TEDi nie zamierza się zatrzymywać. Do kwietnia 50 sklepów w Polsce, a to dopiero początek
Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Grudnia 2019

Nowa sieciówka podbija Polskę. W przyszłym roku chce być liderem rynku

TEDi, sieć dyskontów non-food zamierza podbić polski rynek. Firma planuje do końca kwietnia przyszłego roku zwiększyć liczbę sklepów w Polsce do 50 - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

TEDi rozpoczyna ekspansję

TEDi, sieć dyskontów, której właścicielem jest niemiecki koncern Tengelmann Group na polskim rynku działa od 2018 roku. Portal wiadomoscihandlowe.pl podaje, że na dzień bilansowy 30.04.2019 spółka miała w Polsce 14 placówek i zatrudniała 153 osoby. TEDi planuje kontynuować swoją działalność i rozwijać ekspansję na polskim rynku. Do 30 kwietnia 2020 roku sieć chce otworzyć 35 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce. Wówczas w naszym kraju będzie łącznie 50 placówek sieci. Spółka przewiduje wynajem lokali.

To dopiero początek

W 2018 roku spółka poniosła ok. 27,3 mln zł kosztów działalności operacyjnej i wykazała stratę z tego tytułu w wysokości ok. 6,2 mln zł. Portal zaznacza, że spółka jest w trakcie rozwoju, a strata wynika z inwestycji w nowe lokalizacje i braku sprzedaży. Firma zamierza w najbliższych latach osiągnąć pozytywne wyniki, co jest prawdopodobne ze względu na doświadczenie i potencjał produktowy w branży detalicznej, w której działa. Asortyment sieci TEDi zawiera artykuły wyposażenia domu i aranżacji wnętrz, akcesoria biurowe czy elektronikę i narzędzia. W ofercie można znaleźć także zabawki oraz produkty dla zwierząt.

Bez porównań

Szef sieci TEDi w Polsce uważa, że porównywanie jego firmy z innymi dyskontami non-food, jak KiK czy Pepco nie ma sensu. - Od razu można zauważyć, że w placówkach Pepco i KiK dominują tekstylia, w naszych sklepach tak nie jest. Produkty, które można kupić w sklepach TEDi, są uwielbiane przez polskich klientów. Mamy w ofercie szeroką gamę wyrobów niedostępnych w innych sieciach handlowych, ponadto w naszej ofercie znajduje się szeroka gama artykułów przemysłowych - do domu (kuchni, łazienki), biura, majsterkowania, artykuły dekoracyjne, drogeryjne, dla zwierząt, zabawki, duży dział party oraz asortyment sezonowy - tłumaczy cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl Mirosław Huczek, prezes zarządu spółki TEDi Sieć Handlowa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News