Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wzrost opłat za usługi bankowe. Przygotuj się na wydatki
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 06.02.2023 15:49

Wzrost opłat za usługi bankowe. Przygotuj się na wydatki

PKO-BP-bank-polski-biznesinfo
BiznesInfo

W dobie szalejącej inflacji wzrost cen odczuwalny jest praktycznie w każdej dziedzinie życia. Niemal codziennie dowiadujemy się o drożejących produktach i usługach. Większe wydatki nie ominą także klientów banków, które od wielu lat działają na naszym rynku.

Wyższe opłaty w PKO BP

PKO BP jest największym w Polsce bankiem uniwersalnym. Obsługuje klientów detalicznych, korporacje, firmy i samorządy. Jego głównym udziałowcem jest Skarb Państwa.

Jak podaje portal „Bankier.pl”, planowane zmiany w opłatach podyktowane są potrzebą ich usystematyzowania.

Wydamy więcej od 1 czerwca

PKO Konto Rodzica, PKO Konto Pogodne, Konto Codzienne Adm. czekają zmiany. Zostaną one przekształcone w Konto Za Zero, którego prowadzenie będzie darmowe, ale opłata w wysokości 10 zł miesięcznie będzie pobierana za korzystanie z karty. Jednakże będzie można uniknąć tych kosztów, jeżeli dokonamy 5 transakcji kartą lub Blikiem.

PKO Konto bez Granic zostanie zastąpione przez Konto Złote, a miesięczna opłata za jego prowadzenie wyniesie 17,90 zł. Zlikwidowane zostanie również Konto Aurum, a na jego miejsce zostanie wprowadzony Rachunek Platinum. Jego prowadzenie wyniesie 40 zł, z pewnymi wyjątkami.

Podwyżki w BOŚ na wiosnę

Bank Ochrony Środowiska również planuje wzrost opłat, które mają obowiązywać od 17 kwietnia br. Zmiany dosięgną m.in. EKOkonta bez Kosztów, którego prowadzenie będzie droższe o 3 zł (wyniesie 9 zł). Kosztów tych będzie można uniknąć zapewniając wpływy na poziomie 1500 zł. Kwota ta poprzednio wynosiła 1000 zł.

BNP Paribas

Bank ten również zapowiedział podniesienie cen kart debetowych, wpłat i wypłat, a także kosztów utrzymania konta. Zmiany mają zostać wprowadzone wiosną.