koronawirus-pieniadze-pixnio.com
pixnio.com
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Lutego 2020

Koronawirus sprawił, że wartość polskiej firmy błyskawicznie urosła

Koronawirus szaleje na całym świecie. Zarażonych jest już ponad 80 tysięcy osób. Panika związana z epidemią odbija się na światowych rynkach. Jednak szaleją też akcje pewnej firmy produkującej sprzęt medyczny. W ostatnim czasie akcje krakowskiej spółki Mercator Medical skoczyły ponad dwukrotnie. A może być jeszcze lepiej.

Koronawirus szansą na giełdzie?

Mercator nigdy nie budził specjalnego zainteresowania na giełdzie. Firma o kapitalizacji na poziomie 217,08 mln złotych zajmuje się produkcją rękawic medycznych i odzieży ochronnej. Jednak odkąd koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać na całym świecie, akcje tej polskiej spółki wystrzeliły w górę. Wygląda na to, że firma skorzysta na panice związanej z koronawirusem.

Wyborcza: rząd nie ma już pieniędzy na wydatki socjalne. Prezydent wycofuje się z głównej przedwyborczej obietnicyWyborcza: rząd nie ma już pieniędzy na wydatki socjalne. Prezydent wycofuje się z głównej przedwyborczej obietnicyCzytaj dalej

Polska firma zyskała na koronawirusie

Bo kiedy, jak nie teraz przychody producentów środków higieny i masek ochronnych będą większe? Jak podaje fxmag.pl, Mercator działa też w Azji, część produkcji prowadzi w Tajlandii. Choć zaledwie 5% przychodów spółki pochodzi z Chin, a spółka jest na marginesie tego biznesu, to inwestorzy zaczęli masowo skupować akcje. Tylko na koniec stycznia akcje spółki Mercator Medical skoczyły o 135%.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Gotówka od rodziców do opodatkowania. Inaczej możesz mieć kłopoty z fiskusem
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

Akcjonariusze przed szansą na zysk

Po informacjach o rozprzestrzenianiu się koronawirusa we Włoszech można spodziewać się zwiększonego zainteresowania produktami firmy Mercator. W momencie wydawania tego tekstu akcje Mercator Medical kosztują 22 zł. Jeżeli koronawirus zostanie wykryty w Polsce, to akcje spółki wystrzelą, dlatego też jest to jedna z ostatnich chwil, by kupić akcje w takiej cenie. W innym wypadku może być już za późno.

Musimy jednak podkreślić, że w żadnym wypadku nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Niniejszy artykuł w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Groźny incydent w szpitalu Praskim. Pacjent rzucił się z nożem na ratownika medycznego
  2. Oficjalna informacja wydana przez GIF. Lek wycofany z rynku z powodu wady jakościowej
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Polskie służby medyczne weszły do samolotu, który przyleciał z Włoch. Nagrano ich działania [FILM]
Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News