Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Klienci BNP Paribas w przyszłym roku będą płacić więcej
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.12.2022 16:29

Klienci BNP Paribas w przyszłym roku będą płacić więcej

Bank BNP Paribas
Domena publiczna

Bank BNP Paribas poinformował o planowanej zmianie opłat dla klientów detalicznych. Nowe ceny mają wejść w życie w marcu przyszłego roku. Powodem jest trudna sytuacja sektora finansowego w kraju.

Do ostatniej podwyżki opłat w BNP Paribas doszło ponad rok temu. Jak podaje portal Interia.pl, przyczyną są podwyżki wszystkich cen z powodu inflacji.

Jednocześnie bank informuje, że wyższe wysokości opłat mają na celu ciągły rozwój, podnoszenie jakości usług banku oraz opłacenie ponoszonych kosztów.

Podwyżki nieznaczne, ale odczuwalne

Średnia wzrostu cen w banku wyniesie 2 zł. Płacić więcej będą musieli ci, którzy posiadają Moje Konto Premium, Konto Otwarte na Ciebie oraz Konto Samodzielniaka.

Młodzi posiadacze Konta Samodzielniaka będą płacić 12 zł (10 przed podwyżką) za wpłaty i wypłaty w banku. Taka sama opłata obowiązywać będzie dla posiadaczy Mojego Konta Premium, również dla rachunków oszczędnościowych i walutowych.

Miesięczne opłaty również w górę

Największe podwyżki czekają właścicieli Konta Otwartego na Ciebie. Oprócz podwyżki opłat za wpłaty i wypłaty w banku tak jak w przypadkach MKP i KS, w górę idą również comiesięczne opłaty za Kartę Otwartą na Dzisiaj (7zł, wyjątkiem są osoby poniżej 26 r.ż., tu 0 zł), Kartę Otwartą na Świat/eŚwiat (odpowiednio 8 i 12 zł) i Kartę Multiwalutową (10 zł).

Dodatkowo, za korzystanie z bankomatów Euronetu opłata rośnie do 7 zł. Natomiast zagraniczne wypłaty podrożeją z 3 proc. min. 10 zł do 3 proc. 12 zł. Dotyczy to Kart Otwartych na Dzisiaj i na Świat.