Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > PGNiG podpisało dużą umowę z PGE. Dostarczy gaz dla ciepłowni
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 30.09.2022 14:01

PGNiG podpisało dużą umowę z PGE. Dostarczy gaz dla ciepłowni

PGNiG-logo PGNiG-gaz-iberion
East News

Polska Grupa Energetyczna podpisała umowy na dostawy gazu od PGNiG. Szacunkowa wartość kontraktu to 23 mld zł. Surowiec trafi do elektrociepłowni. 

PGNiG i PGE zawarły umowę na dostawy gazu 

PGNiG zawarł ze spółkami z grupy PGE umowę ramową sprzedaży paliwa gazowego wraz z kontraktami indywidualnymi, regulującymi handlowe warunki dostaw gazu - podają spółki w komunikatach. Umowa ramowa została zawarta na czas nieoznaczony, natomiast kontrakty indywidualne na okres od 1 października 2022 roku do 31 grudnia 2025 roku.

Szacowana wartość podpisanej umowy ramowej i kontraktów indywidualnych wynosi ok. 23 mld złotych.  Podstawą kalkulacji formuły cenowej są rynkowe wartości indeksów cen gazu.

– Podpisana z PGNiG umowa na dostawy gazu dla dziesięciu jednostek wytwórczych Grupy PGE przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski na kolejne lata i jest gwarancją stabilnych dostaw energii i ciepła dla naszych klientów. Zakontraktowane paliwo zasili zarówno nasze elektrociepłownie, w których, zgodnie ze strategią, prowadzimy proces dekarbonizacji, jak i powstające bloki gazowo–parowe przy Elektrowni Dolna Odra, które będą stanowić uzupełnienie polskiego miksu energetycznego, wspierając jednocześnie pracę zlokalizowanych w północnej Polsce lądowych farm wiatrowych oraz powstających farm morskich na Bałtyku – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Polska Grupa Energetyczna

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce, a także jedną z jedną z większych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.  

28 września br. PGE podała w komunikacie, że PGE Paliwa, spółka z Grupy PGE, rozpoczęła sprzedaż importowanego węgla do klientów instytucjonalnych (np. szkół, szpitali, a także przedsiębiorców, którzy w swojej działalności zawodowej wykorzystują węgiel.

Źródło: Komunikaty prasowe spółek