Bank więcej zarabia na kobietach
publicdomainpictures.com
Autor Przemysław Terlecki - 31 Lipca 2019

Kobiety bardziej opłacają się bankom. Na nich zarabiają więcej

Bank przeciętnie więcej zarabia na kobietach niż mężczyznach. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego na użytkownikach aplikacji inwestycyjnej Stach.

Bank średnio więcej zarabia na obłusdze kobiet, niż na podobnych czynnościach przy obsługiwaniu mężczyzn. O takich wynikach badania przeprowadzonego za pośrednictwem aplikacji inwestycyjnej Stach informuje portal Forsal.pl.

Badanie przeprowadzono na grupie około 500 tys. osób, które korzystały z wymienionej aplikacji. To wykazało, że kobiety w trakcie użytkowania konta bankowego, płaciły większe koszta niż mężczyźni. Mowa tutaj o różnicy 214 dolarów rocznych opłat związanych z kontem wobec 182 dolarów.

Bank więcej zarabia na kobietach

Kobiety płaciły więc aż o 18% więcej niż mężczyźni. Z czego jednak to wynikało? Jak podaje Forsal.pl, chodzi przede wszystkim o kary za zbyt niskie saldo na koncie, opóźnienia w spłacie wierzytelności, opłaty za korzystanie z bankomatów, prowizje. Portal wskazuje jednak, że największą rozbieżność między mężczyznami i kobietami pod względem dodatkowych opłat widać było na polu kar za debety - w tym względzie kobiety średnio płaciły o 30% więcej niż mężczyźni.

Jak tłumaczyć tę rozbieżność? Zdaniem Brandona Kriega, CEO Stach, problemem jest luka płacowa, czyli osiąganie przez kobiety mniejszych od mężczyzn zarobków, co bardziej naraża je na problemy finansowe. Zdaniem Kriega luka ta ma wynosić około 20%.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News