Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Rynek

Rynek

biuro
22.05.2024 17:23 Eksperci z JLL podsumowują I kwartał na regionalnych rynkach biurowych

Eksperci JLL przygotowali podsumowanie dotyczące rynku biurowego w pierwszym kwartale 2024 roku. "Początek roku 2024 na wiodących rynkach regionalnych rozpoczął się zmniejszeniem zarówno popytu, jak i podaży" — donoszą.

Oglądanie TV
20.05.2024 19:48 Raport dotyczący subskrybentów SVOD. Zażarta walka o dominację

Analiza przeprowadzona przez portal JustWatch wykazała, jakie zmiany zaszły na rynku platform SVOD (subskrypcja platform na życzenie) i przedstawia, jak poradziły sobie poszczególne serwisy streamingowe.

Maciej Kossowski
20.05.2024 12:51 Prezes ZPWC o nowych możliwościach w internecie. "To dopiero początek"

Na rynku medialnym pojawia się coraz więcej rewolucyjnych rozwiązań. W studiu portalu BiznesINFO pojawił się gość specjalny - Maciej Kossowski, prezes zarządu Związku Pracodawców Wydawców Cyfrowych (ZPWC). Podczas rozmowy opowiedział o nowych możliwościach w internecie i przeanalizował, jak mogą one wpłynąć na rynek medialny. 

Smartwatch
16.05.2024 16:00 Nowy smartwatch Huawei Watch 4 Pro Space Edition z rozbudowaną kampanią marketingową

Polski oddział Huawei CBG (Consumer Business Group) niedługo po światowej premierze urządzeń, która miała miejsce na początku maja w Dubaju, postanowił wystartować z kampanią promującą najnowszą odsłonę smartwatcha premium z rodziny Huawei Watch 4 Pro. Działania, które mają wspierać wejście na polski rynek wersji Space Edition, będą obejmowały wszelkie kanały źródłowe oraz konkretne narzędzia marketingowe. W naszym kraju twarzą kampanii został Remigiusz "reZi" Wierzgoń.

Piekarnia, kobieta
16.05.2024 15:13 Popularna sieć wchodzi do Polski. Wiemy, gdzie otworzy pierwszy sklep

Luca debiutuje w Polsce. Rumuńska sieć piekarni po podbiciu rodzimego rynku rusza na podbój kraju nad Wisłą. Pierwsza piekarnia marki pojawi się jeszcze w maju w Warszawie. Czy Polacy tak jak Rumuni, pokochają te wypieki? 

kontener eksport
14.05.2024 19:22 Międzynarodowe badania grupy Allianz Trade pokazuje, że polskie firmy są spokojne o perspektywy eksportu 2024 roku

W ciągu ostatnich kilku lat rynek dla eksporterów stał się bardzo niepewnym środowiskiem – od pandemii Covid-19, przez inwazję na Ukrainę, po ożywienie napięć na Bliskim wschodzie. Allianz Trade postanowił z tego powodu przeprowadzić, w ramach trzeciej edycji Globalnego Badania, ankietę pośród 3000 eksporterów z wielu krajów – Chin, Francji, Hiszpanii czy też Wielkiej Brytanii. Swój udział miała ten Polska, z której pochodzi ponad 400 firm biorących udział w badaniach Allianz Trade.

OPEC ropa naftowa
14.05.2024 16:43 Najnowszy raport OPEC i prognoza obejmująca cenę ropy naftowej

Od początku roku cena ropy naftowej posiada 10 procentowy wzrost, niezależenie od faktu, że Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (skr. OPEC) od drugiego kwartału ubiegłego roku konsekwentnie podtrzymuje prognozy dotyczące niedoborów surowca, które przewiduje się na następne dwa lata. Prognozowane niedobory, w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat, wyglądają co najmniej niepokojąco i zmusi wiele państw do wykorzystywania swoich dodatkowych zasobów ropy.

