BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Nowa sieciówka podbija Polskę. W przyszłym roku chce być liderem rynku

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

TEDi rozpoczyna ekspansję

TEDi, sieć dyskontów, której właścicielem jest niemiecki koncern Tengelmann Group na polskim rynku działa od 2018 roku. Portal wiadomoscihandlowe.pl podaje, że na dzień bilansowy 30.04.2019 spółka miała w Polsce 14 placówek i zatrudniała 153 osoby. TEDi planuje kontynuować swoją działalność i rozwijać ekspansję na polskim rynku. Do 30 kwietnia 2020 roku sieć chce otworzyć 35 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce. Wówczas w naszym kraju będzie łącznie 50 placówek sieci. Spółka przewiduje wynajem lokali. 

To dopiero początek

W 2018 roku spółka poniosła ok. 27,3 mln zł kosztów działalności operacyjnej i wykazała stratę z tego tytułu w wysokości ok. 6,2 mln zł. Portal zaznacza, że spółka jest w trakcie rozwoju, a strata wynika z inwestycji w nowe lokalizacje i braku sprzedaży. Firma zamierza w najbliższych latach osiągnąć pozytywne wyniki, co jest prawdopodobne ze względu na doświadczenie i potencjał produktowy w branży detalicznej, w której działa. Asortyment sieci TEDi zawiera artykuły wyposażenia domu i aranżacji wnętrz, akcesoria biurowe czy elektronikę i narzędzia. W ofercie można znaleźć także zabawki oraz produkty dla zwierząt.

Bez porównań

Szef sieci TEDi w Polsce uważa, że porównywanie jego firmy z innymi dyskontami non-food, jak KiK czy Pepco nie ma sensu. - Od razu można zauważyć, że w placówkach Pepco i KiK dominują tekstylia, w naszych sklepach tak nie jest. Produkty, które można kupić w sklepach TEDi, są uwielbiane przez polskich klientów. Mamy w ofercie szeroką gamę wyrobów niedostępnych w innych sieciach handlowych, ponadto w naszej ofercie znajduje się szeroka gama artykułów przemysłowych - do domu (kuchni, łazienki), biura, majsterkowania, artykuły dekoracyjne, drogeryjne, dla zwierząt, zabawki, duży dział party oraz asortyment sezonowy - tłumaczy cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl Mirosław Huczek, prezes zarządu spółki TEDi Sieć Handlowa.

Tagi:

zakupyskleprynek

Podobne artykuły

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >

Handel

Papryka nie jest zbyt droga. Jeden kraj chętnie kupuje ją z Polski
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszukali prawie 700 osób na „cudowne garnki”, niektórzy poszkodowani nieświadomie podpisali umowy kredytowe. Teraz ruszył proces
Czytaj więcej >

Handel

Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje
Czytaj więcej >

Handel

Po 70 latach działalności polska firma ogłasza upadłość. Wiele osób straci pracę, zadłużenie jest ogromne
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]