Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Pracownicy

Pracownicy

biznes-info-640x433
23.06.2019 02:00 Czym jest rozmowa kwalifikacyjna? Wyjaśniamy

Czym jest rozmowa kwalifikacyjna? Jest to przede wszystkim szansę dla pracodawcy na spotkanie z kandydatem i przekonanie się, czy warto go przyjąć na dane stanowisko. Zrobienie dobrego wrażenia na rozmowie kwalifikacyjnej daje dużą przewagę nad innymi osobami starajacymi się o pracę.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Co motywuje do pracy? Rozmowa kwalifikacyjna: podpowiadamy

Co motywuje do pracy? Rozmowa kwalifikacyjna to nie tylko rozmowa o naszym CV, kompetencjach, osobowości czy wrażeniach z poprzednich miejsc pracy. Podczas niej mamy także zaprezentować swoją motywację do pracy. Chodzi oczywiście o to, by mówić o tym, co napędza nas w pracy zawodowej. Problem w tym, że nie jest to takie łatwe.Na samym początku musimy wiedzieć, jakie są czynniki motywacji. Tych jest całkiem sporo i w zależności od naszego doświadczenia życiowego, sytuacji prywantej, w której się znajdujemy, zasobności portfela i innych okoliczności, te mogą być najróżniejsze. Od rozwoju osobistego, przez wyzwania i doświadczenia, dostęp do szkoleń, bezpieczeństwo po nawet pretekst do tego, by wyrwać się z domu - powodów do pracy jest wiele, a podzielić je można w zasadzie na cztery kategorie:Pieniądze,Rozwój,Stosunki międzyludzkie,Stabilność zatrudnienia.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Jakie wady? Rozmowa kwalifikacyjna: podpowiadamy co odpowiedzieć

Jakie wady? Rozmowa kwalifikacyjna prowadzi nie tylko do wyeksponowania naszych dobrych stron, pozytywnych aspektów, ale nierzadko bywa, że rekruterzy chcą też wiedzieć, jakie posiadamy wady. Nie tylko jednak poinformowanie o tych wadach jest istotne. W kwestii mówienia o swoich słabościach ważne jest nie to, o czym mówimy, ale jak o tym mówimy i jak argumentujemy swoje racje.Ważne jest, by na pytanie o wady odpowiedzieć we właściwy sposób. Podczas gdy pytanie o mocne strony nawet z niezadowalajacą odpowiedzią z naszej strony nie jest w stanie nam, jako kandydatom, wyrządzić większej szkody, o tyle zła odpowiedź na pytanie o wady może być powodem, przez który oferta pracy przejdzie nam obok nosa. Pracodawca pytając o wady chce nie tylko wiedzieć, jak mogą one szkodzić w stosunku pracy, ale jak dana osoba będzie się czuła na miejscu zatrudnienia, ale także zobaczyć, jak kandydat działa w sytuacjach stresowych, a takimi z pewnością są momenty, kiedy na rozmowie kwalifikacyjnej pada pytanie o nasze wady.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Co po rozmowie kwalifikacyjnej? Wyjaśniamy

Co po rozmowie kwalifikacyjnej? Takie pytanie niewątpliwie plącze się po głowie niejednego kandydata, który został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Wielu niestety sądzi, że sam fakt otrzymania zaproszenia na rozmowę jest równoznaczny z otrzymaniem zatrudnienia. Nic bardziej mylnego.Należy pamiętać, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruterzy starają się ocenić naszą kandydaturę na dane stanowisko, a także choć trochę nas poznać, by móc zbadać nie tylko nasze kompetencje, ale także zachowanie w obliczu pracy z innymi ludźmi. Co więcej, ważne jest, by odpowiednio zachować się nie tylko w trakcie rozmowy, ale także i po niej.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Rozmowa kwalifikacyjna: co zabrać? Podpowiadamy

Rozmowa kwalifikacyjna: co zabrać ze sobą, by dobrze wypaść? Warto bowiem pamiętać, że przez cały proces rozmowy kwalifikacyjnej jesteśmy oceniani. O tym, jakie pozostawimy wrażenie, decyduje także nasze przygotowanie nie tylko pod względem merytorycznym, ale także czysto fizycznym. Mowa tutaj o odpowiednim stroju na rekrutację, ale takż wszystkich gadżetach, jakie ze sobą przyniesiemy.No właśnie - o czym pamiętać szczególnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Co zabrać, by wyjść na osobę zorganizowaną i przygotowaną pod każdym względem? Jest kilka rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą na spotkanie z rekruterami przede wszystkim. Niewątpliwie nasze szanse na rekrutaje wzrosną, kiedy zrobimy dobre wrażenie.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Co to rozmowa kwalifikacyjna? Wyjaśniamy

Co to rozmowa kwalifikacyjna? Pytanie wydaje się błahe, ale wymaga dłuższej odpowiedzi. Rozmowa kwalifikacyjna to bowiem część kompleksowego procesu, który składa się przede wszystkim z samej rozmowy, ale także istotne są wydarzenia ją poprzedzające, a szczególnie jej następstwa, które mogą mieć wpływ na nasze życie nawet w perspektywie do końca życia.Rozmowa kwalifikacyjna jest wymiennie nazywana także "rozmową rekrutacyjną", a także "wywiadem". Niektórzy stosują nawet z angielska nazwę "interview". To podstawowy element procesu selekcji kandydatów na miejsce pracy, choć trzeba powiedzieć, że nie jest to jedyny sposób na wybór przyszłych pracowników.

biznes-info-640x433
21.06.2019 02:00 Rozmowa kwalifikacyjna: co powiedzieć o sobie? Podpowiadamy

Rozmowa kwalifikacyjna: co powiedzieć o sobie i jak to zrobić, by nie zanudzić opowieścią życia siedzącego naprzeciw rekrutera? Nie jest to łatwa sztuka, ale z całą pewnością wykonalna. O tyle o ile pytania dotyczące doświadczenia, poprzednich stanowisk i płacy, nie są trudne, o tyle pytanie o nas samych może już nieźle namieszać.Wymienione wcześniej pytania nie sprawiają trudności, gdyż mówimy o czymś, co już się wydarzyło albo o swoich dążeniach dotyczących zarobków. Jeśli jednak pada prośba ze strony rekrutera, byśmy opowiedzieli coś o sobie, wiele osób zaczyna mieć problem. Wynika to z prostego faktu - wiemy o sobie tak wiele, że aż trudno dobrze wybrać i opisać to, co najbardziej zainteresowałoby drugą osobę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.