Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zwolnienia w TVN coraz poważniejsze. Z medium odchodzi dwóch dyrektorów
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:30

Zwolnienia w TVN coraz poważniejsze. Z medium odchodzi dwóch dyrektorów

TVN zwalnia pracowników
Piotr Molecki/East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego TVN zwalnia dyrektorów

  • Kto jeszcze stracił pracę w ostatnim czasie

  • Jakie są dalsze plany rozwojowe grupy mediowej

TVN redukuje zatrudnienie. Wieloletni dyrektorzy odchodzą ze stacji

TVN zmienia strategię działania, co dla niektórych osób oznacza konieczność poszukiwania nowej pracy. Business Insider Polska donosi, że współpracę z medium zakończyło dwóch dyrektorów - Marcin Barcz i Agnieszka Trysła.

Marcin Barcz zasiadał na stanowisku dyrektora komunikacji korporacyjnej od lutego 2019 r. Z kolei Agnieszka Trysła była związana z TVN od 2007 r., a funkcję dyrektora ds. HR objęła w 2012 r.

- Współpraca z Marcinem i Agnieszką przebiegała doskonale. Odegrali kluczową rolę w procesie transformacji firmy w Polsce. Dziękuję im za zaangażowanie i życzę sukcesów zawodowych w przyszłości - oznajmiła Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Kto będzie nadzorował sektory pozbawione dyrektorów? Z oficjalnego komunikatu TVN wynika, że osoby odpowiedzialne za komunikację korporacyjną mają przekazywać raporty bezpośrednio do struktur Discovery w regionie Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu. Poza tym do firmy ma dołączyć nowy szef obszaru People & Culture, który będzie zajmował się działaniami w obszarze HR.

Zmiany osobowe wpisują się także w nowy trend, który starają się wdrożyć zarządcy medium. - Nieustannie pracujemy nad usprawnieniem, zwiększeniem tempa i elastyczności naszych działań. Zarówno w Polsce jak i w regionie EMEA koncentrujemy się aktualnie na ekspansji w obszarze digital, która wymaga bliskiej współpracy na poziomie regionalnym - wyjaśniła Katarzyna Kieli.

TVN zmniejsza skład osobowy nie tylko na wysokich stanowiskach

Tendencja do redukowania zatrudnienia w TVN jest zauważalna od kilku miesięcy. W ostatnim czasie uszczupleniu uległ przede wszystkim zarząd firmy. We wrześniu 2020 r. z TVN Grupa Discovery pożegnał się prezes Piotr Korycki. Następnie spółka zakończyła współpracę z członkami zarządu - Maciejem Maciejowskim i Tomaszem Marszałłem. Zmiany nie ominęły również Edwarda Miszczaka, który stracił stanowisko wiceprezesa TVN, choć w dalszym ciągu zasiada w zarządzie (składającym się obecnie z sześciu osób).

W ubiegłym tygodniu w przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia, jakoby redukcja dotknęła także szeregowych pracowników. Portal wirtualnemedia.pl ustalił, że tym razem z pracą mają pożegnać się osoby pracujące w redakcji TVN24. Zwolnienia mają obejmować łącznie kilkanaście osób.

Serwis donosi, że w pod koniec stycznia TVN wręczył wypowiedzenia kilku dźwiękowcom, operatorom i researcherom. Pracę mieli stracić także kierownik działu grafiki i kierownik produkcji.

Jednak zwolnienia to nie jedyny krok, na który w ostatnim czasie stawia medium. Anonimowy rozmówca portalu wirtualnemedia.pl, który właśnie odchodzi z TVN, przyznał, że doszło do zmniejszenia pensji o ok. 10 proc. - Teraz chodzą słuchy, że to nie koniec. Także w wielu działach panika - powiedział.

Mimo wewnętrznych zawirowań TVN24 jest najbardziej popularną stacją informacyjną w Polsce, której średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wynosi 5,36 proc. Z analizy Nielsen Audience Measurement wynika, że na drugim miejscu uplasowało się TVP Info (4,82 proc.).

Były już dyrektor komunikacyjny Marcin Barcz tłumaczył działania TVN chęcią „uproszczenia struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku”. Pod koniec 2020 r. zwolniono ok. 30 osób.