pieniądze dane
13.05.2024 17:18 Polacy chętnie oddają swoje dane w zamian za programy lojalnościowe. Badania pokazują realia obecnych zakupów

Coroczne badania, przeprowadzane przez Adyen Retail Report, przedstawiły bardzo ciekawe wnioski dotyczące udostępniania danych przez Polaków. Mianowicie ponad połowa polskich konsumentów chce korzystać z personalizowanych zniżek i specjalnych ofert podczas zakupów. Intrygujące jest to, że nie każda firma ma rozwiniętą infrastrukturę technologiczną, by móc zaoferować takie usługi swoim klientom, a tylko co czwarta firma stwierdza, że zna większość swojej bazy klienckiej na takim poziomie, by móc tworzyć personalizowane rabaty i usługi.  

kakao
13.05.2024 16:51 Wzrost cen kakao na światowych rynkach szybko nie odpuści. Wkrótce Polacy mocniej to odczują

W połowie kwietnia cena za tonę kakao na światowych giełdach przekroczyła 11 tys. dolarów, co było wyższe od wcześniejszych prognoz ekspertów, które oscylowały wokół 7 tysięcy dolarów. Według nich, jeszcze w tym roku cena za tonę kakao może wzrosnąć powyżej 13 tys. dolarów, a nawet zbliżyć się do poziomu 15. tys. Niemniej jednak istnieją ostrzeżenia, że niedobór surowca na światowych rynkach może sięgnąć nawet 374 tysięcy ton w ciągu roku. Jeżeli ten scenariusz się spełni, to polscy konsumenci odczują to w swoich portfelach, nie tylko podczas zakupów słodkich produktów. 

None
22.04.2024 16:23 Fuzje i przejęcia w Polsce: małe firmy na celowniku inwestorów?

Wzrost regulacji i utrzymujące się wysokie stopy procentowe mogą skłonić inwestorów do skupienia się na przejęciach mniejszych spółek w Polsce, prognozują prawnicy Baker McKenzie. Rynek fuzji i przejęć w kraju pozostaje stabilny mimo geopolitycznych zawirowań.

warzywniak
20.04.2024 17:04 Cena popularnego warzywa wystrzeliła. Polacy nie dowierzają

Wiosna przynosi nie tylko cieplejsze dni, ale także sezonowe smaki, w tym ulubioną polską fasolkę szparagową. Jednakże, dla wielu konsumentów cena tego delikatesu staje się nie do przełknięcia, osiągając kolosalne kwoty.

galeria handlowa, Sephora
29.03.2024 19:33 Gigant kosmetyczny znika z tego rynku. Zapadła ostateczna decyzja

Polacy uwielbiają tę markę, od lat sklepy tej sieci kosmetycznej oblegane są przez klientów. Nie każdy rynek był jednak tak łaskawy dla grupy LVMH. W końcu Sephora ogłosiła rozpoczęcie procesu stopniowego wycofywania się.

Programowanie
11.12.2022 08:20 Polskiej branży IT brakuje tysięcy pracowników

W kategorii zatrudnionych pracowników IT Polsce brakuje 147 tys. pracowników do wyniku Unii Europejskiej. Tak wynika z szacunku Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jak się jednak okazuje, braki są znacznie większe.Jak podaje portal Interia.pl, specjaliści IT na rynku pracy to 3,5 proc. wszystkich zatrudnionych osób. Współczynnik jest mniejszy od średniej UE wynoszącej 4,5 proc.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Co to jest startup? Wyjaśniamy krok po kroku

Co to jest startup? Trudno wyjaśnić to w kilku prostych słowach ze względu chociażby na fakt, że jest to słowo nowe i dotąd nie posiada określonych i sztywnych ram znaczeniowych. W wyjaśnieniu tego fenomenu może pomóc jednak cytowana przez portal europa.eu książka Erica Ries'a, który napisał poradnik "Metoda Lean Startup".

