Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Bankomaty

Bankomaty

pieniądze w bankomacie
21.03.2024 19:42 Duży bank podnosi opłaty. Od 3 kwietnia będzie drożej

W ostatnich tygodniach coraz więcej banków ma dla swoich klientów niemiłą niespodziankę. Rosną koszty, a wraz z nimi w górę idą ceny usług bankowych. Za co tym razem zapłacimy więcej?

Wypłata z bankomatu
24.01.2024 16:40 Ukryta opłata w bankomatach. Można ją ominąć, sposób nie jest prosty

Dodatkowa opłata wprowadzona przez jednego z operatorów bankomatów wywołała wielkie kontrowersje. Sprawa bulwersuje tym bardziej, że została dodana do urządzeń “po cichu”. Jest sposób, aby ją ominąć, jednak trzeba bardzo uważać przy wypłacie pieniędzy.

Wypłata pieniędzy z bankomatu
12.12.2023 11:19 Korzystasz z bankomatów? Uważaj, możesz nie uniknąć dodatkowej opłaty

Większość klientów banków pamięta o zapisach w umowach o prowadzeniu konta, które dotyczą zwolnienia z opłat za korzystanie z określonych bankomatów. Okazuje się jednak, że operatorzy urządzeń uciekają się do bardzo nieciekawych praktyk, aby zdobyć od osób wypłacających pieniądze dodatkowe prowizje.

Bankomat Euronet
08.12.2023 15:06 Kosztowna pułapka na wypłacających z bankomatu. Można jej łatwo uniknąć

Klienci korzystający z bankomatów Euronetu odkryli nietypową funkcję urządzeń. Niedokładne czytanie komunikatów wyświetlających się na ekranie może się bowiem skończyć zapłaceniem dodatkowych pieniędzy za całkowicie niepotrzebną usługę.

bankomat-karta-gotowka-pieniadze
24.09.2023 09:05 Zmiany w bankomatach właśnie weszły w życie. Ważna informacja dla wszystkich użytkowników

W naszym kraju działa obecnie ponad 21 tys. bankomatów. W sobotę 23 września zaczęło obowiązywać rozporządzenie MSWiA w sprawie ochrony gotówki. Zgodnie z nim 40 proc. bankomatów w Polsce będzie musiało posiadać system IBNS (intelligent banknote neutralisation system). Chodzi zatem o ok. 8,4 tys. urządzeń. Cały proces wiąże się z wysokimi kosztami, a klienci powinni przygotować się na sytuację, w której być może będą musieli wymienić gotówkę.

Banknoty 100 zł
19.09.2023 15:08 Zacznie się w sobotę. Zwracaj uwagę na banknoty

Już w tę sobotę wejdą w życie spore zmiany związane z banknotami. Przy każdym ich odbiorze lepiej zwracać na nie uwagę, ponieważ jeden drobny szczegół może wpędzić klientów w kłopoty.

pieniądze bankomat
18.09.2023 20:46 Bankomaty mogą zniknąć z ulic. Nowe przepisy wchodzą w życie za kilka dni

Bankomaty znikną z polskich miast? Od 23 września obowiązują nowe przepisy, które mogą doprowadzić do usunięcia części maszyn z pieniędzmi z ulic mniejszych miejscowości. Wszystko przez rozporządzenie MSWiA i wymaganie specjalnego systemu IBNS.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-east-news
13.09.2023 12:39 Kujawsko-pomorskie: 43-latek zostawił w bankomacie 6 tys. zł. Znalazca długo się nie zastanawiał

Świecie – miasto położone w woj. kujawsko-pomorskim, w 2017 roku zamieszkiwane przez ok. 25 tys. ludzi. To właśnie tu, w jednym z bankomatów, 43-latek zostawił 6 tys. zł. Do urządzenia podszedł później inny mężczyzna i szybko zdecydował, co zrobić ze znalezioną gotówką.

Bankomaty
29.08.2023 18:55 Wielu Polaków będzie miało problem z wypłaceniem pieniędzy. Z ulic znikają bankomaty

"Cały czas optymalizujemy naszą sieć i już na tym etapie zdecydowaliśmy się na deinstalacje niektórych bankomatów" - informuje jeden z operatorów bankomatów.

bankomat
18.08.2023 13:14 Już niebawem zmiany w bankomatach. Klienci mogą się zdziwić

Już pod koniec września zaczną obowiązywać zmienione przepisy dotyczące bezpieczeństwa w bankowości i zapobiegania kradzieżom pieniędzy. Zgodnie z nimi, bankomaty zyskają tzw. system IBNS, który zabarwi banknoty w momencie wykrycia próby kradzieży. Pomysł już budzi kontrowersje wśród ekspertów, zwracających uwagę na wielkie koszty przedsięwzięcia. Nie brak także krytycznych głosów, podnoszących kwestie zagrożeń.

bankomat-euronet-wypłata pieniędzy-kobieta
03.07.2023 10:22 Co robić, gdy bankomat „zje” kartę? To może się zdarzyć każdemu z nas

Bankomat może zatrzymać kartę z różnych powodów: utraty jej ważności, błędnego odczytu danych, awarii samej maszyny, zgłoszenia karty jako skradzionej lub zagubionej, kilkukrotnego wpisania błędnego kodu PIN czy też zagapienia się i nieodebrania karty w ciągu 30 sekund od jej wysunięcia. Interia Biznes wskazuje, co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić.

