BiznesINFO.pl
Po okresie zniżkowym ceny gazu znowu zaczynają piąć się w górę.

East News

PGNiG jest gotowe zapewnić gaz klientom Tauronu

20 Października 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Tauron zapewnia, że nawiązała współpracę z operatorem gazowym. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest gotowe do przejęcia dostaw. Dotychczasowi klienci nie muszą obawiać się o gaz. 

Gaz będzie płynąć

Klienci, którzy otrzymali wypowiedzenie umowy na dostawy gazu od Taurona, mogą być spokojni. "PGNiG w porozumieniu z Tauron Sprzedaż ogłosił, że jest gotowy płynnie przejąć tych klientów" - podano w środowym komunikacie Taurona. Podkreślono także, że klienci, którzy mają umowy z Tauronem, będą obsługiwani bez zmian - nie ma mowy o przerwach w dostawach gazu.

Spółka zapewnia także, że jeśli klient nie podpisze umowy z nowym sprzedawcą, nadal będzie miał gaz. W takim przypadku dostawą zajmie się tzw. sprzedawca rezerwowy wyznaczony zgodnie z przepisami prawa energetycznego. Będzie on wystawiał rachunki na podstawie cen wyższych niż taryfa zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Dla dotychczasowych klientów sprzedawcą rezerwowym i sprzedawcą z urzędu jest PGNiG, choć mogą oni wybrać samodzielnie innego dostawcę gazu.

Prezes spółki Tauron Sprzedaż zapewnił, że zmiana operatora będzie dla klientów nieodczuwalna.

Tauron wypowiada umowy na gaz

Tauron niespodziewanie wypowiedział  umowy na dostawy gazu kilkudziesięciu tysięcy klientom z dniem 30 listopada, informuje TVN24 Biznes. Sprawę nagłośnili internauci.  

Jak poinformowała spółka w komunikacie, decyzja wynika z niestabilnej sytuacji na międzynarodowym rynku gazu wywołanej rosyjską agresją na Ukrainę.- Podjęto ją teraz, bo mamy pewność, że klienci są chronieni poprzez mechanizm urzędowej kontroli ceny gazu. Klienci są informowani, że powinni wybrać nowego sprzedawcę gazu – wyjaśnił we wtorek prezes spółki Tauron Sprzedaż Rafał Soja.

Do sprawy odniósł się także wicepremier i minister aktywów państwowych. "Oczekuję od Prezesa Tauronu natychmiastowego wycofania się z nieakceptowalnej decyzji dot. wypowiadania umów na gaz. Nie ma mojej zgody na takie działania. Zmiana operatora powinna odbywać się w sposób nieodczuwalny i bezpieczny dla klienta. Nie będzie przerw w dostawie gazu" — napisał na Twitterze Jacek Sasin.

Tagi:

PGNiGgaz

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

Zmniejszenie produkcji węgla. PGG przedstawia plany i konkretną datę

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 08.06.2019. n/z Stos wegla przygotowany na sprzedaz.

Energetyka

Dane Agencji Rozwoju Przemysłu dotyczące cen węgla w grudniu 2022

Czytaj więcej >
Licznik prądu

Energetyka

Rachunki za prąd w górę. Sprawdź czy masz umowę rezerwową

Czytaj więcej >
WP: 4 mln złotych na rządową kampanię. Najwięcej zarobiła TVP, skorzystał też o. Rydzyk

Energetyka

Obniżone stawki za gaz dla małych piekarni. Zmiany od 1 kwietnia

Czytaj więcej >

Energetyka

Orlen Unipetrol żąda miliardów od czeskiego rządu

Czytaj więcej >

Energetyka

Bezpieczeństwo gazowe Polski. Zdaniem dyrektor URE Małgorzaty Kozak nie możemy być optymistami

Czytaj więcej >