Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Renta

Renta

Seniorka
27.12.2023 12:51 7635 zł dla niektórych seniorów w 2024 roku? Jest inny plan na wypłatę tego świadczenia

Renta wdowia to świadczenie, które było jednym ze sztandarowych postulatów wyborczych Lewicy. Miało zostać wprowadzone już w przyszłym roku, ale niedawno wyszło na jaw, że w projekcie budżetu nie znalazły się środki na ten cel. Teraz okazuje się, że rząd ma jednak pewien plan na to świadczenie.

Pieniądze
24.12.2023 13:14 Emerytura po śmierci współmałżonka nie przepada. Jak ją przejąć i ile wynosi?

Odejście współmałżonka nie tylko jest ciężkim przeżyciem - powstaje wówczas konieczność podjęcia decyzji dotyczącej jego emerytury. Wybór jest niestety również powiązany ze świadczeniem, które pobiera wdowa lub wdowiec.

Pieniądze
22.12.2023 22:16 Renta wdowia poza budżetem. Fatalna wiadomość dla emerytów

Renta wdowia nie zostanie wypłacona w 2024 roku? Dotacja budżetowa do FUS (Fundusz Ubezpieczeń Społecznych) została zmniejszona w projekcie budżetu na 2024 roku. Przewidywano, że to właśnie te pieniądze zostaną przeznaczone na wypłaty rent wdowich.

pieniadze-portfel-swiadczenie-zus
14.12.2023 12:19 Można dostać 2 tys. zł specjalnej renty. Jakie warunki należy spełnić?

Osoby, które z powodu złego stanu zdrowia nie mogą pracować zarobkowo, mają prawo ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Świadczenie to jest wypłacane przez ZUS w wys. 2 tys. zł – informuje Onet. Poniżej wyjaśniamy, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać te pieniądze.

senior-emeryt-dom-dziadek
14.12.2023 11:11 Ważna wiadomość dla wielu seniorów. Chodzi o wypłaty emerytur

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. Jednak w zależności od układu kalendarza mogą one ulec zmianie. W rezultacie część seniorów otrzyma aż dwa grudniowe przelewy, ale w styczniu nie dostanie ani jednego. Kto powinien się przygotować na ten scenariusz?

Pieniądze
10.12.2023 21:19 Prawie 1600 złotych renty dla uzależnionych. Co zrobić, żeby otrzymać pieniądze od ZUS?

Uzależnienie od alkoholu to problem, który dotyka ogromnej części Polaków. Badania pokazują, że coraz więcej osób traci życie z powodu alkoholu. Osoby, które zmagają się z uzależnieniem, często nie są w stanie podjąć pracy zarobkowej. W takiej sytuacji przysługuje im pomoc finansowa.

Pieniądze, zdjęcie ilustracyjne
10.12.2023 11:23 Wsparcie dla uzależnionych od alkoholu. Są jednak warunki

Problem uzależnienia od alkoholu w przypadku Polski jest bardzo poważny. Okazuje się jednak, że oprócz terapii osoby cierpiące na tę przypadłość mogą uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe.

Pieniądze z ZUS
05.12.2023 16:36 ZUS będzie rozdawał 3495 złotych. Nowe świadczenie już od stycznia

Styczeń przyniesie sporą rewolucję wśród świadczeń oferowanych przez ZUS. Pojawi się bowiem zupełnie nowa metoda wsparcia, do otrzymania której kwalifikować się będzie sporo osób. Mowa nawet o kwocie 3495 złotych.

zus-logo-pieniadze
04.12.2023 15:06 ZUS właśnie przekazał, skorzystało już 588 tys. emerytów i rencistów. Prosty sposób, by płacić mniej

Polscy seniorzy mogą korzystać z różnego rodzaju ulg, które mają za zadanie przynajmniej częściowo odciążyć ich domowe budżety. Jednym z dokumentów potwierdzających status emeryta/rencisty jest legitymacja, od tego roku wydawana w wersji elektronicznej. Do tej pory pobrało ją już 588 tys. osób. ZUS przekonuje, że mówimy o “super rozwiązaniu dla świadczeniobiorców ze smartfonem”. Dlaczego?