Wypłata pieniędzy z bankomatu
27.05.2023 22:10 Bardzo niebezpieczne oszustwo. Bankomat wciąga kartę, ale się nie psuje

Jeżeli podczas próby wypłacenia pieniędzy z bankomatu zatrzymał on naszą kartę płatniczą, niekoniecznie oznacza to jego awarię. Wręcz przeciwnie - to najnowszy i niezwykle niebezpieczny sposób oszustów na uzyskanie dostępu do naszych pieniędzy.

bankomat
11.04.2023 09:36 Limity w bankomatach mogą Cię nieźle zaskoczyć, nie każdy wybierze tyle samo. Banki mają konkretne zasady

Banki wprowadziły niedawno nowe limity wypłat pieniędzy z bankomatu. Polacy często wybierają płatności elektroniczne. 

pieniądze-gotówka-bankomat
06.04.2023 10:09 Bankomaty i wpłatomaty będą wyglądać inaczej. Zmiany dotyczą 7 tys. maszyn w całej Polsce

Sieć Euronet – właściciel największej niezależnej sieci bankomatów i wpłatomatów w Polsce – zmienia logo i swoją koncepcję wizualną. Stopniowo z 7 tys. maszyn znikną charakterystyczne żółto-niebieskie barwy. Kolor niebieski będzie znacznie jaśniejszy i zestawiony z zielenią. 

bankomat
03.04.2023 19:15 Euronet postanowił zmienić logo. Przy bankomacie możesz się nieźle zdziwić

Euronet zmienia logo. Do firmy Euronet należy największa sieć bankomatów w Polsce. Zmiany będą widocznie w kolorach oraz czcionce logotypu.

Kobieta wpłacająca pieniądze
27.02.2023 10:56 Wpłaciła gotówkę we wpłatomacie i pieniądze zniknęły. Wytłumaczenie banku może zadziwić

Wiele osób chętnie korzysta z wpłatomatów. Zyskały popularność, bo są dostępne przez całą dobę, a korzystanie z nich z reguły nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Jak się okazuje, taki sposób wpłacania pieniędzy może mieć przykre konsekwencje, o czym przekonała się mieszkanka Sosnowca. 

None
24.02.2023 12:54 Pięć wielkich banków z dotkliwymi przerwami. Klienci powinni zaopatrzyć się w gotówkę

Weekend to czas, kiedy banki wprowadzają prace serwisowe w celu zaktualizowania ofert lub naprawienia nagłych problemów technicznych. W najbliższe dni niektóre z nich zapowiadają przerwy w dostępie do pewnych usług, które uniemożliwią korzystanie z bankowości elektronicznej, mobilnej czy płatności Blikiem, informuje portal „Bankier.pl". 

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
06.02.2023 20:50 10 zł prowizji za wypłatę z bankomatu. Banki wprowadzają wyższe opłaty

Wzrost cen usług następuje w coraz to kolejnych branżach. Nie inaczej jest z instytucjami finansowymi. W ostatnim czasie kilka banków działających na polskim rynku zapowiedziało podniesienie opłat związanych z prowadzeniem kont, operacjami gotówkowymi, a nawet z wypłatami gotówki z bankomatów.Zmiany w PKO BP mają dotyczyć zasad prowadzenia niektórych kont, część z nich będzie usuwana lub przekształcana. Zmienią się także ceny dokonywania operacji bankowych, podaje „Bankier.pl".

PKO-BP-bank-polski-biznesinfo
06.02.2023 15:49 Wzrost opłat za usługi bankowe. Przygotuj się na wydatki

W dobie szalejącej inflacji wzrost cen odczuwalny jest praktycznie w każdej dziedzinie życia. Niemal codziennie dowiadujemy się o drożejących produktach i usługach. Większe wydatki nie ominą także klientów banków, które od wielu lat działają na naszym rynku.

flaga polska-flaga polski-flaga polska chmury-iberion
03.02.2023 17:33 Weekend z utrudnieniami w pięciu bankach. Niedostępne będą m.in. bankowość internetowa i transakcje Blikiem

Przerwy techniczne zapowiedziały na ten weekend następujące banki: Santander, BNP Paribas, Bank BPS, Bank Pocztowy oraz Velo Bank. W wyniku tych utrudnień klienci mogą czasowo stracić dostęp do bankowych aplikacji mobilnych, przelewów internetowych lub płatności Blikiem — informuje portal Bankier.pl. Poniżej wyjaśniamy, z jakimi konkretnie problemami będą się zmagać klienci powyższych placówek.

