BiznesINFO.pl > Konta Bankowe

Konta Bankowe

Informacje na temat promocji i zmianach w obsłudze konta bankowych, a także ewentualne awarie bankowe wpływające na korzystanie z konta bankowego.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
06.02.2023 20:50 10 zł prowizji za wypłatę z bankomatu. Banki wprowadzają wyższe opłaty

Wzrost cen usług następuje w coraz to kolejnych branżach. Nie inaczej jest z instytucjami finansowymi. W ostatnim czasie kilka banków działających na polskim rynku zapowiedziało podniesienie opłat związanych z prowadzeniem kont, operacjami gotówkowymi, a nawet z wypłatami gotówki z bankomatów.Zmiany w PKO BP mają dotyczyć zasad prowadzenia niektórych kont, część z nich będzie usuwana lub przekształcana. Zmienią się także ceny dokonywania operacji bankowych, podaje „Bankier.pl".

PKO-BP-bank-polski-biznesinfo
06.02.2023 15:49 Wzrost opłat za usługi bankowe. Przygotuj się na wydatki

W dobie szalejącej inflacji wzrost cen odczuwalny jest praktycznie w każdej dziedzinie życia. Niemal codziennie dowiadujemy się o drożejących produktach i usługach. Większe wydatki nie ominą także klientów banków, które od wielu lat działają na naszym rynku.

flaga Polska-wiatr-chmury-biznesinfo (2)
04.02.2023 15:47 Największy polski bank ostrzega klientów: mogą stracić pieniądze i kontrolę nad kontem

Oszuści podszywają się pod bank PKO BP i rozsyłają e-maile z rzekomym wyciągiem okresowym. W rzeczywistości jest to złośliwe oprogramowanie, którego instalacja grozi utratą pieniędzy z konta. Dlatego bank zaapelował do klientów, by pod żadnym pozorem nie otwierali oni takich załączników ani nie klikali w podejrzane linki zawarte w e-mailach.

flaga polska-flaga polski-flaga polska chmury-iberion
03.02.2023 17:33 Weekend z utrudnieniami w pięciu bankach. Niedostępne będą m.in. bankowość internetowa i transakcje Blikiem

Przerwy techniczne zapowiedziały na ten weekend następujące banki: Santander, BNP Paribas, Bank BPS, Bank Pocztowy oraz Velo Bank. W wyniku tych utrudnień klienci mogą czasowo stracić dostęp do bankowych aplikacji mobilnych, przelewów internetowych lub płatności Blikiem — informuje portal Bankier.pl. Poniżej wyjaśniamy, z jakimi konkretnie problemami będą się zmagać klienci powyższych placówek.

pieniądze-banknoty-biznesinfo-iberion
26.01.2023 19:36 BNP Paribas Bank Polska oferuje 550 zł nagrody za założenie konta. Warunek jest prosty

Nowa oferta banku nazywa się „Noworoczny motywator”. Nowi klienci mogą otrzymać Voucher na 10 interaktywnych sesji z lektorem angielskiego o długości 20 min(każda sesja), o wartości 400 zł oraz 150 zł przelewem na konto osobiste.W dzisiejszych czasach banki oferują różnego rodzaju "nagrody" dla klientów, którzy zdecydują się na założenie konta. Są to różnego rodzaju bonusy, takie jak gotówka, punkty do programów lojalnościowych, vouchery na zakupy i inne.BNP Paribas Bank Polska wymyślił nową promocję, gdzie oferuje usługę nauki języka angielskiego z Tutlo i oprócz tego gotówkę.

Umowa zlecenie do zmiany
25.01.2023 08:49 Otrzymałeś aneks od banku? Nie musisz go podpisywać

W ostatnich miesiącach nasiliły się zabiegi banków polegające na wysyłce klientom aneksów do umów. Czy jest obowiązek ich podpisania, a ci, którzy nie złożyli podpisu muszą się martwić? Z pozoru prosta odpowiedź jest ciekawsza, niż mogłoby się wydawać.Cała sprawa spowodowana jest wskaźnikiem WIBOR. Konkretnie, jak podaje portal Gazeta.pl, ma on zostać zastąpiony przez nowy wskaźnik, WIRON, w 2025 roku.Przechodzenie na nową stawkę ma rozpocząć się już w tym roku. Pierwsze kredyty oparte o WIRON mają pojawić się w okolicach czerwca.

flaga Polska-wiatr-chmury-biznesinfo (2)
16.01.2023 12:06 Klienci banku Santander w niebezpieczeństwie. Wydano oficjalne ostrzeżenie

CERT Polska ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których oszuści informują klientów banku Santander Polska, że ci stracili dostęp do rachunku bankowego. Aby go rzekomo odzyskać, mają pobrać aplikację z linku przesłanego w wiadomości. Pod żadnym pozorem nie można tego robić — instalacja złośliwego oprogramowania grozi utratą pieniędzy z konta.

