BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Koronawirus sprawił, że wartość polskiej firmy błyskawicznie urosła

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Koronawirus szansą na giełdzie?

Mercator nigdy nie budził specjalnego zainteresowania na giełdzie. Firma o kapitalizacji na poziomie 217,08 mln złotych zajmuje się produkcją rękawic medycznych i odzieży ochronnej. Jednak odkąd koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać na całym świecie, akcje tej polskiej spółki wystrzeliły w górę. Wygląda na to, że firma skorzysta na panice związanej z koronawirusem.

Polska firma zyskała na koronawirusie

Bo kiedy, jak nie teraz przychody producentów środków higieny i masek ochronnych będą większe? Jak podaje fxmag.pl, Mercator działa też w Azji, część produkcji prowadzi w Tajlandii. Choć zaledwie 5% przychodów spółki pochodzi z Chin, a spółka jest na marginesie tego biznesu, to inwestorzy zaczęli masowo skupować akcje. Tylko na koniec stycznia akcje spółki Mercator Medical skoczyły o 135%.

Akcjonariusze przed szansą na zysk

Po informacjach o rozprzestrzenianiu się koronawirusa we Włoszech można spodziewać się zwiększonego zainteresowania produktami firmy Mercator. W momencie wydawania tego tekstu akcje Mercator Medical kosztują 22 zł. Jeżeli koronawirus zostanie wykryty w Polsce, to akcje spółki wystrzelą, dlatego też jest to jedna z ostatnich chwil, by kupić akcje w takiej cenie. W innym wypadku może być już za późno.

Musimy jednak podkreślić, że w żadnym wypadku nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Niniejszy artykuł w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Tagi:

rynekjak pomnożyć pieniądzefinanse

Podobne artykuły

Finanse

Brakuje jednego dokumentu, ZUS nie wypłaci emerytury. Długa lista warunków
Czytaj więcej >

Finanse

ZUS przypomina. Zostało niewiele czasu, lepiej się pospiesz
Czytaj więcej >

Finanse

Emerytury księży nie zaskakują. Jeden element, a byłyby niskie
Czytaj więcej >

Energetyka

Możesz otrzymać zwrot podatku VAT za gaz. Trzeba złożyć wniosek, skorzystają setki tysięcy Polaków
Czytaj więcej >

Finanse

Klienci banku Santander nie zalogują się przez profil zaufany. Serwis czasowo wyłączony
Czytaj więcej >

Finanse

Miliony Polaków otrzymało PIT z ZUS-u. Zakład wyjaśnia, kiedy musisz rozliczyć się samodzielnie
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]