Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Raport dotyczący subskrybentów SVOD. Zażarta walka o dominację
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 20.05.2024 19:48

Raport dotyczący subskrybentów SVOD. Zażarta walka o dominację

Oglądanie TV
fot. materiały prasowe

Analiza przeprowadzona przez portal JustWatch wykazała, jakie zmiany zaszły na rynku platform SVOD (subskrypcja platform na życzenie) i przedstawia, jak poradziły sobie poszczególne serwisy streamingowe.

JustWatch i jego analiza dotycząca zmian na rynku platform SVOD

JustWatch przeanalizował zmiany na rynku platform SVOD (subskrypcja platform na życzenie). Ponadto przedstawił, jak wypadły na tle konkurencji konkretne serwisy. 

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie preferencji użytkowników korzystających JustWatch w Polsce (ich liczba waha się między 450 tysięcy a 550 tysięcy).

Spółka Bioceltix złożyła wniosek dotyczący rejestracji leku na osteoartozę u psów

Wyniki udziałów i wzrostu w udziałach platform streamingowych

Udziały na rynku SVOD w pierwszym kwartale 2024 roku pokazują, że nadal przewodzącą platformą streamingową jest Netflix, posiadając ponad dwukrotnie większe udziały w rynku od innych (34 procent). HBO Max (15 procent), Prime Video (12 procent) i Disney+ (11 procent) stale walczą o zajęcie trzeciej lokaty.

Największy wzrost udziałów jest natomiast zauważalny na platformie Player i AppleTV+, u których udział w rynku zwiększył się o 1 procent. Stratę w pierwszym kwartale odnotował Disney+, tracąc 1% udziałów.

Czym jest portal JustWatch?

JustWatch jest największym międzynarodowym przewodnikiem po serwisach streamingowych. Za jego pomocą łatwo się dowiedzieć o dostępności filmów, seriali i wydarzeń sportowych w legalny sposób. Portal liczy na ten moment 40 milionów użytkowników w 140 krajach.