Bank BNP Paribas
06.12.2022 16:29 Klienci BNP Paribas w przyszłym roku będą płacić więcej

Bank BNP Paribas poinformował o planowanej zmianie opłat dla klientów detalicznych. Nowe ceny mają wejść w życie w marcu przyszłego roku. Powodem jest trudna sytuacja sektora finansowego w kraju.Do ostatniej podwyżki opłat w BNP Paribas doszło ponad rok temu. Jak podaje portal Interia.pl, przyczyną są podwyżki wszystkich cen z powodu inflacji.Jednocześnie bank informuje, że wyższe wysokości opłat mają na celu ciągły rozwój, podnoszenie jakości usług banku oraz opłacenie ponoszonych kosztów.

Urząd Skarbowy już niedługo będzie miał więcej instrumentów, by prześwietlić obywatela.
24.11.2022 17:59 Urząd Skarbowy wejdzie na konto bankowe, bez twojej wiedzy

Od lipca 2022 roku Urząd Skarbowy ma możliwość prześwietlenia kont bankowych Polaków. W jakich przypadkach to robi oraz jak często do tego dochodzi.Zanim przepisy zostały znowelizowane (lipiec 2022r.) kontrole mogły mieć miejsce tylko po postawieniu osobie fizycznej zarzutów. Obecnie urzędnicy mają do tego prawo na etapie postępowania przygotowawczego ws. podejrzanej osoby.

EN 01461368 0013
02.06.2022 16:49 Od 1 lipca skarbówka będzie mogła zajrzeć na konto każdego Polaka. Urząd tłumaczy, kiedy skorzysta

Skarbówka będzie miała wgląd do kont wszystkich Polaków. Do tej pory takie prawo przysługiwało Krajowej Administracji Skarbowej tylko w przypadku osób podejrzanych. O zmianach, które zaczną obwiązywać od 1 lipca, poinformowała dzisiejsza "Rzeczpospolita". Od 1 lipca 2022 r. banki będą zobowiązane do przekazywania urzędom skarbowym informacji dotyczących posiadanej liczby kont, środkach na nich zgromadzonych i dokonywanych transakcjach. Przepis budzi wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich. W myśl przepisów obecnie obowiązujących skarbówka może żądać dostępu do informacji o środkach zgromadzonych na kontach w przypadku "osób podejrzanych", gdzie zachodzą wątpliwości co do pochodzenia pieniędzy. Po 1 lipca urzędy skarbowe będą mogły już prosić o dostęp do każdego konta należącego do dowolnej "osoby fizycznej". Ponadto o zgodę na prześwietlenie konta będzie mogło wystąpić znacznie więcej osób. Obecnie o wgląd w konto może wystąpić szef Krajowej Administracji Skarbowej i naczelnik urzędu celno-skarbowego. Po zmianach takie prośby będą mogli zgłosić również naczelnicy urzędów skarbowych.

bankomat-euronet-wypłata pieniędzy-kobieta-biznesinfo
22.03.2022 09:32 Przerwy w bankach. Będą utrudnienia w dostępie do usług

Klienci największych banków będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia w najbliższy weekend, są m.in.: Bank Millennium, Getin Bank i Citi Handlowy. Tradycyjnie przed weekendem przygotowaliśmy dla Was zestawienie banków, które zapowiedziały przerwy w dostępie do swoich usług.

smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion (1)
22.03.2022 09:32 Skarbówka będzie mogła prześwietlić konta bankowe. Rząd daje urzędom konkretne narzędzie