Emeryci
01.12.2023 22:19 Nawet 7600 zł dla części emerytów. Projekt ustawy trafił już do Sejmu

Rentę wdowią otrzymują wdowy lub wdowcy po śmierci współmałżonka. Okazuje się, że projekt ustawy zakładający zmiany w tym świadczeniu już trafił do Sejmu. Jego modyfikacje mają zapewnić poprawę sytuacji finansowej osób, którym ciężko jest utrzymać się w czasie wysokiej inflacji. 

emerytki-seniorki-spacer
22.11.2023 12:57 Czeka nas wielka rewolucja w emeryturach? Chcą zmian w waloryzacji i rentach

Wybory parlamentarne to już przeszłość, ale przed nami wciąż pozostaje wiele pytań i spraw, które trzeba rozwiązać. Prezydent Andrzej Duda powierzył misję tworzenia rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. To jednak od Sejmu zależy, kto przez najbliższe lata będzie sprawował władzę w Polsce. Ostatnie głosowania dowodzą, że większość sejmowa należy do Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy. Wyborcza.biz ustaliła, jakich zmian w emeryturach możemy się spodziewać, jeśli to właśnie te partie utworzą nowy rząd.

Emerytury seniorów
14.11.2023 16:09 Niepokojące wieści dla emerytów. Świadczenia pójdą w dół

Grudzień niesie ze sobą poważne zmiany finansowe dla seniorów. Są one jednak na tyle niekorzystne, że zagrażają emeryturom i rentom osób, które na emeryturę przeszły wcześniej.

Pieniądze w portfelu
13.11.2023 21:59 3494,57 zł dla każdego. Wystarczy złożyć jeden wniosek

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom Polaków. Uruchomiony został specjalny program wsparcia, w ramach którego można otrzymać prawie 3,5 tys. złotych. Składanie wniosków ruszy w przyszłym roku.

Pieniądze na stole
28.10.2023 19:30 Nawet 1100 zł więcej dla seniorów. Jakie są warunki?

Przy obecnej sytuacji ekonomicznej wielu seniorów poszukuje świadczeń, z których mogliby pobierać dodatkowe pieniądze do emerytury. Mało który emeryt wie jednak, że suma kilku świadczeń pozwala na uzyskanie dodatkowych kilku tysięcy złotych. Taka suma jest wsparciem o niepodważalnym znaczeniu.

Kobieta licząca pieniądze, gotówka
26.10.2023 15:28 Renta wdowia. Nawet 7635 zł dla wielu seniorów w Polsce

Seniorom w Polsce nie żyje się lekko - wysokość świadczeń emerytalnych nie należy do najwyższych, do lekarzy specjalistów trzeba czekać w długich kolejkach, a leki są drogie. Do tego trzeba dodać wszechobecną drożyznę. W jeszcze gorszej sytuacji są emeryci, którzy stracili małżonka. W takiej sytuacji koszty utrzymania domu i opłacenia rachunków w całości spoczywają na jednej osobie, która do tej pory mogła liczyć na wsparcie finansowe drugiej połówki. Już niedługo sytuacja takich osób może ulec poprawie, a to za sprawą renty wdowiej.

Pieniądze z ZUS
24.10.2023 12:00 ZUS może wypłacić blisko 1600 zł. Są jednak warunki

1588,44 złote w ramach świadczenia oferowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest bardzo interesującą propozycją. W obecnych czasach może bowiem pomóc sporej ilości osób potrzebujących dodatkowych środków do życia. Aby otrzymać pieniądze, trzeba jednak uprzednio spełnić postawione przez ZUS warunki.

Pieniądze na kalendarzu
23.10.2023 14:11 Renta szkoleniowa. 1200 zł z ZUS przez 3 lata. Mało kto wie o świadczeniu

Poszukując dodatkowych programów wsparcia, bardzo łatwo jest nie zauważyć mniej popularnych świadczeń. Jedno z nich jest o tyle warte uwagi, że pozwala na dopływ środków z ZUS przez trzy lata z rzędu. Oczywiście, trzeba spełnić odpowiednie warunki, aby pieniądze otrzymać.

zus_pieniadze_2023
20.10.2023 15:14 ZUS: pieniądze czekają, a nikt się nie zgłasza. “Nasi klienci bardzo rzadko składają wniosek”

Świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych mogą mieć różną formę: pieniężną, gdy mówimy o emeryturach, rentach czy zasiłkach lub rzeczową: w postaci sprzętu rehabilitacyjnego czy świadczeń w naturze. W zależności od sytuacji życiowej może się okazać, że ubezpieczonemu przysługuje np. zasiłek opiekuńczy, świadczenie rehabilitacyjne czy renta szkoleniowa. To właśnie na temat tej ostatniej opcji Polacy mają dość niewielką wiedzę. Dlaczego?

None
19.10.2023 16:27 Nowe świadczenie wspierające dla osób niepełnosprawnych od 1 stycznia 2024 r. Kwoty, zasady wypłaty, terminy

Nowe świadczenie wspierające dla osób niepełnosprawnych wejdzie w życie 1 stycznia 2024 r. Będzie wsparcie dla wielu osób w Polsce. Jakie są zasady wypłaty i ile pieniędzy można dostać?

