BiznesINFO.pl
Tesco masowo zwalnia pracowników

Wikipedia/Omen600606

Rozpoczynają się masowe zwolnienia w Tesco. Niepewne losy pracowników

26 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Koniec Tesco w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Tym razem zamknięte zostaną placówki w Częstochowie i Mielcu, a na pracowników czekają masowe zwolnienia. Sieć handlowa zapewnia, że w miarę możliwości zaproponuje zatrudnionym pracę na innych stanowiskac

Dwa oddziały Tesco do zamknięcia

Tesco likwiduje kolejne oddziały w Polsce - tym razem padło na hipermarkety w Częstochowie (ul. Drogowców 43) i Mielcu (ul. Żeromskiego 15). Przyczyny zamknięcia tych placówek nie mają związku z wykupieniem 301 oddziałów Tesco przez inną sieć handlową – Netto.

Jako powód likwidacji miejsc pracy Tesco podaje domknięcie „procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, centrów dystrybucji, biura głównego oraz zamykanych sklepów, w tym obejmujących likwidację stanowisk lub redukcję zatrudnienia na określonych stanowiskach, w związku z przyczynami ekonomicznymi” – czytamy w oficjalnym komunikacie firmy, cytowanym przez portal wiadomoscihandlowe.pl.

Co czeka na pracowników Tesco?

Zwolnienia grupowe w Tesco będą miały miejsce między 17 lipca a 30 września. Sieć handlowa zapewnia, że jeżeli tylko będzie możliwość to zaproponuje pracownikowi objęcie innego stanowiska w firmie. Kolejność zwolnień ma być podyktowana ostatecznym terminem zamknięcia danej placówki oraz czasem, który dany zatrudniony przepracował w Tesco.

Tesco poinformowało, że wszystkie osoby, którym nie zostanie przedstawiona alternatywna oferta pracy „zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę”. Z tego tytułu będzie im przysługiwać odprawa pieniężna w wysokości zgodnej z postanowieniami ustawy.

Po zamknięciu hipermarketów w Częstochowie i Mielcu Tesco będzie dysponowało tylko 17 placówkami na terenie Polski. Będą to sklepy w: Gliwicach (ul. Łabędzka), Zielonej Górze (ul. Energetyków), Bielsku-Białej (ul. Warszawska), Warszawie (ul. Górczewska), Szczecinie (ul. Milczańska), Gdyni Kcyńskiej, Gdyni Karwiny (ul. Nowowiczlińska), Opole Furniture (ul. Ozimska) Łódź Widzew (ul. Widzewska), Poznań Opieńskiego, Warszawa Mory (ul. Połczyńska), Łódź Bałuty (ul. Pojezierska), Kraków Kapelanka, Katowice Silesia City Center (ul. Chorzowska), Ostrów Wielkopolski Galeria Ostrovia (ul. Kaliska), Ostrowicu Świętokrzyskim (ul. Mickiewicza) oraz Kielce Galeria Echo (ul. Świętokrzyska) – wylicza Business Insider Polska.

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka oferuje sprzęt elektroniczny w absurdalnie niskich cenach. Promocja od poniedziałku w sklepach

Czytaj więcej >

Handel

Niemiecki dyskont Woolworth wkracza do Polski. W tym roku pierwsze sklepy

Czytaj więcej >
Napoje energetyczne mogą być szkodliwe

Handel

Minister sportu Kamil Bortniczuk proponuje ograniczenie sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci i młodzieży

Czytaj więcej >

Handel

Masło już dawno nie było tak tanie. Kaufland zdecydowanie prześcignął inne sklepy

Czytaj więcej >

Handel

Alarmująca sprzedaż popularnych „małpeczek”. Na horyzoncie widać zmiany

Czytaj więcej >

Handel

Kaufland płaci klientom, jeśli stoją w kolejce do kas dłużej niż 5 minut

Czytaj więcej >