Od 1 lipca naczelnik Urzędu Skarbowego będzie mógł zwrócić się do banku z żądaniem wydania informacji bankowej również takiej osoby, która nie ma statusu podejrzanego – informuje portal money.pl. W jednym z przepisów Polskiego Ładu słowo "podejrzany" zastąpiono frazą "osoba fizyczna". Dla prezesa Związku Banków Polskich to bardzo niebezpieczna luka w prawie. Jednak Ministerstwo Finansów uspokaja, że skarbówka prześwietli tylko konta osób, co do których już prowadzone są czynności sprawdzające. Już na etapie postępowania przygotowawczego w sprawie każdego, naczelnik urzędu skarbowego będzie miał dostęp do informacji objętych tajemnicą bankową. Dotąd o takie informacje skarbówka mogła występować do banku dopiero na dalszym etapie, kiedy w prowadzonym postępowaniu osoba sprawdzana miała już status podejrzanej. Zmiana przepisu polega na tym, że zniknęło słowo podejrzany, a pojawił się zwrot „osoba fizyczna”. De facto skarbówka będzie mogła prześwietlić każdego, kto ma konto w banku.

bankomat-euronet-kobieta-wypłata-biznesinfo
22.03.2022 09:32 Największe banki zapowiadają utrudnienia w dostępie do usług

Klienci największych banków będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: mBank, PKO BP Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank, Credit Agricole, Bank Pocztowy.

Biznesinfo-wazne
22.03.2022 09:31 Klienci banków powinni przygotować się na przerwy w dostępie do bankowości

Banki znowu zapowiedziały przerwy techniczne na ten weekend. Problemy w dostępie do niektórych usług mogą mieć klienci Banku Pocztowego.To będzie wyjątkowo spokojny weekend dla klientów banków bo tylko dwie instytucje zapowiedziały przerwy.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
22.03.2022 09:31 Największe banki zapowiadają przerwy w dostępie do usług

Banki zapowiedziały przerwy techniczne na ten weekend. Problemy w dostępie do niektórych usług mogą mieć klienci m.in: Alior Bank, Bank BPS, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska, Credit Agricole, BOŚ Bank, Inteligo, PKO Bank Polski.Klienci banków, które zapowiedziały przerwy powinni się do nich przygotować, żeby nie zostać zaskoczonym, że nie mogą zapłacić kartą, wypłacić pieniędzy z bankomatu czy skorzystać z profilu zaufanego.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
22.03.2022 09:30 Największe banki zapowiedziały utrudnienia. Tysiące klientów będzie miało problem

Klienci największych banków będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: Bank Pekao, Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank, Bank Pocztowy oraz Nest Bank.Klientów czekają utrudnienia, między innymi w dostępie do bankowości internetowej oraz mobilnej.

smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion
22.03.2022 09:30 Bonus 900 zł od banku. To oszustwo, lepiej uważać

Przestępcy ponownie zaatakowali. Tym razem podszywają się pod bank Santander, publikują fałszywą reklamę na Facebooku, która sugeruje, że za potwierdzenie tożsamości w banku Santander można otrzymać 900 zł. Jak podaje CyberRescue na Facebooku pojawiła się reklama skierowana do klientów banku Santander. Oszuści namawiają do zweryfikowania swojej tożsamości w banku i odebrania bonusu w postaci 900 zł. Podanie swojego loginu i hasła do bankowości oraz przesłanie kodu autoryzującego, może skutkować utratą wszystkich oszczędności z konta bankowego. Fałszywa strona internetowa posługuje się adresem santders[.]xyz, natomiast funpage na Facebooku nosi łudząco podobną nazwę “Santanders”.Jeśli osoba, która wejdzie w link i poda dane może stracić dostęp do swojego konta i wszystkie pieniądze.

bankomat-euronet-wypłata pieniędzy-kobieta-biznesinfo
22.03.2022 09:30 Banki zapowiedziały noworoczne przerwy. Warto się do nich przygotować

Banki zapowiedziały prace techniczne na nadchodzący noworoczny weekend. Z utrudnieniami spotkają się klienci banków: Alior Bank, mBank, Bank Pocztowy, Nest Bank, Volkswagen Bank oraz Bank Pekao.W bankach prace trwają nawet w okresie świątecznym i noworocznym. Warto wcześniej zrobić ważne przelewy i wypłacić gotówkę.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
22.03.2022 09:30 Bank Pocztowy wprowadził biometryczną kartę płatniczą. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce