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Startup czy start-up? Tłumaczymy pisownię

Startup czy start-up? To niewątpliwie pytanie, które zadało sobie wiele osób, widząc, że obie te formy są w użytku. Tego typu problemy to typowa sprawa w pracy z neologizmami z języków obcych. Która z dwóch form jest jednak poprawna? W tym artykule wytłumaczymy Wam pisownię tego słowa.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Czy firma musi mieć pieczątkę? To zależy. Wyjaśniamy

Czy firma musi mieć pieczątkę? Z pewnością jej posiadanie ułatwia wystawianie dokumentów i nadaje im pewnego urzędowego oraz oficjalnego sznytu. Ale czy taki przyrząd jest naprawdę konieczny w prowadzeniu firmy? Okazuje się, że sprawa jest w zasadzie dość prosta.W polskim prawie nie istnieje bowiem zapis, który nakazywałby posiadanie pieczątki firmom. Oznaca to więc ni mniej, ni więcej, że przedsiębiorstwo samo decyduje czy chce mieć pieczątkę, czy też nie. Niemniej jednak podczas załatwiania spraw w urzędach często przedsiębiorcy mogą natrafić na stawiany im przez urzędników wymóg posiadania pieczątki. Na samych dokumentach urzędowych widnieje czasem rubryka "podpis i pieczęć przedsiębiorcy".

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Co to gospodarka planowa? Najważniejsze cechy

Co to gospodarka planowa? Jest to system gospodarczy, w którym rząd podejmuje wszystkie decyzje gospodarcze. Ziemia i środki produkcji są własnością rządu lub kolektywu. Nie opiera się na prawach podaży i popytu działających w gospodarce rynkowej.

Grupa kapitałowa
07.06.2021 02:00 Grupa kapitałowa jako forma koncentracji spółek

Na rynku biznesowym rysuje się coraz wyraźniejsza tendencja do łączenia się przedsiębiorstw w większe struktury. Jedną z tego typu form gospodarczych są grupy kapitałowe. Grupa kapitałowa stanowi zbiór co najmniej dwóch podmiotów gospodarczych o samodzielności prawnej, które trwale łączy kapitał, strategia, kontrakt, organizacja, rynek lub konkretne osoby. W tworzonym układzie jedno przedsiębiorstwo pełni funkcję spółki dominującej (nadrzędnej) sprawującej kontrolę nad pozostałymi spółkami zależnymi albo stowarzyszonymi. Głównym celem powstawania grup kapitałowych jest ekspansja gospodarcza, rozwój przedsiębiorstw tworzących grupę, a także budowanie przewagi nad konkurencją. Pojęcie grupy kapitałowej często jest używane zamiennie z pojęciem holdingu, ponieważ brak jednoznacznej definicji tych terminów w prawie polskim.Grupa kapitałowa pełni dwie zasadnicze funkcje: zarządza działalnością operacyjną oraz rozwojem poszczególnych spółek wchodzących w jej skład oraz tworzy strategię grupy kapitałowej jako całości.

Deloitte fuzje i przejęcia
11.01.2021 01:00 Na rynku fuzji i przejęć doszło do przewrotu. Winny przede wszystkim jeden czynnik

Z tego artykułu dowiesz się:Jak wyglądał rynek fuzji i przejęć w trakcie pandemiiJakie nastroje panują wśród dyrektorów firmDlaczego fuzje mogą być kluczowe w odbudowie gospodarki

Bezrobocie i wynagrodzenia
20.08.2020 02:00 Bezrobocie rośnie... pensje też. Zaskakujące dane z rynku pracy.

Bezrobocie wzrasta, ale rosną też... wynagrodzenia. Niecodzienne dane opublikował Główny Urząd Statystyczny, który podsumował miniony lipiec. Jak wygląda struktura rynku pracy w Polsce i co to oznacza? Sprawdzamy prognozy ekspertów na nadchodzące miesiące. Radzimy zaciskać pasa i żyć oszczędnie, lepsze czasy szybko nie nadejdą, a na utratę pracy narażony jest każdy.

  • 1
  • 2