BiznesINFO.pl

East News

PGNiG podpisało dużą umowę z PGE. Dostarczy gaz dla ciepłowni

30 Września 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Polska Grupa Energetyczna podpisała umowy na dostawy gazu od PGNiG. Szacunkowa wartość kontraktu to 23 mld zł. Surowiec trafi do elektrociepłowni. 

PGNiG i PGE zawarły umowę na dostawy gazu 

PGNiG zawarł ze spółkami z grupy PGE umowę ramową sprzedaży paliwa gazowego wraz z kontraktami indywidualnymi, regulującymi handlowe warunki dostaw gazu - podają spółki w komunikatach. Umowa ramowa została zawarta na czas nieoznaczony, natomiast kontrakty indywidualne na okres od 1 października 2022 roku do 31 grudnia 2025 roku.

Szacowana wartość podpisanej umowy ramowej i kontraktów indywidualnych wynosi ok. 23 mld złotych.  Podstawą kalkulacji formuły cenowej są rynkowe wartości indeksów cen gazu.

– Podpisana z PGNiG umowa na dostawy gazu dla dziesięciu jednostek wytwórczych Grupy PGE przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski na kolejne lata i jest gwarancją stabilnych dostaw energii i ciepła dla naszych klientów. Zakontraktowane paliwo zasili zarówno nasze elektrociepłownie, w których, zgodnie ze strategią, prowadzimy proces dekarbonizacji, jak i powstające bloki gazowo–parowe przy Elektrowni Dolna Odra, które będą stanowić uzupełnienie polskiego miksu energetycznego, wspierając jednocześnie pracę zlokalizowanych w północnej Polsce lądowych farm wiatrowych oraz powstających farm morskich na Bałtyku – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Polska Grupa Energetyczna

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce, a także jedną z jedną z większych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.  

28 września br. PGE podała w komunikacie, że PGE Paliwa, spółka z Grupy PGE, rozpoczęła sprzedaż importowanego węgla do klientów instytucjonalnych (np. szkół, szpitali, a także przedsiębiorców, którzy w swojej działalności zawodowej wykorzystują węgiel.

Źródło: Komunikaty prasowe spółek

Tagi:

gaz ziemnygazPGNiG

Podobne artykuły

Energetyka

Zbliża się koniec spisywania liczników, pomiar będzie zdalny. Czekają nas rewolucyjne zmiany na rynku energii
Czytaj więcej >

Energetyka

Chcieli wyłudzić dodatek elektryczny. Teraz mogą mieć poważne kłopoty
Czytaj więcej >

Energetyka

Orlen obniża ceny gazu. Skorzysta wybrana grupa klientów
Czytaj więcej >

Energetyka

Ustawa ograniczająca podwyżki cen ciepła. Zdaniem przedstawicieli spółdzielni jest nieskuteczna
Czytaj więcej >

Energetyka

Prace ruszyły. W Polsce powstaje najgłębszy taki odwiert na świecie
Czytaj więcej >

Finanse

Tak źle jeszcze nie było. Po 85 latach na rynku polskiej firmie grozi upadłość
Czytaj więcej >
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]