Pieniądze, kalendarz
18.10.2023 11:48 Ostatnie dni na dopełnienie ważnego obowiązku w ZUS. Później pieniądze przepadną

Zostało tylko kilkanaście dni, żeby do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostarczyć dokumenty wymagane do wypłaty konkretnego świadczenia. ZUS ostrzega, że jeśli zainteresowani tego nie zrobią, nie otrzymają pieniędzy za ten miesiąc.

Pieniądze dla emerytów
27.09.2023 16:19 Seniorzy załamują ręce. Nie będzie zapowiadanego świadczenia

Wydawałoby się, że nie ma już koncepcji na kolejne świadczenia dla emerytów. Na początku roku tezie tej zdawały się przeczyć prace Senatu w sprawie otrzymanej petycji, proponującej nowy dodatek. Znamy kolejne szczegóły.

Pieniądze oraz list z ZUS
19.09.2023 08:43 Dodatkowe 553,30 zł z ZUS. Potrzebny jeden wniosek

Kwestia uzyskania dodatkowych pieniędzy z ZUS wciąż potrafi wzbudzić wielogodzinne dyskusje. Świadczenia mają różne kryteria przyznawania - jedne można otrzymać automatycznie, inne tylko na wniosek i po spełnieniu warunków. Podobnie sytuacja wygląda w opisywanym przypadku. Trudno się dziwić, taka kwota pieniędzy piechotą nie chodzi.

zus-dokument-pieniadze
16.09.2023 09:22 To zaświadczenie trzeba złożyć w ZUS-ie do końca września. Wiele osób powinno dopilnować terminu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że z końcem września upływa termin składania ważnego zaświadczenia. Chodzi o dokument potwierdzający, że uczniowie, którzy ukończyli 16. rok życia i pobierają rentę rodzinną, kontynuują naukę. Spóźnienie się ze złożeniem tegoż zaświadczenia niesie ze sobą poważne konsekwencje. Poza uczniami jest jeszcze jedna grupa osób, która niebawem musi dopilnować formalności z ZUS-em. 

dzieci
28.08.2023 19:34 Zaskakująca wiadomość. 14. emerytura trafi także do dzieci

14. emerytura dla dzieci? W pierwszym momencie brzmi absurdalnie. Jak się jednak okazuje, kwestia “czternastki” trafiającej do najmłodszych od momentu jej wprowadzenia jest realna, a grupa docelowa olbrzymia. O co dokładnie chodzi i komu należy się dodatkowe świadczenie?

Pieniądze w portfelu
22.08.2023 21:57 Niesamowite wsparcie. Wielu emerytów dostanie nawet 7600 zł

Pojawił się projekt zmian w rencie rodzinnej, która przysługuje wdowie lub wdowcowi. Według pomysłodawców, świadczenie ma zwiększyć swobodę seniorów pod względem wyboru i możliwości. Proponowane zmiany znajdują się już w Sejmie.

pieniądze
13.08.2023 18:04 900 plus. Nowy pomysł na wsparcie seniorów. Politycy mówią, że zmieni życie emerytów

W Sejmie cały czas trwają prace nad obywatelskim projektem dotyczącym renty wdowiej, a tymczasem kolejne środowiska już zgłaszają chęć różnych jej modyfikacji. Dzięki nim sytuacja finansowa owdowiałych seniorów miałaby ulec znacznemu polepszeniu. Właśnie dlatego swoje propozycje przedstawiły już Lewica i “Solidarność”. W kuluarach mówi się także, że zmiany poważnie rozważa PiS.

pieniadze-gotowka-zus
29.07.2023 19:37 553,30 zł miesięcznie bez względu na wiek. Niewiele osób słyszało o tym dodatku

Tylko w obrębie samego Podkarpacia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca 1596 specjalnych dodatków w wys. 553,30 zł miesięcznie – informuje rynekzdrowia.pl. Świadczenie to jest przyznawane osobom, które straciły obydwoje rodziców i z tego tytułu są uprawnione do renty rodzinnej – nie obowiązuje wówczas żadne kryterium wieku.

Zasiłek dla bezrobotnych do zwiększenia
17.07.2023 21:09 Nowy, ważny dodatek. Wiele osób otrzyma nawet 3500 zł miesięcznie. Kto się załapie?

Nowy dodatek został właśnie przyjęty przez Sejm. Jest to świadczenie, którego celem jest wspieranie osób niepełnosprawnych.