Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Gazprom będzie rozliczony ze swoich działań. Jacek Sasin zapowiada konsekwencje
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 27.06.2022 14:23

Gazprom będzie rozliczony ze swoich działań. Jacek Sasin zapowiada konsekwencje

jacek sasin
EAST NEWS

Jacek Sasin ogłosił w poniedziałek, że Gazprom musi ponieść konsekwencje za odcięcie dostaw gazu do Polski. Minister jest już w kontakcie z PGNiG w tej sprawie.

Podczas senackiej konferencji "Droga do uniezależnienia energetycznego Polski i regionu" zapowiedział konsekwencje dla Gazpromu z powodu odcięcia dostaw gazu.

Gazprom będzie rozliczony

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin zapowiada konsekwencje dla Gazpromu z powodu odcięcia dostaw gazu, które był zobowiązany realizować w ramach kontraktu jamalskiego.

Rosyjska firma odłączyła dostawy do Polski pod koniec kwietnia, ponieważ Polska nie zgodziła się na płatności za gaz w rublach, czego zażyczyli sobie Rosjanie. Zmiana waluty rozliczeniowej musiałaby jednak być uwzględniona jako aneks do kontraktu i być uzgodniona przez obie strony.

Sasin zapewnia, że gazu mamy pod dostatkiem

Jacek Sasin mówił również, że Polska jest zabezpieczona pod względem gazu nie tylko dzięki dostawom morskim do Świnoujścia i własnemu wydobyciu, ale także dzięki połączeniom Z Niemcami i Litwą.

Minister przekazał również, że magazyny gazu są wypełnione w 100 procentach, a w sprawie Gazpromu MAP jest w kontakcie z PGNiG.