Bank Pocztowy jako pierwsza instytucja w Polsce i jedna z pierwszych w Europie udostępni swoim klientom instytucjonalnym możliwość realizacji transakcji bezgotówkowych przy pomocy uwierzytelnienia biometrycznego. Już w listopadzie Bank Pocztowy w ramach Friends&Family rozpocznie testowanie karty biometrycznej. Jak informuje Bank Pocztowy karta biometryczna, ma umożliwić jego klientom nowoczesne, wygodne i bezpieczne dokonywanie płatności bezgotówkowych. Każda transakcja zbliżeniowa, niezależnie od kwoty, będzie wymagała uwierzytelnienia biometrycznego. Przed realizacją płatności konieczne będzie przyłożenie kciuka do specjalnego czujnika na awersie karty, w którym dochodzić będzie do odczytu linii papilarnych. Jeżeli odcisk będzie zgodny z zakodowanym uprzednio wzorcem biometrycznym, zapali się zielona dioda.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
22.03.2022 09:29 Największe banki zapowiadają utrudnienia. Lepiej zrób przelewy i wypłać gotówkę przed weekendem

Klienci banków znów powinni się przygotować na problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: Santander Bank Polska, ING Bank Śląski oraz mBank.Banki planują prace serwisowe w weekend, które zaczną się już dziś. Jeśli robimy zakupy na ostatnią chwilę przed świętami, warto wziąć przerwy w bankach pod uwagę.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
22.03.2022 09:29 Utrudnienia w bankach. Warto się na nie przygotować

W ten weekend klienci największych banków znów będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: Bank Pekao, Nest Bank, BNP Paribas, Bank Pocztowy.Niedostępne będą m.in.: serwisy online banków, przelewy BLIK oraz standardowe usługi.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
22.03.2022 09:29 Banki znów zapowiadają przerwy w dostępie do usług. Lepiej się do tego przygotować

Klienci największych banków będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas, Bank Pocztowy oraz Getin Bank. Klientów czekają utrudnienia, między innymi w dostępie do bankowości internetowej oraz mobilnej. W dwóch największych bankach w Polsce nie będzie dostępny Profil Zaufany.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
22.03.2022 09:29 Szykują się przerwy techniczne w dużych bankach. Lepiej wypłacić pieniądze przed weekendem

Banki zapowiedziały przerwy techniczne na ten weekend. Problemy w dostępie do niektórych usług mogą mieć w ten weekend kliencim.in: Bank BPS, BOŚ Bank, Credit Agricole, ING Bank Śląski, Inteligo, PKO Bank Polski czy mBank. Klienci banków, którzy planują zakupowe szaleństwo w ramach black week i przedświątecznych przygotowań powinni już się tym zająć. Ponieważ banki planują przerwy w dostępie do swoich usług.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
22.03.2022 09:28 Duże banki zapowiadają utrudnienia w weekend

Bank Pekao, Santander Bank Polska, Bank Millennium oraz Getin Bank zapowiedziały, że w najbliższych dniach zaplanowały prace serwisowe. W klienci muszą przygotować się na przerwy i utrudnienia w dostępie do usług. Prace serwisowe zaplanowano w Banku Pekao od soboty do poniedziałku. W sobotę, w godz. 6.00-18.00, mogą wystąpić trudności w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz platformie eTrader Pekao. W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 0.30-4.30, planowana jest przerwa techniczna systemu Express Elixir. – W tym czasie nie zrobisz przelewu natychmiastowego Express Elixir i przelewu na telefon Blik w PeoPay – poinformowali przedstawiciele Banku Pekao. Zaś w nocy z niedzieli na poniedziałek, w godz. 0.00-3.00, mogą wystąpić trudności w zalogowaniu się do serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao.

Ważne
22.03.2022 09:28 Ataki cyberprzestępców wymierzone aż w sześć olbrzymich banków

CSIRT KNF ostrzega klientów sześciu banków: Credit Agricole, Banku Millennium, Alior Banku, BNP Paribas, mBanku oraz ING Banku Śląskiego przed fałszywymi domenami w sieci. Oszuści podszywają się pod te instytucje.Celem ataku jest wyłudzenie danych m.in. haseł do bankowości elektronicznej. Cyberprzestępcy atakują użytkowników bankowości internetowej. Oszuści podszywają się pod strony internetowe instytucji, a dokładniej pod domeny służące do logowania. – Wprowadzone na takich stronach hasła trafiają bezpośrednio w ręce oszustów. Nie dajcie się okraść i zawsze dokładnie sprawdzajcie adres strony! – alarmuje rządowy zespół cyberbezpieczeństwa KNF.

