BiznesINFO.pl
Radio 357 rozwija skrzydła

Pxhere CC0

Dwie gwiazdy radiowej Trójki w nowej rozgłośni. Regularne audycje Radia 357 już w przyszłym tygodniu

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Radio 357 wzbogaciło się o dwa głosy znane wszystkim entuzjastom radiowych audycji. Do zespołu dołączyły Katarzyna Pruchnicka i Halina Wachowicz, które przez lata pracowały w Trójce. Internetowa rozgłośnia rozpoczyna stałe nadawanie programów już w przysz

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kto pojawi się w Radiu 357

  • Jakie są powody jej powstania nowej rozgłośni

  • Jakie plany ma Radio 357

Radio 357 rośnie w siłę

Radio 357 będzie miało w swoich szeregach dwie, znane dziennikarki. Z profilu rozgłośni w mediach społecznościowych wynika, że do ekipy dołączyły Katarzyna Pruchnicka i Halina Wachowicz.

„Kocha radio, o tym jak bardzo, przekonała się całkiem niedawno, choć w radiu pracuje blisko 20 lat. A w radiu kocha mówić o jedzeniu. Nikt jak ona nie potrafi spowodować, że kierujemy nasze myśli ku lodówce”, czytamy o Pruchnickiej we wpisie Radia 357. Pruchnicka przez lata była związana z radiową Trójką. Pracowała jako reporter w redakcji publicystyki i aktualności i wydawca audycji m.in. „TuBarona” i „Klub Wieczorny”. Z kolei „Prywatna Kolekcja” była jej wspólnym dziełem z Arturem Orzechem.

Wirtualne Media podają, że jak na razie nie wiadomo, czym dokładanie ma zajmować się dziennikarka w Radiu 357. Paweł Sołtys, prezes spółki zarządzającej Radiem 357 zdradził jedynie, że Pruchnicka będzie zaangażowana w audycje. W roli wydawcy Radia 357 spełniać ma się z kolei Halina Wachowicz.

Dziennikarki zakończyły współpracę z Polskim Radiem w ubiegłym roku. Pruchnicka złożyła wypowiedzenie we wrześniu. - Do usłyszenia za czas jakiś. W innym, dobrym miejscu – mówiła w trakcie swojej ostatniej audycji.

Wachowicz również pożegnała się z Trójką na jesieni, jednak pozostawała zatrudniona aż do końca grudnia 2020 r. Mimo że podobnie jak Marek Niedźwiecki  Bartosz Gil nie zgodziła się na podpisanie oświadczenia, które potwierdzało manipulację wyników głosowania wygranego przez Kazika piosenką „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Radio 357 kompletuje skład tuż przed początkiem regularnych audycji

Radio 357 to rozgłośnia, która powstała po ubiegłorocznej aferze w radiowej Trójce. Do zespołu należą m.in. Piotr Stelmach, Marcin Łukawski i Marek Niedźwiecki, Tomasz Michniewicz, Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd i Gabi Darmetko.

W grudniu do ekipy dołączyli Ernes Zozuń i Agnieszka Szwajgier. Współpracę z Radiem 357 nawiązał także dziennikarz sportowy Michał Gąsiorowski oraz artyści polskiej sceny muzycznej: Organek, Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski.

Początki Radia 357 były znacznie lepsze niż spodziewali się pomysłodawcy internetowej rozgłośni. W ramach internetowej zbiórki pieniędzy na nowe radio udało się zyskać 1,1 mln zł, spośród których 405 tys. to deklaracje regularnych, comiesięcznych wpłat. W akcje zaangażowało się 17 tys. użytkowników.

Radio 357 nie zwalnia tempa i już 1 stycznia zaproponuje „Top Wszech Czasów Radia 357”, który przygotowali i prowadzą Piotr Stelmach, Marcin Łukawski i Marek Niedźwiecki. Według informacji przekazanych przez Pawła Sołtysa noworoczna audycja zarejestrowała 2810 odtworzeń w internetowym serwisie Radia 357. Do południa audycja była odtwarzana 20 tys. razy. - To niesamowity wynik, gigantyczny sukces. Cieszymy się, że trafiliśmy z nową formułą "Topu" do słuchaczy - przyznał szef.

Noworoczny program to zaledwie przedsmak tego, co szykuje na ten rok Radio 357. Na początku tygodnia zarządcy przekazali informację o inauguracji regularnych audycji. Pierwsza z nich rozpocznie się 5 stycznia o godz. 6:30. Przy mikrofonach usłyszymy Marcina Łukawskiego, Marka Niedźwieckiego i Kubę Strzyczkowskiego.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >