wynosiła 793 zł/MWh. Tak podaje portal Money.pl za “Rzeczpospolitą”.Nowe ceny są niższe o 140-160 zł za MWh. Stary cennik ma obowiązywać do końca marca, zaś od 1 kwietnia ceny zawrą się w przedziale 600-650 zł/MWh.Jak podaje Business Insider, PGNiG zastosowało również wygodne dla klienta podejście. Nie musi on bowiem nic robić - rozliczenia automatycznie dostosują się do nowego cennika.

gaz-cena gazu-gaz ziemny-iberion
18.12.2022 15:56 URE zatwierdziło ceny gazu na 2023 rok. Niektórzy zapłacą więcej

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy sprzedaży gazu przez PGNiG Obrót Detaliczny i dystrybucję przez Polską Spółkę Gazownictwa. Jednak poza gospodarstwami domowymi i instytucjami nie ma dobrych wiadomości.Nowa taryfa będzie obowiązywać od 31 marca 2023 roku. Jak podano w komunikacie na stronie URE, zmiany w niej wprowadzone w porównaniu z poprzednią taryfą spowodowane są kryzysem energetycznym.

ważne świat
01.12.2022 08:39 Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

30 listopada tego roku Baltic Pipe uzyskał docelową moc przesyłową, poinformował Gaz- System. Podmorski gazociąg to ważna inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

flaga Polski-Polska-niebo-biznesinfo
14.11.2022 19:26 Polski rząd przejmuje zarząd na akcjach Gazpromu. Decyzja podyktowana jest bezpieczeństwem

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przejęło na wniosek ABW tymczasowy zarząd przymusowy nad akcjami Gazpromu w spółce EuRoPol Gaz. O decyzji mającej skutek natychmiastowy poinformował PAP minister Waldemar Buda. Decyzja o przejęciu zarządu nad rosyjskimi akcjami w polskiej spółce podyktowana jest chęcią uniknięcia paraliżu decyzyjnego i dalszą możliwością działania infrastruktury krytycznej dla przesyłu gazu. Informację jako pierwsza podała "Rzeczpospolita".

PGNiG przejmuje rafinerię w Norwegii. Złoża gazu są ogromne.
03.11.2022 21:35 Polska spółka na liście 120 największych firm świata

Polska ma w końcu firmę, która zajmuje relatywnie wysokie miejsce na liście największych firm na świecie. PKN Orlen awansował z 256 na 113 pozycję.Nastąpiło to po połączeniu PKN Orlen z Grupą Kapitałową PGNiG.Pod względem przychodów, polska spółka zajmuje obecnie 113 miejsce na liście największych firm na świecie. Przed połączeniem polskich gigantów, PKN Orlen zajmował daleką 256 pozycję. Spółka jest największą polską spółką pod względem kapitalizacji.Jest ona również największa pod względem liczby pracowników i przychodów.- Połączyliśmy się z Grupą Kapitałową PGNiG. Tym samym finalizujemy procesy przejęć, dzięki którym wchodzimy do grona 150 największych firm na świecie – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.Zdaniem prezesa stwarza to potencjał do realizacji wielomiliardowych inwestycji wzmacniających bezpieczeństwo i niezależności energetyczną Europy Środkowej.PKN Orlen jest największą firmą energetyczno-paliwową w Europie Środkowej.Połączyliśmy się z @GK_PGNiG. Tym samym finalizujemy procesy przejęć, dzięki którym wchodzimy do grona 150 największych firm na świecie. Stworzyliśmy potencjał do realizacji wielomiliardowych inwestycji wzmacniających bezpieczeństwo i niezależność energetyczną Europy Środkowej— Daniel Obajtek (@DanielObajtek) November 2, 2022 Łączymy siły z @GK_PGNiG. Razem na drodze do zrównoważonej transformacji! pic.twitter.com/uTtActbfke— ORLEN (@PKN_ORLEN) November 2, 2022

mapa polska (1)
27.10.2022 11:12 PGNiG odkryło nowe złoża gazu ziemnego w Polsce

Spółka PGNiG w komunikacie poinformowała o odkryciu nowych złóż w województwie wielkopolskim. Prezes spółki podkreśla, że to dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa dostaw gazu.