Przerwa w ING
22.03.2022 09:27 Przerwa w ING. Mogą pojawić się utrudnienia w bankomatach i przy płatności kartą

ING Bank Śląski zapowiedział także, że w trakcie zaplanowanej na koniec tygodnia przerwy technicznej klienci nie skorzystają z niektórych funkcji kartowych w Moim ING oraz ING Business. Niedostępna będzie: realizacja płatności internetowych kartami z dodatkowym uwierzytelnieniem (3DSecure), aktywacja kart, zmienianie limitów transakcyjnych, ubezpieczanie kart i nadawanie kodów PIN, zamawianie kart płatniczych, dodawanie kart z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), wykonywanie operacji na rachunku karty kredytowych. W komunikacie czytamy, że poza wymienionymi powyżej utrudnieniami w trakcie prac technicznych niedostępne będą pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych. Natomiast "zastrzeganie kart będzie możliwe wyłącznie na specjalnej infolinii". Bank informuje, że w nocy z czwartku na piątek (14 na 15 października) ING Bank Śląski będzie przeprowadzał prace serwisowe. Pomiędzy północą a godziną 3.00 klienci muszą liczyć się z utrudnieniami podczas realizacji transakcji kartami płatniczymi w punktach sprzedaży, przy zakupach online oraz w bankomatach i wpłatomatach.ING Bank Śląski ostrzega swoich klientów i zapowiada przerwę w dostępie do części usług. Przez pięć godzin niedostępne będą m.in. płatności Blik, system bankowości internetowej oraz aplikacja mobilna.

EN 01453940 0014
22.03.2022 09:26 Aion Bank wszedł na polski rynek. Zaprezentował swoje propozycje dla klientów

Aion Bank rozpoczął dzisiaj działalność na polskim rynku. Nowa instytucja finansowa jest przeznaczona dla klientów indywidualnych i kusi ich specjalnymi ofertami. Na początek przygotowała 3 różne pakiety. Aion Bank prezentuje się jako bank uzbrojony we wszelkie cyfrowe nowinki. Na stronie instytucji możemy przeczytać, że "pod wieloma względami przekraczają międzynarodowe standardy". Potencjalnym klientom bank przedstawia 3 warianty prowadzenia konta. W zależności od wyboru pakietu mamy dostęp do poszczególnych usług. Pierwszy plan (Light), nie zawiera opłat za prowadzenie konta. Jeżeli zdecydujemy się prowadzić konto w wersji "Light" możemy także liczyć na darmowe konto oszczędnościowe bez limitu środków brak opłat za wymianę walut po kursie międzybankowym oraz dostęp do platformy przeznaczonej do inwestowania na globalnych rynkach (za 19,99 zł miesięcznie). Dodatkowo zakładając konto w Aion Banku w wersji Light otrzymujemy możliwość korzystania z darmowych wypłat z bankomatów do końca września. Drugi plan (Smart) kosztuje już 29,99 zł za miesiąc. Oprócz wszystkiego, co oferuje wersja Light, w wersji Smart mamy już platformę inwestycyjną w cenie i zapewnioną dodatkową ochronę w sieci. Trzeci plan (All-Inclusive) będzie nas kosztował 49,99 zł miesięcznie. Do udogodnień zwartych w Planie Smart możemy dodać dostęp do usługi MoneyMax, która umożliwia zmniejszenie opłat za rachunki i wybieranie najtańszych dostępnych produktów.

Marek BAZAK/East News
22.03.2022 09:25 Za konto w banku trzeba będzie zapłacić. ZBP potwierdza

Opłaty za prowadzenie konta to czarny scenariusz, który ma szansę się spełnić. Związek Banków Polskich przekonuje, że dodatkowe koszty i ujemne oprocentowanie depozytów mogą okazać się niezbędne, choć ostateczna decyzja w tym zakresie ma należeć do poszczególnych instytucji finansowych. Wielkimi krokami zbliża się koniec darmowej bankowości.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie argumenty przemawiają za wprowadzeniem dodatkowych należnościJakie opłaty mogą wprowadzić banki w najbliższym czasieCo na ten temat mówi wiceprezes Związku Banków Polskich