BiznesINFO.pl
PGNiG-logo PGNiG-gaz-iberion

East News

PGNiG podpisało dużą umowę z PGE. Dostarczy gaz dla ciepłowni

30 Września 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Polska Grupa Energetyczna podpisała umowy na dostawy gazu od PGNiG. Szacunkowa wartość kontraktu to 23 mld zł. Surowiec trafi do elektrociepłowni. 

PGNiG i PGE zawarły umowę na dostawy gazu 

PGNiG zawarł ze spółkami z grupy PGE umowę ramową sprzedaży paliwa gazowego wraz z kontraktami indywidualnymi, regulującymi handlowe warunki dostaw gazu - podają spółki w komunikatach. Umowa ramowa została zawarta na czas nieoznaczony, natomiast kontrakty indywidualne na okres od 1 października 2022 roku do 31 grudnia 2025 roku.

Szacowana wartość podpisanej umowy ramowej i kontraktów indywidualnych wynosi ok. 23 mld złotych.  Podstawą kalkulacji formuły cenowej są rynkowe wartości indeksów cen gazu.

– Podpisana z PGNiG umowa na dostawy gazu dla dziesięciu jednostek wytwórczych Grupy PGE przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski na kolejne lata i jest gwarancją stabilnych dostaw energii i ciepła dla naszych klientów. Zakontraktowane paliwo zasili zarówno nasze elektrociepłownie, w których, zgodnie ze strategią, prowadzimy proces dekarbonizacji, jak i powstające bloki gazowo–parowe przy Elektrowni Dolna Odra, które będą stanowić uzupełnienie polskiego miksu energetycznego, wspierając jednocześnie pracę zlokalizowanych w północnej Polsce lądowych farm wiatrowych oraz powstających farm morskich na Bałtyku – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Polska Grupa Energetyczna

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce, a także jedną z jedną z większych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.  

28 września br. PGE podała w komunikacie, że PGE Paliwa, spółka z Grupy PGE, rozpoczęła sprzedaż importowanego węgla do klientów instytucjonalnych (np. szkół, szpitali, a także przedsiębiorców, którzy w swojej działalności zawodowej wykorzystują węgiel.

Źródło: Komunikaty prasowe spółek

Tagi:

gaz ziemnygazPGNiG

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

NIK skontrolowała biomasę. Widzi w niej potencjał dla produkcji energii

Czytaj więcej >

Energetyka

Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

Czytaj więcej >

Energetyka

Tauron apeluje do części klientów. Jeśli chcą płacić mniej za prąd, muszą zmienić umowy

Czytaj więcej >
Dostawcy kombinują, podwyżki ceny prądu stają się faktem

Energetyka

Rachunki za prąd będą wyższe pomimo zamrożenia cen

Czytaj więcej >
Program "Mój prąd" rozpocznie się już wkrótce. Fot. pxhere.com

Energetyka

Urząd Regulacji Energetyki wyzerował stawkę opłaty OZE

Czytaj więcej >

Energetyka

Biedaszyby w Wałbrzychu. Mieszkańcy wykopują węgiel z… ogródka

Czytaj więcej >