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Pobieranie gotowki z bankomatu
24.07.2022 13:32 Bankomaty masowo likwidowane w Hiszpanii. Zniknęło już ponad tysiąc

W Hiszpanii będzie coraz trudniej o bankomat. W całym kraju od początku roku zniknęło już 1,1 tys. urządzeń do wybierania pieniędzy, głównie w małych miejscowościach w odległych częściach kraju. Pieniądze klientom banków ma dostarczać poczta. Powrót do koncepcji listonosza przynoszącego pieniądze do domu jest w Hiszpanii efektem masowej likwidacji bankomatów, która trwa od tego roku. Według hiszpańskiego dziennika "El Independiente" w największym kraju Półwyspu Iberyjskiego z bankowości elektronicznej nie korzysta aż 700 tys. Hiszpanów, głównie z małych miejscowości w centrum kraju, powtarza za Hiszpanami PAP.

bankomat-euronet-wypłata pieniędzy-kobieta-biznesinfo
25.02.2022 01:00 Przerwy w bankach. Będą utrudnienia w dostępie do usług

Klienci największych banków będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia w najbliższy weekend, są m.in.: Bank Millennium, Getin Bank i Citi Handlowy. Tradycyjnie przed weekendem przygotowaliśmy dla Was zestawienie banków, które zapowiedziały przerwy w dostępie do swoich usług.

bankomat-euronet-kobieta-wypłata-biznesinfo
18.02.2022 01:00 Największe banki zapowiadają utrudnienia w dostępie do usług

Klienci największych banków będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: mBank, PKO BP Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank, Credit Agricole, Bank Pocztowy.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
21.01.2022 01:00 Największe banki zapowiadają przerwy w dostępie do usług

Banki zapowiedziały przerwy techniczne na ten weekend. Problemy w dostępie do niektórych usług mogą mieć klienci m.in: Alior Bank, Bank BPS, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska, Credit Agricole, BOŚ Bank, Inteligo, PKO Bank Polski.Klienci banków, które zapowiedziały przerwy powinni się do nich przygotować, żeby nie zostać zaskoczonym, że nie mogą zapłacić kartą, wypłacić pieniędzy z bankomatu czy skorzystać z profilu zaufanego.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
14.01.2022 01:00 Największe banki zapowiedziały utrudnienia. Tysiące klientów będzie miało problem

Klienci największych banków będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: Bank Pekao, Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank, Bank Pocztowy oraz Nest Bank.Klientów czekają utrudnienia, między innymi w dostępie do bankowości internetowej oraz mobilnej.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
20.12.2021 01:00 Bank Pocztowy wprowadził biometryczną kartę płatniczą. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce

Bank Pocztowy jako pierwsza instytucja w Polsce i jedna z pierwszych w Europie udostępni swoim klientom instytucjonalnym możliwość realizacji transakcji bezgotówkowych przy pomocy uwierzytelnienia biometrycznego. Już w listopadzie Bank Pocztowy w ramach Friends&Family rozpocznie testowanie karty biometrycznej. Jak informuje Bank Pocztowy karta biometryczna, ma umożliwić jego klientom nowoczesne, wygodne i bezpieczne dokonywanie płatności bezgotówkowych. Każda transakcja zbliżeniowa, niezależnie od kwoty, będzie wymagała uwierzytelnienia biometrycznego. Przed realizacją płatności konieczne będzie przyłożenie kciuka do specjalnego czujnika na awersie karty, w którym dochodzić będzie do odczytu linii papilarnych. Jeżeli odcisk będzie zgodny z zakodowanym uprzednio wzorcem biometrycznym, zapali się zielona dioda.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
11.12.2021 01:00 Utrudnienia w bankach. Warto się na nie przygotować

W ten weekend klienci największych banków znów będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: Bank Pekao, Nest Bank, BNP Paribas, Bank Pocztowy.Niedostępne będą m.in.: serwisy online banków, przelewy BLIK oraz standardowe usługi.

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
03.12.2021 01:00 Banki znów zapowiadają przerwy w dostępie do usług. Lepiej się do tego przygotować

Klienci największych banków będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas, Bank Pocztowy oraz Getin Bank. Klientów czekają utrudnienia, między innymi w dostępie do bankowości internetowej oraz mobilnej. W dwóch największych bankach w Polsce nie będzie dostępny Profil Zaufany.

  • 1
  • 2