Po okresie zniżkowym ceny gazu znowu zaczynają piąć się w górę.
20.10.2022 08:31 PGNiG jest gotowe zapewnić gaz klientom Tauronu

Tauron zapewnia, że nawiązała współpracę z operatorem gazowym. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest gotowe do przejęcia dostaw. Dotychczasowi klienci nie muszą obawiać się o gaz.

PGNiG-logo PGNiG-gaz-iberion
30.09.2022 14:01 PGNiG podpisało dużą umowę z PGE. Dostarczy gaz dla ciepłowni

Polska Grupa Energetyczna podpisała umowy na dostawy gazu od PGNiG. Szacunkowa wartość kontraktu to 23 mld zł. Surowiec trafi do elektrociepłowni.

gazII
27.09.2022 13:21 Otwarto gazociąg Baltic Pipe

Dziś w tłoczni Goleniów nastąpiło uroczyste otwarcie gazociągu Baltic Pipe. Przesył gazu w kierunku Polski ma ruszyć 1 października. Podczas otwarcia wielokrotnie podkreślano znaczenie gazociągu dla bezpieczeństwa energetycznego .

PGNiG-logo PGNiG-gaz-iberion
24.09.2022 09:22 PGNiG zabezpieczyło kontrakty na zakup gazu do Baltic Pipe

23 września 2022 roku PGNiG i Grupa Equinor zawały umowy kupna-sprzedaży gazu ziemnego wydobywanego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, podało PGNiG w komunikacie prasowym.

flaga polska-flaga polski-flaga polska chmury-iberion
11.09.2022 19:26 Zagraniczne media: Dramatyczna sytuacja Polski, nie mamy energetycznego planu awaryjnego

Rząd nieustannie zapewnia o tym, jak bardzo Polska jest zabezpieczona przed ewentualnymi brakami surowców niezbędnych do ogrzewania. O problemie Polski i jej faktycznym braku planu na walkę z kryzysem energetycznym piszą już jednak media niemieckie i brytyjskie. Wszystko wskazuje na to, że Polska nie posiada żadnego planu awaryjnego w zakresie zabezpieczenia surowców do produkcji energii na zimę. Rząd wciąż przypomina o tym, że lada chwila ruszy gazociąg Baltic Pipe, jednak PGNiG nadal milczy w sprawie kontraktów na przesył gazu, jakie musi podpisać z Norwegami. W przypadku braku kontraktów gazociąg nie będzie przesyłał wystarczającej ilości gazu, co uniemożliwi produkcję odpowiedniej ilości energii.

gaz
30.08.2022 16:23 Polskie magazyny gazu wypełnione już w 100%, ale to wciąż za mało

Polska relatywnie dobrze radzi sobie z magazynowaniem energii, w porównaniu z naszymi europejskimi sąsiadami. Na dzień dzisiejszy nasze magazyny są już w pełni zapełnione gazem. Zapełnione magazyny nie rozwiązują jednak całkowicie problemu bezpieczeństwa energetycznego kraju.

mapa polska (1)
26.08.2022 12:26 PGNiG opatentowało wynalazek. To mobilny układ pobierania próbek LNG

Spółka PGNiG opatentowała unikatowe w skali europejskiej urządzenie. To mobilny układ do pobierania próbek LNG.

Daniel Obajtek
26.08.2022 08:54 28 września akcjonariusze zdecydują o połączeniu z PGNiG

PKN Orlen przejął Lotos, planuje również połączyć się z PGNiG. Akcjonariusze zdecydują o fuzji podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, które odbędzie się 28 września.

polska flaga-biznesinfo
23.08.2022 19:44 Do sierpnia tego roku PGNiG odebrało więcej dostaw LNG niż przez cały 2021 rok

Od początku roku dotarło do Polski łącznie 36 dostaw skroplonego gazu. Port w Świnoujściu otrzymał więc więcej gazu niżprzez cały ubiegły rok. W 2021 rokuliczba odebranych ładunków LNG wyniosła 35.